Jak zrobić knot świecy?

Knoty są integralną częścią procesu wytwarzania świec. Dostępne w handlu knoty są dostępne w różnych rozmiarach, w tym w kilku specjalistycznych knotach do świec. Ale co, gdybyśmy ci pokazali, jak zrobić knot świecy?

Wykonywanie knotów umożliwia tworzenie knotów na zamówienie pasujących do specjalnych świec o różnych średnicach. Możesz go dostosować do swoich specyfikacji. Aby wyprodukować knoty do ręcznie robionych świec, po prostu postępuj zgodnie z tymi prostymi procedurami.

Jak zrobić knot świecy?

Możesz kupić knoty do świec domowych, ale możesz też zrobić własne. Najbardziej rozpowszechnione są knoty świec pokryte boraksem. Jednak przy użyciu kilku podstawowych materiałów można wykonać knoty z twardego drewna lub knoty mobilne.

Jak zrobić knot świecy

Kroki, jak zrobić knot świecy

Krok 1:

Zmierz grubość i długość knota. Masz jeden knot. Jednak większe świece wymagają trzech pasm skręconego sznurka. Większe świece mogą wymagać dwóch lub trzech knotów, aby prawidłowo się paliły.

Krok 2:

Lina musi być zmierzona i przecięta. Wytnij pojedynczy knot o trzy cale dłuższy niż wysokość świecy. Jeśli chcesz utkać knot, odetnij trzy równe nitki sznurka.

Spraw, aby knot był o 4 cale wyższy niż wysokość świecy, której będziesz używać. Następnie, gdy świeca jest gotowa, przytnij knot do pożądanego rozmiaru. Ale nie za krótko.

Krok 3:

W misce wymieszaj ciepłą wodę, kwas borowy w proszku i sól. Pozostaw sznurki na zanurzenie w roztworze przez co najmniej osiem godzin do 24 godzin. Pozostaw sznurek do całkowitego wyschnięcia do 48 godzin po wyjęciu go z roztworu.

Knoty należy powiesić lub udrapować, aby umożliwić przepływ powietrza i przyspieszyć proces suszenia. Po wyschnięciu na knotach wyrosną drobne, białe kryształki. Są nieszkodliwe, ale możesz je ostrożnie usunąć, jeśli chcesz.

Krok 4:

Powoli rozpuść część wybranego wosku w podwójnym bojlerze. Będziesz potrzebować dużo, aby owinąć sznurki lub warkocz. Wszelkie resztki wosku mogą zostać ponownie stopione, gdy następnym razem będziesz chciał zrobić więcej knotów.

Krok 5:

Sznurek jest następnie powlekany. Następnie moczyć sznurek przez około minutę, aby go przykryć. Dłuższy czas namaczania nie jest konieczny, ponieważ sznurek nie „wchłania” wosku.

Inną opcją jest po prostu uchwycenie nici szczypcami. Następnie kilkakrotnie zanurz go w wosku, aby go pokryć. Następnie należy powiesić nić do wyschnięcia.

Krok 6:

Aby chronić palce, użyj szczypiec, aby wyciągnąć każdy odcinek sznurka z wosku. Odczekaj chwilę, aż spłynie, aby usunąć nadmiar wosku przed powieszeniem go do ostygnięcia. Wyprostuj delikatnie knot, gdy wosk ostygnie i zanim stwardnieje. Odbywa się to w ten sposób, że gdy wosk stwardnieje, będzie prosty.

Pozwól woskowi stwardnieć i stwardnieć. Co zrobić, jeśli chcesz przymocować zakładkę knota na spodzie knota? Jest to możliwe, jeśli przełożysz go przez środkowy otwór. Następnie za pomocą szczypiec z igłami zacisnąć go mocno. Gotowe knoty przechowuj w chłodnym, suchym miejscu.

Wskazówki dotyczące tworzenia knota świecy

Tworzenie knotów, podobnie jak robienie świec, może wymagać pewnych prób i błędów. Nie zawsze możliwe jest natychmiastowe wykonanie knotów, które palą się prawidłowo za pomocą świec. Pamiętaj o tych wskazówkach podczas eksperymentowania z nowymi knotami DIY.

Kiedy próbujemy czegoś nowego, wszyscy napotykamy pewne trudności, prawda? Nie zawsze udaje nam się wszystko za pierwszym razem. W rezultacie oto kilka wskazówek, jak zrobić knot świecy.

Wskazówka nr 1:

Po wstępnym zanurzeniu w gorącym wosku nie ma potrzeby całkowitego wyschnięcia knota. Zwłaszcza jeśli robisz maczane świece, jak opisano w kroku szóstym powyżej. Następnie zanurz knoty w podstawowym wosku, kolorowym i zapachowym wosku, tak jak w przypadku knotów kupionych w sklepie.

Wskazówka 2:

Podgrzewacze, wotywne świece, stożkowe świece, a nawet wysokie, cienkie słupki mogą korzystać z jednoniciowych knotów. W przypadku większych lub szerszych świec, przed namoczeniem zapleć ze sobą trzy lub cztery pasma sznurka. Ogólnie rzecz biorąc, im większa świeca, tym grubszy knot.

Wskazówka nr 3:

Świece o ogromnej powierzchni powinny wykorzystywać wiele plecionych knotów. Następnie rozłóż je równomiernie wokół świecy, aby knoty były równomiernie rozprowadzone. Dlatego możesz znaleźć pewne świece zapachowe z trzema knotami do kąpieli & ciało działa!

Wskazówka 4:

Jeśli chcesz, możesz zastąpić kwas borowy w roztworze proszkiem boraksu. Główną różnicą jest to, że gdy używany jest boraks, płomień może płonąć z niebieskawym odcieniem.

Knoty do świec różnych typów

Połóż bawełniane sznurki na desce i zapleć knot w stylu bransoletki przyjaźni. Kontynuuj ciągnięcie i dokręcanie warkocza w miarę chodzenia. Możesz także zaoszczędzić czas, kupując już splecioną nić bawełnianą.

Płaski knot jest najczęstszym rodzajem knota. Trzy bawełniane sznurki są mocno splecione w płaskie knoty. Po zapaleniu zwijają się i odrywają, co określa się mianem „samoprzycinania”.

Knoty kwadratowe, podobnie jak knoty płaskie, odrywają się, ale są grubsze niż typowe knoty płaskie. Do świec z wosku pszczelego producenci świec wybierają ten rodzaj świecy. Wosk sojowy jest mniej zapychający niż wosk pszczeli.

Zamiast tego użyj knota rdzeniowego do produkcji świec wotywnych lub dewocyjnych. Do wykonania tych knotów używa się bawełny i metali, takich jak cyna lub cynk. Są zaprojektowane tak, aby stać prosto, ale trudniej je wykonać w domu.

Wniosek

Podczas tworzenia knotów do świec należy wziąć pod uwagę kilka czynników. To nie jest tak proste, jak zawiązanie nici wokół świecy. Więc teraz, kiedy wiesz, jak zrobić knot świecy, czy jesteś gotowy, aby zrobić własny?