Jak zrobić knot świecy w domu?

Możesz kupić knoty do świec, ale możesz też zrobić własne. Wiedząc, że knoty są wykonane z różnych materiałów, możesz łatwo improwizować z materiałów znalezionych w domu. Dlatego nauczymy Cię jak zrobić knot do świecy w domu.

Jak zrobić knot świecy w domu

Wykonywanie knotów do świec boraksowych

Podgrzej wodę. Przygotuj jedną filiżankę wody, podgrzaną w małym rondelku lub czajniku. Pozwól wodzie delikatnie się zagotować, ale nie do pełnego wrzenia.

Jak zrobić knot świecy w domu?

Rozpuść razem boraks i sól. Napełnij dzbanek w połowie ciepłą wodą. Aby się rozpuścić, jedną łyżkę soli i trzy łyżki boraksu wymieszać ze sobą.

Użyjesz tego rozwiązania Borax do utwardzenia materiału podstawowego knota. Boraks z knotami może pomóc świecom płonąć jaśniej i dłużej. Ponadto może ograniczać ilość popiołu i dymu powstającego w procesie spalania.

Trzymaj Boraks z dala od dzieci i zwierząt domowych, biorąc pod uwagę, że może być ryzykowny, jeśli jest karmiony lub oddychany. Najpierw zanurz drut w odpowiedzi na kilka minut. Następnie zanurz kawałek grubego bawełnianego drutu rzeźniczego wewnątrz odpowiedzi Borax.

Pozostaw drut na co najmniej 24 godziny. Spraw, aby lina, którą wybierzesz, była dłuższa niż wierzchołek pola, które planujesz nałożyć na świecę. Jeśli nie masz pewności, jak wysoka będzie świeca, weź jedną stopę drutu i zmniejsz ją później do rozmiaru.

Drut rzeźniczy jest znakomitym podstawowym materiałem do knotów świec; jednakże wystarczyłaby każda gruba bawełniana lina. Możesz użyć dowolnego materiału bawełnianego lub czystej sznurowadła, ale zdejmij plastikową czapkę. Najlepsze efekty uzyskasz mocząc sznurek przez 24 godziny.

Chociaż możesz odrzucić drut po 20 minutach, wyniki mogą być znacznie mniej niż idealne. Więc najpierw zanurz sznurek w odpowiedzi na kilka minut. Następnie zanurz gruby bawełniany drut rzeźniczy w odpowiedzi Borax.

Musisz zmiękczyć wosk – 1 / 4 do pół szklanki wosku świecowego, zniszczony. Następnie rozpuść wosk na podwójnym kotle. Prosta stalowa skrzynka i mały rondel wystarczą, jeśli nie masz podwójnego bojlera.

Podgrzej 1 do 2 cali wody na średnim ogniu w rondlu, pozwalając jej gotować na wolnym ogniu i gotować na parze bez wrzenia. Włóż metalową puszkę do wrzącej wody. Pozwól puszce nagrzewać się z wyprzedzeniem przez każdą dodatkową minutę, łącznie z woskiem.

Ponieważ stopiony wosk może powodować ekstremalne oparzenia, należy ostrzegać przed nadmiernym ostrzeżeniem na czas odprężenia po operacji. Musisz zanurzyć linę z podszewką. Ostrożnie zanurz suchy drut boraksowy w roztopionym wosku.

Pokryj przędzę tak dobrze, jak to możliwe; technicznie rzecz biorąc, można by użyć drutu z boraksem bez zabezpieczania go żywicą. Jednak wosk usztywnia się i sprawia, że ​​knot jest mniej trudny w obsłudze. Może to dodatkowo ułatwić wychwycenie płomienia przy oddaniu knota.

Musisz wysuszyć sznurek. Następnie zwisaj drutem wcześniej i pozwól mu na terapię przez kilka godzin, aby umożliwić woskowi stwardnienie. Nie powinno to zająć kilku minut.

Umieść arkusz folii aluminiowej pod uderzającą liną, tak jak poprzednio, aby uchwycić jeszcze lepszy wosk, który spływa. Powtarzać. Zanurz i wysusz drut w kilku bardziej doskonałych przypadkach, aby uzyskać na nim grubą warstwę wosku.

Drut musi mieć jednocześnie zmysł korporacyjny, ale jednocześnie zachować kilka giętkości. Załóżmy, że nie zawsze pozostaje dobry wosk do ponownego zamoczenia sznurka, przyłóż go do arkusza folii aluminiowej. Następnie ostrożnie wylej ostatni wosk na wierzch.

Zamiast uderzać ponownie, pozwól knotowi wyschnąć na folii. Następnie w razie potrzeby użyj knota. Kiedy drut wyschnie, można go włożyć do świecy i włożyć do niej całe kilometry.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące tego, jak zrobić knot świecy w domu

Kiedy należy używać świecy o podwójnej nikczemności?

Świece o średnicy 4 cali lub większej mogą wymagać podwójnego lub potrójnego knota, jeśli jest to preferowane. Drugim knotem w świecach o większej średnicy jest uzyskanie kompletnej puli spalania. Z jednym knotem może być trudno.

Jak mogę stwierdzić, czy mój knot jest za duży?

Knot, który jest za duży dla pojemnika, wytwarza ogromny płomień, dużo migocze, wydziela dym i sadzę. Knot może również być grzybem; płonący knot może wtedy zacząć przypominać grzyba. To nagromadzenie nadmiaru węgla powoduje grzybobranie.

Co się stanie, jeśli nie przytniesz knotów na swoich świecach?

Przycięcie knotów zapobiegnie tworzeniu się czarnej sadzy i wydłuży czas palenia się świecy. Dzieje się tak, gdy knoty nie są odpowiednio przycięte. Kiedy knot staje się zbyt długi, nie może naciągnąć wosku na wierzch knota. W rezultacie knot zacznie się palić.

Wniosek o tym, jak zrobić knot świecy w domu

Wykonywanie knotów ze świecy boraksowej to jeden ze sposobów na wykonanie knota ze świecy w domu. Ale bądź ostrożny, aby zapalić świecę po pomyślnym wykonaniu. Nie chciałbyś oddawać całej swojej ciężkiej pracy na nic, prawda?