Jak zrobić knot na świecę

Knoty są ważnym elementem w produkcji świec. Dostępne w handlu knoty są dostępne w różnych rozmiarach, w tym w kilku specjalistycznych knotach do świec. Ale co, jeśli nauczymy Cię, jak zrobić knot na świecę?

Własna produkcja umożliwia wytwarzanie knotów na zamówienie, aby pomieścić świece specjalistyczne o różnych średnicach. Możesz go dostosować do swoich preferencji. Po prostu wykonaj te proste kroki, aby wykonać knoty do ręcznie robionych świec.

Jak zrobić knot na świecę

Jak zrobić knot na świeczkę

Kroki, jak zrobić knot na świecę

Krok 1:

Określ grubość i długość knota. Małe świece dobrze współpracują z pojedynczymi knotami, jednak większe świece wymagają knota zbudowanego z trzech splecionych pasm sznurka. Aby świeca paliła się równomiernie, większe świece mogą wymagać dwóch lub trzech oplecionych knotów rozmieszczonych w odstępach.

Krok 2:

Zmierz i przetnij linę. Wytnij ją o około trzy cale dłuższą niż wysokość świecy na pojedynczy knot. Jeśli chcesz zapleść knot, wytnij trzy równe nitki sznurka.

Niech będzie o cztery cale dłuższy niż wysokość świecy, do której będzie używany knot. Po zakończeniu świecy ostatecznie przytniesz knot do odpowiedniego rozmiaru. Ale w ten sposób nie skończysz z jednym, który jest za krótki.

Krok 3:

W misce wymieszaj ciepłą wodę, kwas borowy w proszku i sól. Moczyć odcinki sznurka w roztworze przez co najmniej osiem godzin, a do 24 godzin. Pozostaw sznurek do całkowitego wyschnięcia po wyjęciu go z roztworu; może to potrwać do 48 godzin.

Zawieś lub udrapuj knoty, aby umożliwić cyrkulację powietrza i przyspieszyć proces suszenia. Gdy knoty wyschną, utworzą się na nich małe białe kryształki. Są bezpieczne, ale jeśli wolisz, możesz je ostrożnie zetrzeć.

Krok 4:

Powoli rozpuść trochę wybranego wosku w podwójnym bojlerze. Będziesz potrzebować tyle, aby zakryć sznurki lub warkocz. Nadmiar wosku może zostać ponownie stopiony, gdy następnym razem będziesz chciał wyprodukować dodatkowe knoty.

Krok 5:

Następnie powlekamy sznurek. Aby pokryć sznurek, moczyć go przez około minutę. Ponieważ sznurek nie „wchłania” wosku, dłuższy czas namaczania nie jest wymagany.

Alternatywnym podejściem jest po prostu trzymanie sznurka szczypcami. Następnie zanurz go kilka razy w wosku, aby go pokryć. Następnie zawieś sznurek, aby wyschnął.

Krok 6:

Wyciągnij każdy kawałek sznurka z wosku za pomocą szczypiec, aby chronić palce. Odczekaj chwilę, aż kapie, aby usunąć nadmiar wosku, a następnie powieś, aby ostygła. Możesz ostrożnie wyprostować knot, gdy wosk ostygnie i zanim zestali się.

Jest tak, że po ostatecznym stwardnieniu wosk jest prosty. Pozwól woskowi zestalić się i zastygnąć. Ale co, jeśli chcesz dodać zakładkę knota na spodzie knota?

Możesz to zrobić, przeciągając go przez środkowy otwór. Następnie zaciśnij go mocno szczypcami. Gotowe knoty przechowuj w chłodnym, suchym miejscu.

Wskazówki, jak zrobić knot na świecę

Wytwarzanie knotów, podobnie jak robienie świec, może wymagać pewnych prób i błędów. Nie zawsze od razu możesz wyprodukować knoty, które palą się prawidłowo z twoimi świecami. Pamiętaj o tych wskazówkach podczas eksperymentowania ze świeżymi knotami DIY.

Wszyscy przechodzimy przez pewne wyzwania, kiedy próbujemy czegoś nowego, prawda? Nie zawsze robimy wszystko we właściwy sposób za pierwszym razem. Dlatego oto kilka wskazówek, jak zrobić knot do świecy.

Wskazówka nr 1:

Nie ma potrzeby całkowitego wyschnięcia knota po wstępnym zanurzeniu w rozgrzanym wosku. Zwłaszcza jeśli produkujesz świece maczane w kroku szóstym powyżej. Następnie, używając podstawowego wosku lub kolorowego i/lub zapachowego wosku, zanurz knoty tak jak w przypadku knotów kupionych w sklepie.

Wskazówka 2:

Knoty jednoniciowe mogą być używane w podgrzewaczach, świecach wotywnych, stożkowych, a nawet wysokich, cienkich filarach. Zapleć ze sobą trzy lub cztery nitki sznurka przed namoczeniem, aby uzyskać szersze lub większe świece. Ogólnie rzecz biorąc, im grubszy knot, tym większa świeca.

Wskazówka nr 3:

Świece o dużej powierzchni powinny wykorzystywać więcej niż jeden pleciony knot. Rozłóż je tak, aby knoty były równomiernie rozmieszczone wokół świecy. Dlatego na wannie i na ciało działają świece zapachowe z trzema knotami!

Wskazówka 4:

Jeśli chcesz, możesz zastąpić proszek Boraksu kwasem borowym w roztworze. Jedyna różnica polega na tym, że przy użyciu boraksu płomień może palić się z nieco niebieskawym kolorem.

Wniosek o tym, jak zrobić knot na świecę

Przy tworzeniu knotów do świec należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. To nie jest tak proste, jak umieszczenie zwykłego sznurka na świecy. Czy jesteś gotowy na zrobienie własnego teraz, kiedy wiesz, jak zrobić knot na świecę? Sprawdź więcej naszych artykułów o świecach!