Jak zrobić kegerator z lodówki? 3 proste kroki!

Chcesz się nauczyć, jak zrobić kegerator z lodówki? Wszystko czego potrzebujesz to lodówka i zestaw do konwersji kegeratora. Po instalacji można napić się piwa. Masz dość pustych butelek i puszek po piwie leżących w domu? Czy często spotykasz się z przyjaciółmi na piwo?

Może jesteś miłośnikiem piwa i chcesz mieć wygodę polegającą na tym, że nie musisz chodzić do baru za każdym razem, gdy chcesz się napić. Jeśli przyszła ci do głowy myśl o kegeratorze, to trafiłeś we właściwe miejsce.

Jak zrobić kegerator z lodówki? 3 proste kroki!

Możesz też zdać sobie sprawę, że możesz zaoszczędzić pieniądze, mając w domu swój własny kegerator. Ok, więc szukasz kegeratorów online i ku Twojemu zdziwieniu koszt był szokujący. Nie było tak, jak się tego spodziewałeś.

Przeglądasz przez chwilę internet i widzisz, jak ludzie opowiadają o tym, jak zrobili swój własny kegerator ze swojej starej lodówki i zaoszczędzili dużo pieniędzy. Jeśli jesteś zainteresowany wyciągnięciem kegeratora z lodówki, czytaj dalej ten artykuł.

Rzeczy, których będziesz potrzebować, aby zrobić kegerator z lodówki

Jeśli chcesz zrobić kegerator z lodówki, najpierw potrzebujesz lodówki. Jednak proces przekształcania lodówki w kegerator różni się nieco, w zależności od typu lodówki, której będziesz używać.

Może to być stara lodówka, której już nie używasz. Może kupiłeś używaną lodówkę za niższą cenę. Ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, są wymiary lodówki, ponieważ od tego zależeć będzie rozmiar i liczba beczek.

Następną rzeczą, której będziesz potrzebować, jest zestaw do konwersji kegeratora. Zwykle jest wyposażony w zbiornik CO2 i jego regulator, łącznik do beczek, kran do piwa i cholewkę, a także linię do piwa i CO2.

Nie musisz kupować tych zestawów. Jeśli masz już niektóre z tych rzeczy w domu, po prostu zdobądź te, których nie masz. Pamiętaj, że staramy się tutaj zaoszczędzić pieniądze. Możesz też kupić je pojedynczo, jeśli uważasz, że byłoby to tańsze. Używane są również opcją.

Potrzebna byłaby również wiertarka z wiertłem łopatkowym, uszczelniacz zapewniający szczelność i uszczelnienie otworów oraz opcjonalna tacka ociekowa. Wreszcie, będziesz potrzebować beczki odpowiedniego typu i rozmiaru do swojej lodówki. Dobra, teraz, gdy wiesz już, czego będziesz potrzebować, czas dowiedzieć się, jak zrobić kegerator z lodówki.

Kroki, jak zrobić kegerator z lodówki

W tej instrukcji będziemy używać starej górnej lodówki z zamrażarką. Nie ma znaczenia, czy masz inny rodzaj lodówki; poza nieznaczną zmianą położenia otworów, które wywiercisz, wszystko jest takie samo.

Kroki zostaną wymienione poniżej; ważne jest, aby przeczytać go najpierw przed zrobieniem czegokolwiek w lodówce.

Krok 1. Wiedząc, gdzie nie wiercić

Przed wierceniem jakichkolwiek otworów w lodówce nie wolno przewiercać wężownic i przewodów czynnika chłodniczego w jej korpusie. Uszkodzenie ich wiertłem oznaczałoby koniec projektu kegeratora. Jak więc dokładnie dowiadujemy się, gdzie się one znajdują?

Można było to wyczuć rękami. Cieplejsze miejsca na powierzchni lodówki to miejsca, przez które nie chcesz przewiercać się. Chłodniejsze obszary między nimi to przerwy między liniami, w których można bezpiecznie wiercić.

Nie ma znaczenia, co robisz, po prostu upewnij się, że zlokalizowałeś te linie i nie przewiercałeś ich. Nie martw się jednak, ponieważ istnieje bezpieczny sposób, aby nie zrujnować swojej lodówki. To znaczy wiercąc otwory w drzwiach.

Wątpliwe jest, aby przewody i cewki znajdowały się w drzwiach lodówki. Podczas wiercenia bezpieczniej jest również robić to na wewnętrznej powierzchni lodówki niż na zewnątrz. Dzieje się tak, ponieważ wnętrze jest bardziej miękkie, co pozwala na wiercenie z mniejszą siłą. Będziesz wtedy w stanie zobaczyć wszystkie linie lub cewki, zanim zdołasz je uszkodzić.

Krok 2. Wiercenie otworów

Chwyć wiertło i zamocuj szpadel; wywiercić od środka lodówki. Rób to powoli, aby upewnić się, że nie uszkodzisz żadnych przewodów ani cewek i nie zniszczysz lodówki. Rozmiar otworu powinien również wystarczyć do przejścia kranu i kielicha do piwa.

Będziesz potrzebował jednego otworu na każdy kran, który chcesz umieścić, zależy to od tego, czy masz więcej niż jedną beczkę dla innego smaku piwa. Można również dodać dodatkowy otwór na linię CO2 w zależności od tego, czy chcesz umieścić zbiornik CO2 wewnątrz lodówki, czy na zewnątrz.

Krok 3. Instalowanie zestawu do kegeratora

Wystarczy umieścić wszystko na swoim miejscu, podłączyć jeden koniec linii piwa i CO2 do kielicha do piwa i łącznika do beczek. Następnie podłączysz drugi koniec linii do beczki i zbiornika CO2.

Jeśli chcesz, możesz również dołączyć tackę ociekową. O ile nie chcesz, aby twoje cenne piwo ściekało po całej podłodze, ostatnim krokiem jest użycie uszczelniacza, aby upewnić się, że twoja lodówka… Mam na myśli „nowy kegerator”, aby nie było przecieków powietrza. Po prostu nałóż go na otwory na piwo i przewód CO2, aby upewnić się, że wszystko jest dobrze dopasowane i nie ma wycieku chłodu.

Końcowe słowa

Mam nadzieję, że na końcu tego artykułu nauczyłeś się robić kegerator z lodówki. Dziękuję za przeczytanie do tego punktu artykułu. Twój czas i wysiłek są bardzo doceniane.