Jak zrobić grzejnik pokojowy? 6 łatwych sposobów!

Szukasz odpowiedzi na pytanie: jak zrobić grzejnik pokojowy? Moi przyjaciele, trafiliście we właściwe miejsce; W tym artykule dowiesz się o sześciu prostych metodach lub sposobach, dzięki którym możesz szybko wiedzieć, jak to zrobić.

Konieczne jest utrzymywanie ciepła w pomieszczeniu zimą, ale ponieważ jest to dość drogie, większość ludzi nie może kupić grzejnika.

Jak zrobić grzejnik pokojowy? 6 łatwych sposobów!

Nie martw się, jeśli nie możesz. Poniżej przedstawiamy kilka prostych metod, które można łatwo wykonać, aby niskobudżetowy grzejnik pokojowy bez uszczerbku dla jego jakości. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Sposoby wykonania ogrzewania w pomieszczeniu

Oto sześć prostych metod wykonania grzejnika pokojowego:

#1. Kamionkowy grzejnik świecowy

W tej metodzie potrzebne są świece, mały wiatraczek, plamka ceramiczna, cztery cegły i taca. Najpierw bierzesz 5-6 świec, kładziesz je na tacy i pozwalasz im wysadzić. Teraz weź cztery cegły, połóż dwa po obu stronach tacy, a pozostałe dwie za tacą. Następnie przykryj świece przez ceramiczne miejsce. Ceramiczna plamka umieszczona jest do góry nogami na tacy i nad świecami. Teraz umieść mały wentylator za tacą i nad klockami. Następnie włącz swój mały wentylator. Wreszcie, konfiguracja grzejnika świecowego z kamionki jest zakończona.

#2. Mini grzejnik pokojowy 100W-12V

W tej metodzie potrzebujesz śrubek, puszki lub pudełka, mokrej czarnej gliny, kawałka kartonu, dwóch drutów nawojowych, jednego średniego rozmiaru, drugiego małego (rezystancja=3-3,5 Ω), izolatora i zasilacza 12V. Najpierw trzeba wziąć blaszane pudełko i przewiercić je wiertłem do izolatorów. Umieść w nim izolator i zamocuj go za pomocą śrub. Umieść kawałek kartonu przed izolatorem, który znajduje się w puszce i dodaj do niego mokrą czarną glinę. Teraz umieść cewkę w tej mokrej glinie i pozostaw ją na 24 godziny do wyschnięcia czarnej gliny. Po 24 godzinach połącz cewki z izolatorem i podłącz zasilacz z izolatorem. Konfiguracja jest po prostu zakończona, a cewki zaczynają się nagrzewać.

#3. Solarny podgrzewacz puszek

Do wykonania solarnego podgrzewacza puszek potrzeba około 300 puszek aluminiowych, arkusza sklejki (około 4 stopy × 8 stóp cala), pleksiglasu (około 4 stopy × 8 stóp), czarnego sprayu, plastikowej rurki, drewna na ramę, dmuchawa powietrza i silikon wysokotemperaturowy. Najpierw musisz zrobić około 4 stóp. × 8 stóp. Drewniana rama 3,5 cala. Następnie przybij sklejkę z tyłu ramy. Teraz zrób dwa otwory w ramie. Jeden znajduje się na górze, a drugi na dole za pomocą wiertarki. Ponadto otworem wszystkie puszki na górze i na dole. Następnie umieść górny otwór puszki na dnie i zrób około 16 rzędów.

Teraz uszczelnij te połączenia za pomocą silikonowej masy uszczelniającej. Po wyschnięciu kitu silikonowego można go pomalować czarną farbą w sprayu. Umieść tę kolumnę butelkowaną w drewnianej ramie, a całą konstrukcję z pleksiglasu. Teraz wywierć dwa otwory w pomieszczeniu, jeden przy podłodze, a drugi przy górze. Następnie za pomocą plastikowej rurki możesz połączyć otwór pomieszczenia z otworem drewnianej ramy. Na koniec możesz umieścić dmuchawę na dole i na górze rury. Teraz Twój solarny podgrzewacz do puszek jest gotowy. Pomocne może być zapoznanie się z korzyściami płynącymi z korzystania z ogrzewania słonecznego.

#4. Podgrzewacz alkoholu

Wykonanie podgrzewacza do alkoholu jest również najprostszą metodą. Potrzebujesz 70% alkoholu izopropylowego lub spirytusu, puszek metalowych i rolek papieru toaletowego. Ponieważ jest to prosta metoda, najpierw należy wziąć rolkę papieru toaletowego i włożyć ją do metalowej puszki, następnie wlać 70% alkohol izopropylowy do metalowej puszki i na koniec ją zapalić; Otóż ​​to.

#5. Palenisko stołowe

W tej metodzie potrzebny jest ceramiczny pojemnik z ognioodporną lub betonową misą, kamienie, które również są ognioodporne oraz puszka. Po pierwsze, musisz wziąć ognioodporny pojemnik lub betonową miskę i ułożyć w nim warstwę ognioodpornych kamieni. Weź pod uwagę, że ta warstwa skał nie jest zbyt napięta, ponieważ przepływ powietrza jest niezbędny do ucieczki gorącego powietrza z pojemnika. Na koniec dodaj paliwo do pojemnika i w razie potrzeby dodaj więcej warstwy skały i podpal. Twoje palenisko na stole jest gotowe.

#6. Piec rakietowy

Do tej metody potrzebne są puszki (różne rozmiary duże, średnie i małe), piła do metalu, liście lub gałązki na ognisko, zapałka, śrubokręt, marker permanentny, piasek i żwir. Najpierw umieść małą puszkę w dużej puszce (głównej puszce) i wykonaj linię za pomocą trwałego markera. Wytnij go za pomocą piły do ​​metalu. Zamień ostre krawędzie na gładkie za pomocą śrubokręta. Teraz odetnij spód małej puszki i umieść ją w tym otworze, a główną puszkę napełnij piaskiem i żwirem, który jest uważany za izolator. Na koniec umieść gałązki z miejsca i zapalić je. Grzałka jest zakończona, a dym wydobywa się z górnej części grzałki.

To okładka!

Teraz znasz odpowiedź na pytanie Jak zrobić grzejnik pokojowy. Możesz postępować zgodnie z wyżej wymienionymi metodami, aby wykonać grzejnik pokojowy. Mam nadzieję, że ten artykuł bardzo ci pomoże. Warto również wiedzieć o naprawie grzejnika elektrycznego. Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj o tym, jaki jest najlepszy grzejnik do dużego pokoju i jaki jest najlepszy rodzaj grzejnika do pokoju. Dziękuję za przeczytanie. Miłego dnia!