Jak zrobić grzejnik bez prądu? 2 najlepsze sposoby!

Czy prąd zgasł i chcesz wiedzieć, jak zrobić grzejnik bez prądu? Cóż, te dwa sposoby wykonania grzejników w domu pomogą Ci ogrzać pokój na noc lub być może pocieszyć Cię w domu zimą.

W większości miejsc w dzisiejszych czasach zainstalowano kominki w pomieszczeniach, ale ich ciepło nie przenika przez pomieszczenie, więc musisz zrobić mały grzejnik, aby ogrzać pomieszczenie.

Jak zrobić grzejnik bez prądu? 2 najlepsze sposoby!

Aby zbudować grzejnik w domu, możesz potrzebować kilku materiałów. Ale nie martw się, ponieważ będziesz używać materiałów, które możesz łatwo znaleźć w domu. Czy to nie niesamowite? Nie musisz wychodzić na zewnątrz, aby kupić gotowe do użycia grzejniki na wypadek awarii, więc lepiej czytaj dalej!

Tworzysz grzejnik bez prądu?

Cóż, odpowiedź jest prosta, ale ostatecznie daje inne powody. Najlepiej, jeśli już wiesz, jak przygotować grzejnik bez prądu, gdy zabraknie prądu lub [może twój grzejnik awaryjny lub światła. Z drugiej strony grzejnik pomoże Ci przez cały dzień i noc, jednocześnie dając światło. Czasami przerwy w dostawie prądu trwają kilka dni, zwłaszcza zimą. Znaczący wpływ na tę sytuację ma znaczne nagromadzenie lodu na drzewach i przewodach elektrycznych. Materiały znajdziesz w domu i nie będziesz mieć kłopotów. Możesz łatwo znaleźć idealny grzejnik DIY (zrób to sam). Czy jesteś podekscytowany? Następnie zacznijmy tworzyć własny grzejnik w domu.

Sposoby na wykonanie grzejnika bez prądu

Możesz spróbować zrobić grzejnik w domu, który z pewnością pomoże oświetlić pokój lub przestrzeń, gdy nie ma prądu, lub ogrzać pomieszczenie. Najpopularniejszymi grzejnikami są alkohol, papier toaletowy w metalowej puszce i piec rakietowy. Jeśli po raz pierwszy robisz domowe grzejniki, prawdopodobnie myślisz, że nie możesz tego zrobić, ale zapewniam cię, że kroki są proste i łatwe do zrozumienia. Bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

#1. Alkohol, bibuła i metalowa puszka

Pierwszym sposobem na wykonanie grzejnika w domu z popularnych materiałów było użycie puszek z alkoholem, bawełną i metalem. Jest przetestowany i sprawdzony przez wielu, a jeśli uważasz, że te materiały są w Twoim domu, zacznijmy je dla Ciebie. Ponieważ zrobienie tego jest łatwe i szybkie, możesz stworzyć po jednym w każdym pokoju. Daje światło, ciepło, nie ma nieprzyjemnego zapachu i nie ma czarnego dymu.

Możesz użyć do tego puszki, puszki po farbie lub puszki z zupą. Wyczyść puszkę, przygotuj materiały, a następnie umieść ją na płaskiej powierzchni. Następnie zdejmij plastikową osłonę i tekturę ze środka chusteczki. Ściśnij chusteczkę i włóż ją do puszki, aż będzie pasować. Wlej 70% roztwór alkoholu izopropylowego na chusteczkę do całkowitego nasiąknięcia i podpal ogniem, altówka! Masz teraz w domu przenośny grzejnik. Trwa również ponad godzinę, więc prawdopodobnie nie będziesz się stresować, gdy go zapalisz.

#2. Piec rakietowy

Cóż, ten był jak kawałek kominka. Być może będziesz potrzebował większego pojemnika, aby zrobić większy, ale podzielę się z Tobą sposobem na zrobienie idealnej kuchenki rakietowej jako grzejnika w domu. Zazwyczaj domy mają kominek w pomieszczeniu, ale niektóre nie. Zróbmy więc mały i łatwy do wykonania grzejnik awaryjny. Do tego będziesz potrzebować niewielkiej mieszanki cementu i piasku. Możesz go używać wielokrotnie, a także gotować.

Zdobądź plastikowe wiadro, którego już nie potrzebujesz i 4-calową rurę PVC. Narysuj okrąg na papierze i przymocuj go do plastikowego wiaderka. Zrób otwór za pomocą formularza i włóż rurę przez zrobiony otwór. Zrobisz na nim otwór pod kątem 90 stopni, a następnie przymocujesz rurkę do środka wiadra. Wlej cement do wiadra po kawałkach i polej wodą, aż się wchłonie. Powtarzaj proces, aż dojdziesz do szczytu wiadra. Ale jeśli wolisz, możesz zmieszać cement i piasek z powierzchnią i dodać do niej wodę, a następnie wylać ją do wiadra. Następnie pozostaw na co najmniej kilka godzin, aż środek wiadra wyschnie. Wyciągnij rury PCV i pozwól im ponownie wyschnąć.

Jeśli uważasz, że Twój piec rakietowy jest gotowy do pracy, możesz go teraz użyć. Połóż kilka małych gałązek na otworze na dole i podpal go ogniem. Możesz użyć gałęzi drzewa lub wyciąć na nim drewno. Podczas gdy ty korzystasz z kuchenki rakietowej jako grzejnika, możesz gotować posiłek na górnej części. To dwa w jednym, grzejnik i piec. Możesz również przeczytać o piecu rakietowym bez komina.

To okładka!

Prawdopodobnie nie widziałeś nadchodzących przerw w oczekiwaniu na powrót prądu, a dzięki tym domowym grzejnikom Twój dom bez prądu może być tak komfortowy, jak był. Tak więc nauczenie się, jak zrobić grzejnik bez prądu, oszczędzi Ci stresu związanego z tym, co robić i innego najlepszego sposobu na ogrzanie nocy. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiesz jak schłodzić namiot bez prądu i jak ogrzać namiot bez prądu.