Jak zrobić gliniany podgrzewacz garnków? 5 prostych kroków!

Zastanawiasz się, jak zrobić gliniany grzejnik garnkowy? Nie martw się, jesteś we właściwym miejscu. Czy używałeś tylko kilku świec i kilku glinianych i terakotowych garnków? Grzejnik gliniany to wygodna i prosta technika do ogrzania skromnych pomieszczeń.

Nie ma urządzeń mechanicznych. Nie ma mocy. To był po prostu upał dnia. Jednak zebranie tego ciepła jest kluczowe. Każdy pojedynczy płomień świecy wytwarza określoną ilość ciepła.

Jak zrobić gliniany podgrzewacz garnków? 5 prostych kroków!

Jest znacznie więcej płomieni. W ten sposób jest znacznie więcej ciepła. Aby było korzystne, należy zachować ciepło ognia; w przeciwnym razie rozproszyłby się w górę, a generowane ciepło będzie znikome. Koncepcja jest prosta: terakota nagrzewa się stopniowo. Skutecznie utrzymuje ciepło, więc jeśli ułożysz dwa lub trzy garnki z terakoty w jednym miejscu, z wystarczającą ilością miejsca na cyrkulację powietrza, terakota pochłonie ciepło tylko ze świecy. To tylko podgląd. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Kroki tworzenia glinianego garnka

Wykonanie podgrzewacza garnków nie jest trudnym zadaniem; potrzebujesz materiałów i niezbędnych narzędzi do wykonania grzejnika. Poniższe kroki pomogą Ci nauczyć się, jak wykonać gliniany garnek.

Krok 1. Ułóż zestaw glinianych garnków

Garnki gliniane są dostępne w różnych rozmiarach. Dzięki większemu basenowi będziesz w stanie wytworzyć więcej ciepła promieniowania. Niemniej im krótsze świece, tym bardziej będą skuteczne. Większe doniczki można ustawiać jeden na drugim, tworząc między nimi szczelinę powietrzną. Może się przydać, jeśli masz źródło ciepła z szerszą podstawą lub licznymi świecami.

Włóż nagwintowany pręt do dna glinianego garnka na zewnątrz, z długim kawałkiem przechodzącym przez środek. Jeśli była to śruba gwintowana, zabezpiecz ją śrubą i śrubami na zewnątrz. Następnie, wewnątrz wałka, dodaj nakrętkę, śrubę i kolejną nakrętkę – zabezpieczoną na swoim miejscu – i niezbyt twardą, w przeciwnym razie garnek się roztrzaska – tylko na tyle, aby był solidny. Umieść drugą doniczkę tak, aby zakręcić w pierwszej doniczce po dodaniu śruby. Przymocuj podwójną śrubą i dwiema nakrętkami.

Krok 2. Wybierz odpowiednie źródło ciepła

Świeca może zapewnić sporo ciepła przez krótki czas. W razie potrzeby użyj dłużej palących się świec, aby wydłużyć czas. Wybierając źródło ciepła, należy kierować się rozwagą i rozsądkiem. Upewnij się, że źródło ciepła, którego chcesz użyć, zmieści się w grzejniku bez uduszenia. Upewnij się, że grzejnik jest zrównoważony, umieszczając go na dwóch cegłach. Poniżej umieść świecę w metalowym pudełku. Wstrzymaj, aż będzie doskonałe i podgrzane i generujące ciepło; wiele osób stawia nawet filiżankę kawy na głowie, aby zawartość była gorąca.

Krok 3. Uruchom grzejnik

Zapal świece i postaw gliniane garnki do góry nogami tuż nad źródłem ciepła, aby złapać ciepło. Jeśli nie masz dopływu powietrza od spodu, płomień zgaśnie. Różne ustawienia mogą pomóc w poprawie mocy cieplnej lub ogólnym komforcie.

Czy podgrzewacz glinianego garnka może w pełni ogrzać pomieszczenie?

Naukowcy obliczyli jasność świecy w stosunku do wielkości pomieszczenia i wykonali różnego rodzaju statystyki. Większość społeczeństwa chciałaby zrozumieć, czy podgrzewacz garnka ich ogrzeje. Nie, nie podniesie znacząco temperatury w pomieszczeniu — wszystko zależy tylko od jego wymiarów. Nie zauważysz wystarczającej zmiany, gdy zrobisz to w pomieszczeniu ze sklepionym dachem lub wieloma otworami. Kiedy używasz go w maleńkiej sypialni i studiujesz około 10 stóp na 9 10 stóp, podniesie temperaturę na tyle, aby utrzymać ciepło w zimie.

Gdzie umieścić podgrzewacz glinianego garnka?

Jeśli chcesz na czymś zarobić, musi to być blisko Ciebie. Czujesz zimno w palcach stóp i palców, ponieważ w ekstremalnych temperaturach ciało koncentruje krew na przepływających wokół ważnych narządach, aby pomóc ci przetrwać. Dlatego, jeśli masz takie pod stopami siedząc cicho lub przy stole i zasłaniasz stół jakąś deską, twoje stopy będą bardzo opieczone — jedynym problemem jest przypadkowe przewrócenie tego. Wielkość pomieszczenia ma kluczowe znaczenie dla powodzenia grzejnika glinianego garnka. Oceniłem takie grzejniki przy użyciu trzech świec świecowych i udowodniłem, że promieniowanie cieplne wynosi ponad 140°F.

I są o wiele bardziej odpowiednie jako pojęcie dla trochę grzejnika kosmicznego. Kluczowe jest jednak słowo „mało”. Musisz zmniejszyć rozmiar przestrzeni, którą użytkownicy chcą ogrzewać, aby prawidłowo przekazywać ciepło. Jeśli próbujesz ogrzać salon o powierzchni 350 stóp kwadratowych za pomocą takiego pojedynczego grzejnika, te garnki mogą się nie powieść. Możesz również przeczytać o średnich kosztach podgrzewacza basenu.

To okładka!

Cieszymy się, że nauczyłeś się robić gliniany garnek. Te grzejniki są przeznaczone tylko do małych pomieszczeń, są łatwe w użyciu i mniej kosztowne. Postaraj się umieścić go blisko siebie, aby szybko się nagrzać za każdym razem, gdy używasz tego grzejnika. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak dodać termostat do grzejnika ściennego i gdzie umieścić grzejnik. Dziękuję, przyjacielu, że jesteś z nami.