Jak zrobić dziecięcy kocyk ochronny w 2 prostych procedurach

Jeśli jesteś pikowaczem, który spodziewa się lub znasz kogoś jedzącego dla dwojga, możesz zaplanować, jak zrobić koc bezpieczeństwa dla dziecka.

Może to być proste zadanie, ale wybór odpowiednich tkanin na podstawie koloru, wzoru lub faktury i oczywiście wykonanie koca będzie się opłacać.

Jak zrobić dziecięcy kocyk ochronny w 2 prostych procedurach

Z pewnością spodoba ci się tworzenie zabawnych rozmiarów kocyka dla szczęśliwego dziecka. Przejdźmy przez podstawy przygotowania tego uroczego prezentu.

Jak zrobić koc bezpieczeństwa dla dziecka

Rzeczy, których będziesz potrzebować

Z myślą o osobach pikujących po raz pierwszy, oto krótkie zestawienie tego, co musisz przygotować.

Potrzebujesz dwóch kawałków materiału. Zszycie ze sobą dwóch materiałów sprawi, że będzie wystarczająco gruby, by mógł być kocem. W przeciwnym razie po prostu podałbyś dziecku szmatkę.

Kwadraty powinny mierzyć co najmniej pół metra lub 18 cali.

Nawet jeśli planujesz zrobić coś mniejszego, nadal lepiej odciąć nadmiar, niż walczyć z tym, że koc skończy się zbyt mały.

Staraj się wybierać tkaniny o różnych fakturach. Takie postępowanie zapewni dziecku zabawne wrażenia dotykowe, gdy przyzwyczai się do domowej roboty kocyka.

Również rozwój zmysłu dotyku dziecka jest niezbędnym doświadczeniem dla jego rozwoju.

Jeśli chcesz stworzyć koc z metki, możesz uzyskać około 32 czterocalowych wstążek z tkaniny. Alternatywnie możesz użyć nadmiaru tkaniny, którą możesz wyciąć.

Nałożenie „głowy” na koc może również sprawić, że nadmiar materiału się przyda. Jeśli zdecydujesz się umieścić „głową”, poszukaj trochę fibryny, aby ją wypchać.

Nie zapomnij o podstawowych rzeczach do pikowania. Najlepiej użyć maszyny do szycia.

Jeśli jednak go nie masz, pamiętaj o cierpliwości podczas szycia ręcznego.

Na koniec będziesz potrzebować linijki, długopisu do materiału, szpilek i nożyczek.

Procedura nr 1. Wykonywanie pomiarów

  • Krok 1. Chcesz, aby była wystarczająco mała, aby dziecko mogło ją nosić.

Odpowiednią miarą jest kwadrat 17 cali. Wciąż jednak możesz zdecydować, jaki rozmiar odpowiada młodemu odbiorcy.

  • Krok 2. Jeśli chcesz dodać tagi wstążki lub z wyprzedzeniem, użyj linijki i pisaka do tkanin, aby zmierzyć środek jednej strony tkaniny.

Jak wspomniano wcześniej, wstążki na koce z metkami muszą mieć około 4 cale.

  • Krok 3. Niezależnie od tego, czy zaprojektujesz go sam, czy pozostaniesz przy prostym projekcie, 4 cale to dobry rozmiar na nakrycie głowy.

Podczas nadziewania z fibryną pozostaw pół cala naddatku.

Procedura #2. Zszycie tkaniny razem

W tym momencie musisz zszyć obie tkaniny razem.

Jeśli założysz wstążki, z przodu lub jedno i drugie, będziesz musiał najpierw je przyszyć.

  • Krok 1. W przypadku wstążek, złóż pierwszą na pół i przyklej ją szpilką do zaznaczonego obszaru. Upewnij się, że krawędź wstążki jest wyrównana z tkaniną.

Również złożona część powinna być skierowana w stronę środka koca. Przypnij pozostałe wstążki i rozłóż je równomiernie. Powtórz dla pozostałych boków.

Stąd możesz przyszyć wstążki do tkaniny w odległości jednej czwartej cala od krawędzi i usunąć szpilki, gdy skończysz.

  • Krok 2. Ten sam proces dotyczy głowy. Umieść głowę na znaku skierowanym do środka i przymocuj ją szpilką.

Ponownie upewnij się, że krawędzie głowy i tkaniny są wyrównane. Możesz teraz przyszyć główkę na materiale pół cala od krawędzi.

  • Krok 3. Nawet jeśli chcesz mieć zwykły kocyk dla dziecka, nadal będziesz potrzebować szpilek. Umieść dwie tkaniny razem i upewnij się, że są wyrównane.

Przymocuj je szpilkami, aby były gotowe do szycia. W przypadku wstążek lub z przodu upewnij się, że znajdują się między tkaninami, ponieważ odwrócisz szyte tkaniny na lewą stronę.

  • Krok 4. Zszyj trzy boki z półcalowym naddatkiem. Po czwartej stronie pozostaw trzycalową przerwę.

Po zszyciu wszystkich boków włóż rękę w szczelinę i wyciągnij koc na lewą stronę. Zszyj ponownie koc ze wszystkich stron.

Tym razem użyj jednej czwartej dodatku. W ten sposób zamkniesz lukę i zabezpieczysz przed sobą lub wstążki, które przyczepiłeś do koca.

Masz to! Masz teraz koc bezpieczeństwa dla dziecka, który łaskocze fantazję dziecka.

Jaki jest najlepszy materiał do użycia?

Ważną rzeczą do rozważenia przy tworzeniu kocyka ochronnego dla dziecka jest jego wygoda. Poziom komfortu zależy oczywiście od rodzaju użytej tkaniny.

Bawełna jest popularnym wyborem na koce ochronne dla niemowląt ze względu na to, jak delikatna jest dla wrażliwej skóry dziecka.

Jersey Knit, Bamboo Rayon, Minky, Fleece i Gaza to również dobre opcje do rozważenia dla kochanki.

Jak wspomniano wcześniej, zastanów się nad wyborem dwóch różnych tkanin, aby zapewnić dziecku doskonałe wrażenia dotykowe.

Wybór materiału może być zabawnym procesem, jeśli zastanowisz się, który z nich będzie podekscytowany trzymaniem.

Wniosek

Wiedza o tym, jak zrobić koc bezpieczeństwa dla dziecka, może być korzystna dla pikowanych, którzy są świeżo upieczonymi rodzicami.

Wykonanie kocyka to prosty proces, który zachwyci zarówno Ciebie, jak i malucha, który go otrzyma. Dodatkowo domowy będzie jeszcze bardziej wyjątkowy!