Jak zrobić dyszę do suszarki do włosów w domu? Ostateczny przewodnik!

W tym artykule dowiesz się, jak zrobić dyszę suszarki do włosów w domu bez wydawania pieniędzy na zakup zaawansowanej suszarki z przystawkami; a to jest przewodnik jednoetapowy, więc jestem pewien, że możesz to zrobić z wiatrem.

Generalnie istnieją dwa istotne typy nasadek do suszarek; jeden to koncentrator, a drugi to dyfuzor. Rozumiemy, że nie każdy ma budżet na zakup suszarek na liście A.

Jak zrobić dyszę do suszarki do włosów w domu? Ostateczny przewodnik!

To może być twoja strona „zrób to sam”, która popycha cię do robienia rzeczy własnymi rękami w domu. Tak jak ja, wierzę, że jestem dobry; nic nie sprawia mi wewnętrznej przyjemności niż używanie rzeczy, które wykonałem, zwłaszcza tych, które są dostępne w domu. Możesz zmienić najbardziej konkretne przedmioty w najbardziej niesamowite, przeszukując Internet i mieszając różne pomysły. Aby wiedzieć, od czego zacząć, przewiń w dół!

Co to jest dysza?

Dysza nie jest przeznaczona wyłącznie do suszarek do włosów lub suszarek. Używamy go na co dzień w wężach ogrodowych, myjkach ciśnieniowych i opryskiwaczach. Podstawową funkcją dyszy suszarki do włosów jest zwiększenie prędkości przepływu wody lub powietrza w zależności od urządzenia, do którego jest przymocowana. Dysza jest znana jako koncentrator w przypadku suszarek do włosów. Nadaje kierunek powietrzu, zbierając powietrze w jednej pozycji i wydmuchując je z dużą prędkością. Dzięki temu czas suszenia jest krótszy niż bez dyszy.

Jak zrobić dyszę koncentratora suszarki do włosów w domu?

Jeśli rolka ręcznika papierowego dobiega końca, nie może być dla ciebie pożyteczna. Ale tak o tym myślisz. Może być używany jako doskonały koncentrator, który pomoże Ci wysuszyć włosy w nagłych wypadkach. W tej środkowej części przedstawimy Ci jednoetapowy przewodnik, jak zrobić w domu dyszę do suszarki do włosów.

Przetnij rolkę na pół, jeśli używasz dużych ręczników papierowych. Jeśli masz mniejszy, nie musisz nic robić. Po prostu umieść tę kartkę na ustach suszarki do włosów. Przymocuj go odpowiednio za pomocą gorącego kleju lub przezroczystej taśmy. Gdy będziesz zadowolony, że dysza jest osadzona we właściwej pozycji, naciśnij górną stronę rolki od palca i kciuka obu rąk, aż zacznie wyglądać jak końcówka koncentratora, która pojawia się z fantazyjnymi suszarkami nadmuchowymi. Naciskaj, aż uzyskasz idealny rozmiar.

Należy pamiętać, że cieńszy wylot dyszy koncentratora oznacza, że ​​powietrze będzie wychodzić z dużą prędkością. Nie naciskaj zbyt mocno rolki, jeśli chcesz uzyskać płynniejszy przepływ powietrza z niską prędkością. Gorące powietrze pochodzące z dużej prędkości może zaszkodzić włosom. Suszarki do włosów mają zwykle dwie główne nasadki: koncentrator (dyszę) i dyfuzor. Koncentrator nadaje włosom maksymalny połysk i najlepiej nadaje się do włosów prostych. Jednocześnie dyfuzor jest specjalnie zaprojektowany dla dziewczynek z lokami we włosach.

Jak zrobić dyfuzor w domu?

Weź starą skarpetkę z oddychającego materiału i zawiąż ją na ustach suszarki za pomocą gumki lub opaski do włosów. Rozpocznij rozprowadzanie włosów po podłączeniu suszarki. Pamiętaj o tych dwóch rzeczach, zanim użyjesz skarpety jako dyfuzora.

  • Tkanina nie powinna być zbyt chłonna, ponieważ będzie bardzo gorąca i może spowodować uszkodzenie włosów.
  • Nigdy nie wybieraj tkaniny, która mogłaby się stopić po bezpośrednim kontakcie z ciepłem.

Oto jak korzystać z dyfuzora suszarki do włosów.

Jak zrobić maskę w domu?

Nasadka do suszarki Bonnet skutecznie suszy włosy bez puszenia się i łamliwości. Nie martw się; nie masz mocowania maski. Najlepiej, gdybyś miał bawełniany t-shirt, który posłuży Ci jako czapeczka.

Weź koszulę oversize i zawiąż ją od góry. Następnie ułóż luźny kok z włosów i przypnij go na czubku głowy. Załóż koszulę na głowę i włącz suszarkę. Ciepło wydobywające się z suszarki nie spowoduje szorstkości włosów, ponieważ ciepło najpierw dotknie koszulę, a następnie włosy. Koszula będzie doskonałym zamiennikiem czepka. W ten sposób nadasz włosom gładki i swobodny wygląd.

Wszystkie trzy metody tworzenia przystawek do suszarki do włosów, takie jak dysza koncentratora, dyfuzor i maska, są bardzo pomocne i łatwo dostępne. Nie mogą one jednak zastąpić rzeczywistych dostępnych na rynku, ponieważ firmy spędzają dużo czasu na badaniu najdokładniejszego rodzaju materiału i struktury dla określonego rodzaju mocowania.

Domowa nasadka jest bardzo przydatna, gdy spóźniasz się i spieszysz się z wysuszeniem włosów. Ale na dłuższą metę nie pomogą, ponieważ wymaga więcej konserwacji niż rzeczywista. Dowiedz się, jak używać nasadki do suszarki do włosów!

To okładka

Teraz wiesz, jak zrobić w domu dyszę do suszarki do włosów. Możesz też zrobić dyfuzor i czepek ze zwykłych skarpet i t-shirtu. Poznaj 10 domowych sposobów na suche włosy.