Jak zrobić domowy knot świecy

Planujesz założyć małą firmę na świece zapachowe? Jeśli dopiero rozpoczynasz działalność gospodarczą, prawdopodobnie musisz przeprowadzić jakiś eksperyment, prawda? Jesteśmy tutaj aby pomóc; przedstawimy Ci różne sposoby na zrobienie domowej roboty knota do świecy!

Metody jak zrobić domowy knot świecy

Metoda nr 1: tworzenie knotów drewnianych świec

Należy przyciąć kije z balsy. Przytnij długość drewna balsy nożyczkami. Jest tak, że jest co najmniej o 1 cal wyższy niż pojemnik, którego zamierzasz użyć do świecy.

Użyj cienkich listew z balsy, tak jak w sklepie z rękodziełem. Szerokość tych patyczków powinna wynosić od 1/2 do 1-1/2 cala. Jeśli nie masz na myśli pojemnika i nie jesteś pewien, jak duża będzie świeca.

Pokrój drewno na długość od 6 do 12 cali. Zawsze możesz później odciąć nadmiar. Lepiej więc mieć za dużo niż mieć za mało.

Płytkie naczynie wypełnij do połowy przyciętym drewnem balsy. Wlej tyle oliwy z oliwek o temperaturze pokojowej, aby dokładnie przykryć drewno w naczyniu. Podczas gdy drewno jest naturalnie palne, pokrycie go olejem pozwala na szybsze rozpalenie ognia i bardziej równomierne spalanie.

Ponieważ oliwa z oliwek pali się czysto, jest to doskonały wybór do operacji wyrabiania świec. Pozwól olejowi wsiąkać w drewno przez co najmniej 20 minut. Możesz poczekać nawet godzinę, jeśli chcesz, aby drewno wchłonęło więcej oleju i spłonęło bardziej żywotnym płomieniem.

Usuń drewniane patyczki z oleju i wytrzyj nadmiar czystym ręcznikiem papierowym. Zamiast wycierać patyczek do sucha, połóż go na tacy wyłożonej papierowymi ręcznikami. Pozostaw do wyschnięcia na kilka minut.

Po skończeniu drewno powinno być nadal wilgotne i nieco tłuste w dotyku. Ale nie powinien już pozostawiać tłustych pozostałości na dłoniach, gdy się z nim zetkniesz. Następnie podważ i otwórz metalową zakładkę knota i delikatnie włóż jeden koniec obrobionego drewna do otworu.

Włóż knot tak daleko, jak to możliwe, do zakładki. Wypustka knota utrzymuje drewno bezpiecznie na swoim miejscu podczas procesu wytwarzania świec, gdy jest ono zanurzone w stopionym wosku. Powinieneś teraz móc wykorzystać drewniany knot do produkcji swojej świecy.

Zaimpregnowane drewno balsa jest lekkie i łatwo się pali. Użycie knotów drewnianych zamiast bawełnianych nada świecy zapach drewna podczas palenia. To jeden ze sposobów na zrobienie domowej roboty knota ze świecy.

Metoda nr 2: tworzenie knotów ze świecy boraksowej

Podgrzej 1 szklankę wody, podgrzanej w małym rondelku lub czajniku. Pozwól wodzie delikatnie się zagotować, ale nie do pełnego wrzenia. Rozpuść razem sól i boraks.

Szklane naczynie napełnij do połowy gorącą wodą. Jedna łyżka soli i 3 łyżki boraksu Aby się rozpuścić, wszystko razem wymieszaj. Użyjesz tego rozwiązania Borax do utwardzenia materiału podstawowego knota.

Knoty poddane obróbce boraksem mogą sprawić, że świece będą świecić jaśniej i dłużej. Ponadto może zminimalizować ilość popiołu i dymu powstającego w procesie spalania. Jednak trzymaj Boraks z dala od dzieci i zwierząt domowych, ponieważ może być niebezpieczny w przypadku spożycia lub wdychania.

Moczyć sznurek w roztworze na kilka minut. Następnie zanurz kawałek grubego bawełnianego sznurka rzeźniczego w roztworze Boraksu. Pozostaw sznurek do namoczenia przez co najmniej 24 godziny.

Upewnij się, że wybrana lina jest dłuższa niż wysokość pojemnika, którego zamierzasz użyć do swojej świecy. Jeśli nie masz pewności, jak wysoka będzie świeczka, namocz do 1 stopy sznurka i przytnij ją później do odpowiedniego rozmiaru. Sznurek rzeźniczy jest doskonałym materiałem podkładowym pod knoty do świec, ale wystarczy każdy gruby sznur bawełniany.

Możesz użyć haftowanej bawełny, podartego materiału bawełnianego lub czystej sznurowadła bez plastikowej czapki. Najlepsze efekty uzyskasz mocząc sznurek przez 24 godziny. Możesz jednak zdjąć włóczkę po 20 minutach. Wyniki będą mniej niż idealne.

Powinieneś wysuszyć sznurek. Za pomocą pęsety usuń sznurek z roztworu Borax. Pozostaw sznurek do wyschnięcia na dwa lub trzy dni.

Przed kontynuowaniem sznurek musi być całkowicie suchy. Zawieś potraktowany sznur w ciepłym, suchym miejscu za pomocą spinacza do bielizny lub podobnego klipsa. Umieść kawałek folii aluminiowej pod sznurem suszącym, aby złapać dodatkowy roztwór, który odpada.

Powinieneś stopić wosk. Rozbij od 1/4 do 1/2 szklanki wosku ze świecy. Rozpuść wosk nad podwójnym bojlerem.

Jeśli nie masz podwójnego bojlera, wystarczy czysty metalowy pojemnik i mały rondel. W rondlu podgrzej 1 do 2 cali wody na średnim ogniu. Pozwala na gotowanie na wolnym ogniu i gotowanie na parze bez gotowania.

Włóż metalową puszkę do wrzącej wody. Pozwól puszce nagrzać się przez kolejną minutę przed dodaniem wosku. Ponieważ stopiony wosk może spowodować poważne oparzenia, należy zachować szczególną ostrożność przez resztę operacji.

Ostrożnie zanurz suchy sznurek poddany obróbce Borax w roztopionym wosku. Pokryj nitkę jak najwięcej. Technicznie rzecz biorąc, można użyć sznurka poddanego obróbce Borax bez pokrywania go woskiem.

Jednak wosk usztywnia i ułatwia obsługę knota. Może również ułatwić łapanie płomienia na końcu knota. Powiesić sznurek jak poprzednio i pozostawić do utwardzenia przez kilka godzin, aby wosk mógł się związać.

Nie powinno to zająć więcej niż kilka minut. Umieść arkusz folii aluminiowej pod wiszącą liną, tak jak poprzednio, aby złapać dodatkowy wosk, który spływa. Zanurz i osusz sznurek jeszcze kilka razy, aby uzyskać na nim grubą warstwę wosku.

Sznurek powinien dobrze przylegać, zachowując jednocześnie pewną elastyczność. Jeśli nie ma wystarczającej ilości wosku, aby ponownie zanurzyć sznurek, umieść go na arkuszu folii aluminiowej. Następnie ostrożnie wylej pozostały wosk na wierzch.

Wniosek

Jak więc zrobić domowej roboty knot świecy? Są to dwie metody na zrobienie domowej roboty knota ze świecy. Możesz wybierać z obu sposobów, ponieważ oba są z różnych materiałów.