Jak zrobić cewkę grzewczą? 4 proste wskazówki!

Zastanawiasz się, jak zrobić cewkę nagrzewnicy? Przestań się zastanawiać, ponieważ dotarłeś we właściwe miejsce. Najpierw musisz obserwować jego napięcie. Jego długość można tutaj obliczyć na podstawie oporu.

Zacznij od nawinięcia cewki razem wokół miedzianej rurki, kiedy już to robisz. Następnie połącz cewkę, aby zbadać połączenie. Następnie sprawdź ponownie, czy wszystko jest w dobrym stanie.

Jak zrobić cewkę grzewczą? 4 proste wskazówki!

Wybierz rozmiar przewodu. Jeśli robisz grzejnik wysokiego napięcia, upewnij się, że przewód, którego używasz, jest wystarczająco gruby, aby wytrzymać napięcie. Nawlecz drut wokół przewodu rurowego wykonanego z miedzi lub aluminium. Zdolność do ogrzewania może wzrosnąć wraz ze wzrostem liczby zwojów. W przypadku obwodów elektronicznych pozostaw otwarte końce przewodów po obu stronach cewki. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Wskazówki dotyczące wykonania cewki grzewczej

Wiele urządzeń wymaga wężownicy grzewczej, w tym podkładki, grzałki czy ekspresy do kawy. Jak sugeruje tytuł, cewka grzejna może być traktowana jako żywotność urządzenia. Ale, tak jak wszystko inne, co jest przejściowe, w pewnym momencie może być konieczne uaktualnienie cewki grzewczej urządzenia. Nie trzeba było jednak irytować się dodatkowymi nieprzewidzianymi kosztami. Możesz po prostu wyprodukować swoją cewkę grzewczą, aby skorzystać z tych procedur. Te wskazówki pomogą Ci nauczyć się, jak wykonać cewkę grzewczą.

#1. Przeanalizuj napięcie

Ilość metalu niklowo-chromowego zostanie określona na podstawie napięcia grzewczego, jakie urządzenie musi generować, jeśli wymieniasz starą cewkę grzewczą. Zajrzyj do poprzedniego podręcznika produktu, aby zobaczyć, jakie napięcie i jakie; ma opór. Możesz również sprawdzić wymagania dotyczące napięcia dla określonych urządzeń w instrukcjach producenta kabla niklowo-chromowego. Możliwe, że użycie miernika do obliczenia potrzebnego napięcia jest nadal niezbędne.

#2. Owiń przewód

Owijaj drut stopniowo, aby uzyskać wymaganą formę. Pamiętaj, że tworzony dokument musi być odpowiedni dla lokalizacji, w której zostanie umieszczony. Owiń kabel, aż osiągnie określony obszar lub średnicę, a następnie użyj urządzenia pomiarowego, aby upewnić się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami.

#3. Cięcie końcówek wężownic

W razie potrzeby złamać i ponownie połączyć kable. Podczas mocowania końcówek upewnij się, że masz pożądany kształt i rozmiar, aby zapobiec pomyłce i mieć zwój świeżego kawałka drutu. Postępuj zgodnie ze starożytnym powiedzeniem, odmierz dwa razy, raz wytnij, a następnie wykonaj.

#4. Podłącz przewód

Podłącz koniec niklowo-chromowej cewki grzewczej do źródła zasilania, z którego będziesz korzystać przez krótki czas. Wkręty należy wkręcać luźno w miarę potrzeb, a luźne końce zakleić czarną taśmą.

#5. Zbadaj źródło ciepła

Sprawdź, czy cewka grzewcza została odpowiednio podłączona do zasilania, podłączając urządzenie. Odłącz urządzenie i sprawdź wszystkie połączenia z zasilaczem, jeśli przewód nie nagrzewa się zgodnie z przewidywaniami.

#6. Upewnij się, że wężownica grzejna jest zabezpieczona

Po dwukrotnym sprawdzeniu, czy wszystko jest w porządku, uszczelnij wężownicę grzewczą, zaciskając ją wokół tej. Teraz umieść go w wyznaczonym miejscu produktu i, jeśli to konieczne, zdejmij pokrywki. Ustaw gadżet na najbardziej niesamowitą możliwą temperaturę, aby sprawdzić, czy cewka grzewcza działa zgodnie z oczekiwaniami. Jeśli używasz suszarki do włosów, pozwól mu wirować w ustawieniu „puch” przez kilka godzin. Sprawdzenie go w różnych temperaturach daje pewność, że zamienna cewka będzie działać prawidłowo niezależnie od okoliczności.

Materiał używany w wężownicy grzewczej

Wężownice grzewcze przetwarzają ładunek elektryczny na energię cieplną i są stosowane w domach i elementach mechanicznych. Wężownice grzejne wykonane są z materiałów metalowych, które składają się z dwóch lub nawet więcej elementów. Wężownice grzewcze w codziennym sprzęcie AGD wykonane są z nichromu. Chrom i nikiel są mieszane w celu utworzenia nichromu. Ze względu na swoją elastyczność drut nichromowy jest doskonałym wyborem do cewek grzewczych. Ponadto temperatura topnienia tego stopu jest stosunkowo wysoka. Inne chemikalia można znaleźć w cewkach grzewczych. Żelazo, nikiel i stopy chromu również znajdują się w sprzęcie domowym. Wolfram i Elementy grzejne zwojowe ze stali nierdzewnej są stosowane w maszynach produkcyjnych, wymagających lepszych temperatur. Dobrym pomysłem może być również poczytanie o tym, jakie są rodzaje domowych systemów grzewczych.

Koszt i czas budowy cewki nagrzewnicy

Temat przewidywań pojawia się tak szybko, jak chcemy opracować cewkę nagrzewnicy w domu. Ogólnie rzecz biorąc, zbudowanie cewki zajmie około godziny. Teraz, gdy omówiliśmy szacowanie, przejdźmy do szacowania kosztów. Jeśli chodzi o pchanie garażu, należy oszacować, ile to będzie kosztować. Przyjrzyjmy się, ile kosztuje wykonanie wężownicy grzejnej. Wykonanie wężownicy grzejnej jest znacznie droższe. Górny limit wynosi od 5000 USD do 1000 USD. Jednak różne elementy są niedrogie. Obstawią cię z grubsza 90-250 dolarów. Już rozumiesz, że nawet najdroższą częścią jest praca. W rezultacie zrobienie tego samemu może zaoszczędzić sporo pieniędzy.

To okładka!

Cieszymy się, że nauczyłeś się robić cewkę grzewczą. Proces budowania jest opisany w 6 unikalnych wskazówkach. Postępuj zgodnie ze wskazówkami i samodzielnie wykonaj cewkę nagrzewnicy. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak zrobić grzejnik pokojowy i jaki grzejnik kupić. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami.