Jak zresetować suszarkę Samsung? 7 kodów błędów, które musisz znać!

Znalezienie odpowiedzi na pytanie, jak zresetować suszarkę Samsung, jest niezbędne, jeśli wyświetla kody błędów. Zresetowanie suszarki Samsung to nic wielkiego. Aby utrzymać suszarkę w doskonałym stanie, musisz przestrzegać kilku podstawowych wskazówek i metod zapobiegania.

Zazwyczaj suszarki Samsung mają długą żywotność około 18-24 lat. Konserwacja suszarki przez regularne resetowanie jeszcze bardziej wydłuża tę żywotność.

Jak zresetować suszarkę Samsung? 7 kodów błędów

Samsung słynie z najwyższej jakości pralek i suszarek. Wytrzymałość, niezawodność i skuteczność urządzeń są nie do pobicia. Przyjazny dla użytkownika i zaawansowany panel sterowania sprawia, że ​​suszarki Samsung są lubiane przez wszystkich. Przyjrzyjmy się temu głębiej!

Jak znaleźć główny problem z suszarką?

Zanim dowiesz się, jak zresetować suszarkę Samsung, musisz dowiedzieć się, co oznacza kod błędu. Jest to łatwe, jeśli masz na telefonie aplikację pralki i suszarki Samsung. Jeśli tak nie jest, zainstaluj go szybko. Naciśnij przycisk smart care lub znajdź napis smart care pod którymś z przycisków. Naciśnij ten przycisk przez 2 sekundy, aby aktywować. Otwórz aplikację i wybierz smart care. Zrób zdjęcie ekranu wyświetlacza tylnym aparatem telefonu, aby określić typ kodu.

Jak zresetować kody błędów w suszarce Samsung

Usuń kod błędu, resetując go. Czytaj dalej, aby znaleźć rozwiązanie swojego problemu:

#1. TE, TE2, TE4

Jeśli Twoja suszarka Samsung wyświetla błędy TE, TE2, TE4 na tablicy kontrolnej, oznacza to, że występują problemy z pułapką na kłaczki lub kratką skraplacza. Wyjmij pułapkę na kłaczki z jej obudowy i wyrzuć wszystkie cząsteczki kurzu lub ciała obce znajdujące się w środku. Usuń kurz z obudowy, spłukując ją miękką ściereczką. Wyczyść również czujnik kurzu i kratkę skraplacza.

#2. TE5

Kod TE5 oznacza problem w czujniku temperatury suszarki. Resetowanie tego problemu jest bardzo łatwe i szybkie. Musisz wyłączyć przełącznik na 5 minut. Włącz ponownie przełącznik, aby rozwiązać problem.

#3. DE/DF

Suszarka pokazuje błąd DE/DF na tablicy sterowniczej, gdy drzwi nie są prawidłowo zamknięte. Powodem może być zatkana suszarka.

#4. HC/HE

Kod HC/HE wskazuje, że sprężarka gorącego powietrza jest przegrzana. Zresetuj suszarkę, postępując zgodnie z tym przewodnikiem. Naciśnij przycisk zasilania, aby zatrzymać zasilanie. Poczekaj 20 minut. Włącz ponownie. Jeśli pralka nie uruchamia się, musisz spróbować innej techniki. Przyciski czasu naciśnięcia i prania mieszanego lub poziomu wysuszenia oraz prania hybrydowego w zależności od numeru modelu suszarki. Suszarka zacznie działać poprawnie. Jeśli nie, pojawi się powiadomienie DE lub kontrolki zaczną migać. Włącz i wyłącz suszarkę.

#5. 2E

Kod 2E jest oznaką odłączonej suszarki lub uszkodzonego gniazdka ściennego. Rozważ ponowne podłączenie suszarki, jeśli kod nie został jeszcze usunięty. Sprawdź gniazdko ścienne, podłączając do niego inne urządzenie elektryczne, aby upewnić się, że gniazdko dostarcza prąd. Wymień gniazdko ścienne, jeśli inne urządzenie również nie działa.

#6. 3E

Suszarka pokazuje kod 3E, gdy silnik nie działa dobrze. Wyłącz i włącz suszarkę, aby rozwiązać ten problem. Jeśli silnik suszarki nie działa prawidłowo, należy go zresetować, naciskając przycisk resetowania. Najpierw odczekaj 10 minut, aby silnik całkowicie ostygł.

#7. 5E

Zbiornik na wodę jest kompletny, a suszarka pokazuje kod 5E. Aby usunąć kod błędu, musisz opróżnić zbiornik skraplacza.

Oto kody usterek pralki, które powinieneś znać, aby uzyskać więcej informacji.

Jak zresetować ustawienia sieciowe

Jeśli chcesz usunąć ustawienia sieciowe z suszarki. Musisz postępować zgodnie z tym systematycznym przewodnikiem.

 • Naciśnij przycisk inteligentnego sterowania. Przytrzymaj, aż pojawi się powiadomienie AP.
 • Naciśnij i przytrzymaj przycisk ponownie, aż na ekranie pojawi się OK.
 • Kod punktu dostępowego pojawi się ponownie na ekranie, wskazując, że resetowanie zostało zakończone.
 • Wyłącz suszarkę.
 • Jak zresetować panel sterowania

  Wyjmij przewód zasilający z tyłu suszarki. Pamiętaj, aby ostrożnie ciągnąć przewód, trzymając go za blok zasilania. Naciśnij przycisk zasilania i przytrzymaj go przez 5 sekund. Naciśnij i przytrzymaj przycisk start/pauza przez kolejne 5 sekund i voila! Panel sterowania będzie teraz działał płynnie.

  Możesz również chcieć dowiedzieć się, jak zresetować podkładkę Maytag i jak zresetować podkładkę Kenmore.

  Jak rozwiązywać problemy z suszarką, jeśli nie suszy ona prawidłowo?

  Oto kroki w rozwiązywaniu problemów z suszarką:

 • Nie przepełniaj suszarki, ponieważ ciepło nie dotrze odpowiednio do wszystkich ubrań. Suszarka wypełniona ćwiartką jest idealna do zrównoważonego cyklu.
 • Naciśnij przycisk prania mieszanego, gdy robisz razem ładunek lekkich i ciężkich ubrań. W ten sposób przepływ ciepła będzie rozprowadzany między obydwoma rodzajami sukienek.
 • Regularnie czyść wąż kanałowy, aby upewnić się, że nie jest zatkany. Zatkany wąż powoduje zakłócenie wentylacji.
 • Musisz wybrać węże kanałowe o odpowiedniej długości, aby zapewnić odpowiednią wentylację.
 • To okładka

  Musisz czuć się usatysfakcjonowany po znalezieniu rozwiązania, jak zresetować suszarkę Samsung. Wszyscy czujemy się tak po znalezieniu wyjścia z naszych problemów. Musisz określić rodzaj problemu z suszarką i odpowiednio ją zresetować. Nie ma potrzeby wzywania technika do samodzielnego wykonania prac domowych.