Jak zresetować pralkę Whirlpool Duet? 4 proste sposoby!

Jesteśmy tutaj, aby przedstawić Ci kompleksowy przewodnik, jak zresetować podkładkę duetu Whirlpool? Za pomocą zaledwie kilku metod możesz; i te rzeczy poznasz, gdy zagłębisz się w ten artykuł.

Podkładki Whirlpool są produkowane w surowych warunkach i nie musisz się martwić o ich wydajność, ponieważ prosty reset może rozwiązać większość problemów z podkładką.

Jak zresetować pralkę Whirlpool Duet? 4 proste sposoby!

Proces resetowania dotyczy nie tylko naciskania przycisków na panelu sterowania deski rozdzielczej. Ale musisz sprawdzić wewnętrzne i zewnętrzne części pralki, aby upewnić się, że wszystkie działają poprawnie. Czytaj dalej, jeśli chcesz poznać ich dokładne metody wystrzeliwania kodów błędów z pralki duetu Whirlpool.

Jak rozwiązywać problemy z pralką Whirlpool Duet?

Teraz nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak zresetować podkładkę duetu Whirlpool.

Ogólna metoda resetowania

Przed zresetowaniem pralki należy wyłączyć cykl prania. Następnie obróć tarczę do normalnej pozycji. Teraz musisz zagrać w grę. Tak, resetowanie suszarki Whirlpool wydaje się zabawą! Obróć pokrętło sześć razy w określonych kierunkach. Musisz obrócić tarczę jeden raz przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, trzy razy zgodnie z ruchem wskazówek zegara, jeden raz przeciwnie do ruchu wskazówek zegara i na koniec jeden raz w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Naciśnij przycisk start, aby sprawdzić, czy wszystkie światła są włączone.

Naciśnij przycisk start/stop i obracaj pokrętłem, aż zaświecą się kontrolki płukania i stop. Odłącz pralkę na 10 sekund, aby zakończyć całą procedurę resetowania i voila! Skończyłeś swoje zadanie.

Uruchom tryb diagnostyczny

Musisz wiedzieć, jak uruchomić tryb diagnostyczny lub testowy pralki. Poniżej opisaliśmy dwie metody. Procedury te wyświetlą kody błędów na płycie sterującej.

#1. Naciśnij jeden losowy przycisk

Podłącz myjkę do gniazd i naciśnij przycisk na desce rozdzielczej. Teraz musisz przekręcić pokrętło na pozycję spustu i zakręcić. Przejdź do następnej części tablicy kontrolnej i naciskaj przycisk wirowania, aż czerwona lampka zaświeci opcję bez wirowania. Następnie wciśnij dowolny losowy przycisk cztery razy, a myjka z hydromasażem przejdzie w tryb testowy.

#2. Naciśnij dowolne trzy przyciski

Naciśnij przycisk zasilania, aby włączyć pralkę. Znajdź cztery przyciski temperatury prania, wirowania, dodatkowego płukania i zabrudzenia na tablicy kontrolnej. Musisz wybrać dowolne trzy z nich. Następnie trzykrotnie naciśnij wybrane przyciski, a pralka przejdzie do trybu testowego pokazując kody błędów na ekranie panelu sterowania, na którym widoczna jest temperatura wody.

Jak zresetować określone części podkładki Whirlpool Duet?

Musisz sprawdzić i zresetować następujące części po wyświetleniu kodów błędów na ekranie wyświetlacza pralki do duetów Whirlpool.

#1. Silnik

Musisz sprawdzić silnik swojej pralki z hydromasażem, aby upewnić się, że działa dobrze. Weź multimetr cyfrowy i sprawdź ciągłość w silniku po odłączeniu dwóch przewodów od jego zacisku. Upewnij się również, że uziemione połączenie silnika jest dobre, dotykając dwóch sond z nieosłoniętą metalową obudową. Jeśli wynik obu testów pokazuje zero, oznacza to, że silnik pracuje w idealnym stanie.

#2. Zamknięte drzwi

Czy drzwi się zacięły po naciśnięciu przycisku stop między cyklami prania? Naciśnij przyciski opróżniania i wirowania, aby usunąć wodę z bębna. Następnie wyłącz myjkę na 10-15 oborników, a reset zostanie wykonany.

#3. Filtr pompy

Musisz wiedzieć, jak bardzo zatkany filtr może spowodować uszkodzenie wydajności pralki. Zresetuj go, otwierając panel z przodu na dole za pomocą śrubokręta Torx-20. Następnie odłącz wąż od plastikowego korka i spuść wodę. Następnie przekręć nakrętkę filtra w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara i usuń z wnętrza zanieczyszczenia i ciała obce, takie jak monety lub szpilki. Ponownie podłącz pokrywę, obracając ją zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Pomocne może być przeczytanie ostatecznego przewodnika po pompach do myjek ciśnieniowych.

#4. Przepływ wody

Czy pralka Whirlpool duet zatrzymuje się przed zakończeniem cyklu prania? Po pierwsze, musisz potwierdzić, czy bęben kręci się normalnie. Jeśli tak, sprawdź łożyska. Wszystko dobrze? Nadszedł czas, aby przejrzeć siatkę kłaczków węży. Odłącz myjkę i zlokalizuj jej tylną część. Odłączyć węże i po zamknięciu zaworów wodnych. Usuń wszelkie nagromadzone śmieci, które ograniczają przepływ wody.

Podłącz węże zimnej i ciepłej wody i odkręć zawory wody. Wybierz cykl prania i obserwuj przepływ wody, zdejmując tackę na detergent. Musisz sprawdzić węże pod kątem wycieków, jeśli woda nadal płynie z małą prędkością. Na koniec musisz upewnić się, że krany są otwarte na całym poziomie. Mam nadzieję, że rozwiąże to problem zmniejszonego przepływu wody. Jeśli tak się nie stanie, odinstaluj i ponownie zainstaluj węże, aby usunąć problem z resetowaniem.

Co należy resetować

Oto nakazy resetowania

  • Książka papierowa dołączona do pralki jako instrukcja obsługi jest Twoim najlepszym przyjacielem w przypadku wszelkich problemów związanych z naprawą lub resetowaniem.
  • Nie należy uruchamiać trybu testowego przed odłączeniem pralki przez 30 sekund.

Możesz również zainteresować się, jak zresetować podkładkę Maytag i jak zresetować podkładkę Kenmore.

To okładka!

Nie można zignorować skuteczności resetowania, ponieważ wydajność pralki wzrasta po przejściu procesu rozwiązywania problemów. Dlatego opracowaliśmy ten przewodnik, jak zresetować podkładkę duetu Whirlpool, aby Ci pomóc. Jesteśmy optymistami, że nie musisz się już martwić o resetowanie pralki z hydromasażem.