Jak zresetować pralkę Kenmore? Prosty przewodnik krok po kroku!

Być może zastanawiasz się, jak zresetować podkładkę Kenmore? Martwisz się, że Twoja pralka Kenmore nie działa prawidłowo? Czy Twoja pralka Kenmore napotyka problemy podczas mieszania? Nie martw się; drobne problemy można łatwo rozwiązać, po prostu resetując podkładkę. W tym artykule znajdziesz przewodnik krok po kroku.

Po 8 do 10 latach zakupu myjki, myjka może powodować pewne problemy w działaniu lub nie będzie działać poprawnie.

Jak zresetować pralkę Kenmore? Prosty przewodnik krok po kroku!

Problemem może być zerwany pasek, zablokowane węże, nie wirujące i wiele innych. Nie musisz natychmiast wzywać pomocy. Przed skontaktowaniem się z jakimkolwiek mechanikiem lub obsługą klienta zbadaj problem. Ponieważ czasami problem nie jest aż tak duży i można go szybko rozwiązać resetując podkładkę.

Jak działa pralka Kenmore?

Każda pralka Kenmore ma pokrętła lub przyciski do uruchomienia i odpowiedniego ustawienia pralki. Musisz wybrać ustawienia według własnego wyboru i potrzeb. Możesz uruchomić pralkę Kenmore, wykonując następujące kroki.

  • Najpierw wybierz ustawienia zgodnie z obciążeniem lub liczbą ubrań, które chcesz wyprać. Panel sterowania pralki ma opcje od niskiego do wysokiego i możesz wybrać w zależności od potrzeb.
  • W drugim kroku ustaw temperaturę wody zgodnie z tkaniną ubrania.
  • Ustaw swój cykl, cykl pralki oznacza prędkość, z jaką pralka się porusza.
  • Teraz wlej trochę detergentu do pralki. Wiele pralek ma oddzielny pojemnik na detergent, ale najlepszym sposobem jest umieszczenie detergentu bezpośrednio w bębnie pralki.
  • Na koniec włącz pralkę, a pralka Kenmore będzie gotowa do wydajnej pracy.

Kroki resetowania pralki Kenmore

W przypadku problemów z działaniem pralki Kenmore, najlepszym rozwiązaniem jest jej zresetowanie. Wykonaj te czynności poprawnie, aby zresetować pralkę. Sp, jak zresetować podkładkę Kenmore?

  • Naciśnij przycisk wyłączania na panelu sterowania, aby wyłączyć pralkę.
  • Odłącz lub odłącz pralkę od źródła zasilania.
  • Trzymaj tak przez 1 do 2 minut.
  • Następnie wybierz opcję cyklu prania i uruchom ponownie pralkę.
  • Niektóre resetowanie pralki wymaga częstego otwierania i zamykania pokrywy pralki 12 razy w ciągu 6 sekund.

Zresetowanie pralki pomaga rozwiązać drobne problemy występujące w pralce. Proponuję przeczytać o tym, jak obsługiwać pralkę Kenmore.

Powody, dla których pralka Kenmore musi zostać zresetowana

Istnieje wiele przypadków, w których pralka wymaga resetowania. Problemy te obejmują pęknięty pasek, luźną pokrywę, pęknięte sprzęgło silnika itp. Czasami pralka trwa dłużej niż przeciętny czas podczas cyklu prania. Może to być spowodowane wadą pralki.

Powód nr 01. Niewłaściwe napełnienie myjki wodą

Jeśli bęben pralki nie jest wypełniony wodą, problem może dotyczyć węży wlotowych. Zatkanie węży powoduje również nieodpowiednią dystrybucję wody.

Aby rozwiązać ten problem, najpierw wyłącz pralkę. Wyjmij węże wlotowe z tyłu pralki. Oczyścić sitko pończoch małym pędzelkiem, a po wyczyszczeniu połączyć ponownie. Już nie będziesz musiał stawić czoła niedoborowi wody podczas prania.

Powód nr 02. Pralka nie odpływa

Czy Twoja pralka nie odpływa prawidłowo? A teraz jesteś spięty w tej sprawie? Nie martw się; wszyscy byliśmy w takich sytuacjach. Niewłaściwy lub brak spuszczania płynu w pralce może być spowodowany wadliwym silnikiem.

Możesz szybko wymienić sprzęgło silnika, wykonując kilka prostych kroków. A twoja pralka znów zacznie działać. Dobrym pomysłem może być również poznanie właściwego sposobu kanalizacji odpływu pralki.

Powód nr 03. Pralka nie wiruje

Głównym powodem, dla którego Twoja pralka Kenmore nie wiruje, mogą być luźno zamknięte drzwi. Jeśli drzwi pralki nie zostaną prawidłowo zamknięte, pralka nie będzie się obracać. Innym powodem tego jest kiepska płyta silnika.

Możesz łatwo zobaczyć płytkę silnika po zdjęciu panelu sterowania; jeśli płyta silnika wydziela zapach spalenizny, oznacza to, że musisz ją naprawić lub wymienić. Pomocne może być przeczytanie prawidłowego sposobu podłączenia kanalizacji do pralki.

Powód nr 04. Hałas z podkładki

Jeśli pralka wydaje ciągłe dźwięki, może to być spowodowane brakiem wypoziomowania pralki. Umieszczenie podkładki na niewyważonej powierzchni powoduje ten hałas. Możesz postawić podkładkę na cokole, aby uniknąć tego problemu.

Metalowe przyciski i pokrętła znajdujące się na pralce również wydają ten dźwięk, gdy pralka się kręci. Być może zainteresuje Cię również lektura podkładki LG, która wydaje głośny dźwięk podczas wirowania.

Powód nr 05. Zamknięte drzwi pralki

W sporadycznych przypadkach drzwiczki pralki nie otwierają się po zakończeniu cyklu. To dlatego, że myjka pomyliła niektóre informacje. Możesz ustawić pralkę na opróżnianie i wirowanie, aby rozwiązać ten problem. Drzwi Twojej pralki otworzą się po tym kroku.

To okładka!

Możesz szybko rozwiązać te omówione powyżej problemy, wykrywając możliwą przyczynę. Jeśli dokładnie wiesz, jak zresetować podkładkę Kenmore, możesz zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy, które poświęcasz mechanikowi. Możesz łatwo wymienić, naprawić i wyczyścić uszkodzoną część, postępując zgodnie z prostymi wskazówkami i sztuczkami. Zresetowanie pralki może rozwiązać Twoje problemy i zaoszczędzić czas i energię. Rozwiąż sytuację i ciesz się dobrym dniem prania!