Jak zresetować podgrzewacz wody? 6 prostych kroków!

Czy chcesz wiedzieć, jak zresetować podgrzewacz wody? Zastosuj te sześć niezwykłych kroków, aby odkryć, jakie to proste. Resetowanie podgrzewacza wody nie trwa zbyt długo, dlatego zaleca się, aby robili to właściciele domów. Poza tym możesz nim zarządzać samodzielnie i nie potrzebujesz fachowca. Jeśli uważasz, że jesteś na to gotowy, zacznijmy!

Czasami trzeba zresetować podgrzewacz wody, ponieważ woda z wlotu ciepłej wody nie jest już ciepła lub ma obniżoną temperaturę.

Jak zresetować podgrzewacz wody? 6 prostych kroków!

Jeśli więc uważasz, że termostat jest w dobrym stanie, nie ma luźnych przewodów, nie jest uziemiony i jest uszkodzony, zresetowanie podgrzewacza wody jest tym, czego potrzebujesz, aby przywrócić temperaturę podgrzewacza wody. Bez zbędnych ceregieli zagłębimy się w to!

Kroki resetowania podgrzewacza wody

Kroki resetowania podgrzewacza wody są łatwe. Zajmie to trochę czasu, zwłaszcza jeśli jest to twój pierwszy raz, ponieważ musisz zlokalizować każdą część i określić każdą funkcję. Ale uda ci się wykonać tę metodę szybciej, gdy zrobisz to kilka razy. Jeśli zamierzasz zresetować podgrzewacz wody z innego domu, musisz być ostrożny i śledzić, jak często go resetują. Jeśli nie są one regularnie resetowane, zresetowanie może być twoją opcją. Teraz odkryjmy, jak zresetować podgrzewacz wody!

Krok 1. Wyłącz prąd

Elektryczność sprawia, że ​​Twój podgrzewacz wody działa, a przed wykonaniem tej metody należy wyłączyć prąd. Podgrzewacze wody są podłączone do wyjścia, aby działały, ale niektóre są podłączone bezpośrednio do głównego przewodu. Jeśli chodzi o wtyczki, jeśli jest podłączony bezpośrednio, musisz wyłączyć wyłącznik automatyczny. Z drugiej strony, jeśli instalator zainstalował twoją wodę z zaworem odcinającym, możesz go wyłączyć bez wyłączania całego prądu.

Krok 2. Zdejmij nakładki

Po przełączeniu źródła elektrycznego można teraz zdjąć osłony. Niektóre podgrzewacze wody wymagają śruby Philipa, podczas gdy inne wymagają płaskiej śruby. Po rozpoznaniu, jakiego rodzaju narzędzia będziesz potrzebować, poluzuj dołączone śruby i powoli podnieś pokrywę. Istnieją różne modele i marki, a niektóre podgrzewacze wody mają drugą pokrywę umieszczoną w górnej części pokryw. Jeśli Twój podgrzewacz wody go posiada, również będziesz musiał go odłączyć.

Krok 3. Usuń podkładkę izolacyjną

Podkładka izolacyjna zmniejsza straty ciepła wymagane przez rząd. Za podkładką izolacyjną ukrywa się przycisk resetowania. Nie potrzebujesz narzędzi do zdjęcia podkładki izolacyjnej, ponieważ wygląda ona jak pianka zakrywająca przycisk resetowania. Wyciągnij go szybko rękami, a następnie odłóż na bok. Po wyjęciu podkładki prawdopodobnie zobaczyłeś czerwony przycisk. Niektóre marki mają słowo napisane na dole, ale inne nie, ale kolor resetowania pozostaje czerwony, aby to określić.

Krok 4. Naciśnij przycisk resetowania

Po zlokalizowaniu przycisku resetowania lub czerwonego przycisku w podgrzewaczu wody, naciskaj go, aż usłyszysz kliknięcie. Dźwięki kliknięcia wskazują, że pomyślnie zresetowałeś podgrzewacz wody. Jeśli twój podgrzewacz ma generować, a nie słyszałeś, to prawdopodobnie musisz sprawdzić okablowanie i sterownik. Tymczasem inny podgrzewacz wody nie gra po zresetowaniu, a jeśli nie masz pojęcia grzałkę, można ją ponownie złożyć i odczekać kilka minut, jeśli wytwarza ciepłą wodę.

Krok 5. Zmontuj grzejnik

Po naciśnięciu przycisku i usłyszeniu dźwięku „kliknięcia” lub zdecydowaniu się odczekać kilka minut na podgrzanie wody, następnym krokiem będzie ponowny montaż podgrzewacza wody. Niektórzy ludzie mylą się ze zwracaniem części, głównie dlatego, że nie są zaznajomieni z częściami podgrzewacza wody, ale to jest w porządku. Włóż podkładkę izolacyjną z powrotem na swoje miejsce. Ponieważ jest jak pianka, można ją szybko wcisnąć do środka. Jeśli Twój podgrzewacz wody ma dwie osłony, zwróć ostatnią osłonę, którą odłączasz i przykręć je, jeśli to konieczne, a następnie przejdź do płyty osłony. Płyta osłonowa działa jak osłona ochronna w podgrzewaczu wody i nigdy nie należy pozostawiać tej części otwartej. Ponownie załóż pokrywę i mocno ją dokręć.

Krok 6. Włącz źródło zasilania

Jeśli podgrzewacz wody jest zasilany gazem, włącz zawór odcinający. Niektóre podgrzewacze wody zasilane gazem mają zawór liniowy i membranowy. Możesz go włączyć liniowo, dopasowując zawór do rur. Jeśli masz zawór membranowy, włącz go, obracając pokrętło sterujące. Zrób to samo w elektrycznym podgrzewaczu wody, jeśli zainstalowałeś na nim zawór odcinający. Tymczasem, jeśli elektryczne podgrzewacze wody są podłączone bezpośrednio do przewodów, wejdź do wyłącznika elektrycznego lub sieciowego, a następnie włącz go. Dobrym pomysłem może być również przeczytanie o tym, jak wyłączyć podgrzewacz wody.

To okładka!

Co za sukces! Teraz, gdy nauczyłeś się resetować podgrzewacz wody, wiesz, jak zarządzać podgrzewaczem wody, gdy nie dostarcza ciepłej wody. Pamiętaj, że jeśli regularnie resetujesz podgrzewacz wody, musisz zadzwonić do specjalisty, aby zidentyfikować problem w podgrzewaczu wody. Najlepiej też wiedzieć, jak wyczyścić elektryczny podgrzewacz wody i jak się go pozbyć.