Jak zresetować lodówkę Samsung? 5 niesamowitych rzeczy do poznania!

Czy często zadajesz sobie pytanie „jak zresetować moją lodówkę Samsung?” Istnieje pięć typowych powodów, które należy rozważyć przed zresetowaniem; te rzeczy poznasz, gdy będziesz zagłębiać się dalej.

Lodówki Samsung ewoluowały tak bardzo od czasu ich pionierskich modeli. Ich lodówki mają obecnie ustawienia w drzwiach wejściowych, w których można regulować temperaturę i sterowanie w ciągu zaledwie kilku minut. Jeśli więc chcesz zresetować lodówkę, musisz ją odłączyć i odczekać kilka minut przed ponownym włączeniem.

Jak zresetować lodówkę Samsung? 5 niesamowitych rzeczy do poznania!

Gdy Twoja lodówka zaczyna zachowywać się śmiesznie lub pojawiają się jakieś komplikacje, musisz ją zresetować, aby znów działała wydajnie. Może być również konieczne zresetowanie go po utracie zasilania, jeśli lodówka nie wykrywa zasilania.

Są też inne powody, dla których musisz zresetować urządzenie. Jeśli nie wiesz, co robić lub uważasz, że postępujesz niewłaściwie, ten artykuł może ci pomóc. Nie chcesz przegapić szczegółowych kroków, które dla Ciebie zebraliśmy. Czytaj!

Kiedy i jak zresetować lodówkę?

Zamiast bezpośrednio odłączać główny kabel, możesz zresetować lodówkę Samsung na różne sposoby. Ale zwykle zależy to od powodu, dla którego musisz go zresetować. Możesz to naprawić za pomocą instrukcji obsługi i elementów sterujących naszej lodówki. Zebraliśmy więc najczęstsze sytuacje, które wymagają zresetowania lodówki. Dzięki temu możesz wymyślić właściwe podejście do pytania „jak zresetować moją lodówkę Samsung?” Unikaj również narażania urządzenia na poważne uszkodzenia.

A oto one:

Sytuacja #1. Po przerwie w dostawie prądu

Czasami Twoja lodówka nie rozpoznaje źródła zasilania po przerwie w dostawie prądu. Sugerujemy jednak, aby po zaniku prądu odłączyć wszystkie urządzenia. Nagłe źródło zasilania może spowodować uszkodzenie sprzętu i wysłać mieszane sygnały do ​​komponentów.

Z drugiej strony, jeśli zapomnisz odłączyć kabel, twoje urządzenie najprawdopodobniej wyda sygnał dźwiękowy lub wyświetli kod PF po przywróceniu prądu. Ale możesz zresetować lodówkę, naciskając wyciszenie lub reset alarmu. Możesz też bezpośrednio wyłączyć przycisk zasilania, naciskając go przez 5 sekund. Następnie odczekaj kilka minut przed ponownym włączeniem.

Sytuacja #2. Alarm temperatury ciągle wydaje dźwięk

Musisz zresetować lodówkę, gdy ostrzeżenie o temperaturze nie przestanie wydawać sygnałów dźwiękowych. Są okoliczności, w których Twoja lodówka wyświetla idealną temperaturę dla wnętrza, ale silnik jej nie rozpoznaje. Będzie więc emitował sygnał dźwiękowy, aż temperatura się obniży.

Podobnie jak w poprzedniej sytuacji, możesz to naprawić, naciskając najpierw przycisk wyciszenia. Następnie naciskasz przycisk zasilania. Możesz także bezpośrednio odłączyć kabel, ale czasami skutkuje to skróceniem żywotności lodówki.

Sytuacja #3. Po zainstalowaniu filtra wody

Podczas wymiany filtra czasami trzeba wyłączyć urządzenie i zasilanie. Twoja lodówka może również wykryć, czy usunąłeś filtr, i może nie rozpoznać wymiany. W rezultacie zdarzają się rzadkie komplikacje, które powodowały, że alarm lodówki nie działał dobrze.

Sugerujemy, aby najpierw odłączyć urządzenie przed wymianą filtra. Zajmie to tylko kilka minut, ale może pomóc zaoszczędzić energię i uniknąć wysyłania mieszanych sygnałów do elementów sterujących lodówki. Twój dozownik również rozpozna nowy filtr.

Po dokładnym zabezpieczeniu filtra możesz ponownie podłączyć wszystkie rury, aby przywrócić dopływ wody i ponownie podłączyć kabel. Następnie kliknij przycisk zasilania i sprawdź, czy ikona filtra znów jest niebieska. Jeśli nadal świeci na czerwono, musisz ponownie zresetować lodówkę lub sprawdzić, czy nie zostały pominięte czynności w instrukcji.

Sytuacja #4. Wyświetlacz pokazuje kod błędu

Kiedy na wyświetlaczu pojawiają się różne kody migające i brzmiące, oznacza to, że coś jest nie tak z twoją lodówką lub musisz coś zmienić. Musisz więc zbadać i określić możliwy problem, zanim spróbujesz go zresetować.

Nie odłączaj bezpośrednio kabla ani nie naciskaj losowych przycisków, aby kod zniknął. To tylko sprawi, że poczujesz się lepiej, a nie twoja lodówka. Co więcej, możesz ryzykować, że twoja lodówka zostanie uszkodzona w większym stopniu niż w obecnej sytuacji.

Niektóre kody, które możemy zaobserwować na wyświetlaczu to AP, 21E, OF i wiele innych. Kiedy wyświetlacz pokazuje AP, nie musisz panikować, ponieważ oznacza to tylko, że Twoja lodówka może mieć lepszy dostęp do Wi-Fi. Zniknie, gdy uzyska wystarczający dostęp lub konfiguracja zostanie już zakończona.

Sytuacja #5. Zostawiłeś drzwi uchylone

Gdy drzwiczki są lekko otwarte przez ponad 5 minut, istnieje duża szansa, że ​​lodówka zacznie emitować sygnał dźwiękowy. Pozostawienie uchylonych drzwi może zakłócić temperaturę wnętrza lub spowodować problemy z wentylatorem lodówki. Kod 21E, 22E i 22C zostanie wyświetlony, jeśli wentylator jest zamrożony.

Zresetuj urządzenie, wyłączając lodówkę i odłączając główny kabel. Pozostaw otwarte drzwi na około 10-15 minut, aby wentylator się rozmroził. Lub możesz skontaktować się z profesjonalistą.

Wniosek

A w tej części znajduje się artykuł „jak zresetować lodówkę Samsunga?” kończy się. Mamy nadzieję, że z tego artykułu nauczyliście się wielu rzeczy i pozwoliliście zapoznać się z naszym urządzeniem. Sugerujemy, aby nie podejmować gwałtownych działań, takich jak odłączenie urządzenia podczas pracy z tym sprzętem. Aby uzyskać więcej interesujących artykułów, przeczytaj, jak zresetować lodówkę z zamrażarką Samsung. Miłego dnia!