Jak zresetować bezzbiornikowy podgrzewacz wody Rinnai? 3 kody błędów!

Czy wiesz, jak zresetować bezzbiornikowy podgrzewacz wody Rinnai? Wszystko, co musisz zrobić, to zatrzymać wszystkie krany, z których wypływa gorąca woda, a następnie dwukrotnie nacisnąć przycisk włączania lub wyłączania. Otóż ​​to! Proste zadanie do wykonania. Istnieją jednak przypadki, w których nie działa to po raz pierwszy. Cóż, martw się, nie drogi przyjacielu. Po prostu spróbuj to zrobić raz za razem, aż podgrzewacz wody się zresetuje. Widzieć? To jest takie proste! Nie potrzebujesz nawet drugiej ręki, aby rozwiązać ten problem.

Posiadanie podgrzewacza wody bez zbiornika to mądry wybór. Bezzbiornikowe podgrzewacze wody zwykle utrzymują się do 20 lat. Nie trzeba ich pilnować w bardzo regularny i surowy sposób, w przeciwieństwie do tradycyjnych.

Jak zresetować bezzbiornikowy podgrzewacz wody Rinnai? 3 kody błędów!

Jednak bezzbiornikowe podgrzewacze wody muszą być odpowiednio konserwowane, jak każde inne urządzenie. Ważne jest również, aby w przypadku problemów z podgrzewaczem wody bez zbiornika, mieć gotowe rozwiązanie w swoich rękach. Moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinniście wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Kody błędów bezzbiornikowego podgrzewacza wody Rinnai

Teraz, gdy już odpowiedzieliśmy na nasze główne pytanie: „Jak zresetować bezzbiornikowy podgrzewacz wody Rinnai?” może warto też odkryć kilka ważnych rzeczy dotyczących funkcji tego urządzenia. Bezzbiornikowe podgrzewacze wody firmy Rinnai są inteligentne. Wyposażone są w takie narzędzia jak zdolność autodiagnostyki, która monitoruje pracę podgrzewacza wody, jeśli jest w odpowiedniej formie. Użytkownik może łatwo wiedzieć, czy jest jakiś problem z podgrzewaczem wody, ponieważ jeśli tak, urządzenie wyświetli określony kod błędu. Jednak nadal będą bezużyteczne, jeśli nie wiesz, jak rozszyfrować te błędy. Więc po prostu czytaj dalej!

Kod błędu 10. Zablokowany dopływ lub wywiew powietrza

Przy takim problemie najpierw przychodzi ci do głowy wezwanie hydraulika. Jednak zanim to zrobisz, jest kilka rzeczy, które możesz sprawdzić samodzielnie. Znajdź, gdzie może znajdować się materiał odpowietrzający, a następnie sprawdź, czy Rinnai akceptuje ten materiał. Jeśli odkryjesz, że tak nie jest, zastąp go takim wspieranym przez Rinnai. Możesz zadzwonić do zaufanego hydraulika, jeśli nie wiesz, jak to zrobić. Jeśli materiał odpowietrzający wydaje się być w porządku, sprawdź wylot lub wlot spalin pod kątem zablokowania.

Być może połączenie w systemie wentylacyjnym poszło nie tak; sprawdź to. Ponadto mogłeś przegapić prawidłowe ustawienie przełącznika, więc poszukaj przewodnika, jak go prawidłowo skonfigurować. Kolejną rzeczą jest kołnierz kondensacyjny. Może być luźny lub nieprawidłowo zainstalowany. Na koniec sprawdź wentylator, jeśli coś jest z nim nie tak; nie obraca się we właściwy sposób. Może być przez coś zablokowany. Teraz, jeśli wszystkie te rzeczy nie zadziałały tak, jak oczekujesz, nadszedł czas, abyś wezwał hydraulika.

Kod błędu 11. Problem z zapłonem

Ten problem jest dość niebezpieczny, gdyby nie ekspert. Możesz jednak spróbować naprawić to sam, ale jeśli nie jesteś tak pewny siebie, lepiej zadzwoń do hydraulika. Niemniej jednak hydraulik naprawi ten problem za pomocą sugerowanych kroków. Różnica polega na tym, że dokładnie wie, co robi. Sprawdź, czy gaz jest włączony, patrząc na gazomierz, wodomierz lub butlę. Być może włożyłeś niewłaściwy rodzaj gazu lub ustawiłeś niewłaściwą wartość ciśnienia, uprzejmie sprawdź to.

Być może przewód gazowy, a także licznik i regulator nie są prawidłowo zwymiarowane. Może się również zdarzyć, że przełączniki DIP nie są ustawione prawidłowo. Innym winowajcą jest obecność powietrza w przewodzie gazowym. Przy takiej diagnozie konieczna jest pomoc hydraulika. Ponadto woda może po prostu nie być odpowiednio uziemiona. Kod błędu mógł się również pojawić, ponieważ trzeba wymienić obecną zapalarkę na sprawną. Na koniec możesz sprawdzić zawory elektromagnetyczne gazu, ponieważ może wystąpić zwarcie.

Kod błędu 12. Awaria płomienia

Innym problemem wymagającym pomocy ze strony hydraulika jest awaria płomienia, ponieważ ma to związek z palnym gazem. Rozwiązania przedstawione dla kodu błędu 11 są takie same jak ten kod błędu. Są jednak inne rzeczy, które możesz zrobić, aby naprawić ten błąd. Najpierw sprawdź zasilacz, czy jakiekolwiek połączenia się poluzowały. Kontynuuj sprawdzanie napięcia w przypadku spadku. Może się również zdarzyć, że drut pręta płomieniowego nie jest podłączony lub występują problemy związane z gromadzeniem się węgla. Na koniec sprawdź inne elementy, czy są szorty i odpowiednio je napraw.

To okładka!

Mam nadzieję, że na końcu tego artykułu nauczyłeś się resetować bezzbiornikowy podgrzewacz wody Rinnai. Czy możesz również zrozumieć znaczenie niektórych podstawowych kodów błędów, które może wyświetlać wspomniany podgrzewacz wody i jak naprawić każdy z nich? Dziękuję za przeczytanie do tego punktu artykułu. Twój czas i wysiłek są bardzo doceniane!

Dowiedz się, jak regulować temperaturę na podgrzewaczu wody i ile kosztuje podgrzewacz wody bez zbiornika!