Jak zostać technikiem zwalczania szkodników w 4 prostych krokach?

Czy planujesz wejść do branży zwalczania szkodników? Cóż, masz szczęście, ponieważ w tym artykule omówimy, jak zostać technikiem zwalczania szkodników.

Aby być technikiem pestycydów, nie potrzebujesz dyplomu ukończenia studiów, ale wszystkie stany wymagają od techników kontroli szkodników posiadania licencji. Należy jednak pamiętać, że każdy stan ma inne wymagania dla techników zwalczania szkodników.

Jak zostać technikiem zwalczania szkodników w 4 prostych krokach?

Technik kontroli szkodników ma do czynienia z wieloma toksycznymi chemikaliami, które mogą odstraszać szkodniki, ale są również szkodliwe dla ludzi, więc zapewnienie bezpieczeństwa klientów i samego technika kontroli szkodników ma kluczowe znaczenie.

Ponieważ technik dezynsekcji może narazić życie danej osoby jednym złym posunięciem, rząd musi zapewnić, że tylko przeszkoleni i licencjonowani technicy dezynsekcji mogą podjąć tę pracę.

Opis stanowiska technika zwalczania szkodników

Praca technika zwalczania szkodników obejmuje:

 • Konieczna jest dokładna inspekcja rezydencji, aby sprawdzić, czy nie ma żadnych uszkodzeń i poziomu inwazji.
 • Podążając tropem owadów do gniazda.
 • Zgodnie z zasadami Agencji Ochrony Środowiska (EPA) stosują przemysłowe pestycydy chemiczne, które nie są dostępne na rynku publicznym ze względu na ich toksyczność.
 • Bezpieczne stosowanie chemikaliów i sprzętu oraz sprzątanie obszaru po zakończeniu pracy.
 • Doskonałe umiejętności obsługi klienta.
 • Wykonaj czynności, aby upewnić się, że poprawka nie jest tymczasowa.
 • Prowadź rejestr używanych chemikaliów, wystawiaj paragon i rachunek za usługi.

Możesz również zapoznać się z tym artykułem od nas, jeśli jesteś zainteresowany: czym jest technik zwalczania szkodników..

Ile zarabiają technicy zwalczania szkodników?

Wynagrodzenie technika zwalczania szkodników zależy od kilku zmiennych, takich jak doświadczenie, kwalifikacje i lokalizacja. Każdy stan ma inną średnią stawkę godzinową; niektóre są wyższe niż inne.

Średnia krajowa stawka godzinowa dla technika zwalczania szkodników wynosi 18,10 USD za godzinę. Stan, który oferuje najwyższą średnią stawkę godzinową, to Alaska, oferująca 20,74 USD, podczas gdy stanem o najniższej średniej stawce godzinowej jest Utah, oferujący 13,65 USD.

Trend wzrostu technika zwalczania szkodników

Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy oszacowało, że miejsca pracy związane ze zwalczaniem szkodników do 2028 r. będą miały 7% tempo wzrostu, co jest lepsze niż w przypadku większości zawodów. Dzięki tej zmianie można stworzyć 5800 nowych miejsc pracy w zwalczaniu szkodników.

Na podstawie tych danych możemy powiedzieć, że branża zwalczania szkodników rozwija się. Z tego powodu wzrośnie również zapotrzebowanie na usługi zwalczania szkodników.

Czy potrzebujesz dyplomu, aby zostać technikiem zwalczania szkodników?

Aby być technikiem zwalczania szkodników, nie potrzebujesz dyplomu ukończenia college’u. Należy jednak ukończyć serię szkoleń, uzyskać dyplom ukończenia szkoły średniej lub GED, dobrą historię jazdy i zdobyć trochę doświadczenia w niepełnym wymiarze godzin, aby mieć pracę na poziomie podstawowym.

Aby zostać oficjalnym technikiem zwalczania szkodników, musisz zdać egzamin licencyjny. Wymagania dotyczące egzaminu różnią się w zależności od stanu, dlatego należy sprawdzić informacje w urzędzie ds. zwalczania szkodników w swoim stanie.

Jak zostać licencjonowanym technikiem zwalczania szkodników

Oto proste kroki, które należy podjąć, aby uzyskać licencję na zwalczanie szkodników.

Krok 1. Ukończ liceum

Chociaż dyplom ukończenia college’u nie jest wymagany, aby być technikiem zwalczania szkodników, musisz do tego ukończyć szkołę średnią. Zgodnie z BLS, aby wejść do branży zwalczania szkodników, potrzebny jest dyplom ukończenia szkoły średniej lub cokolwiek o równej wartości.

Krok 2. Zapisz się na program szkoleniowy dla techników zwalczania szkodników

Aby zostać technikiem zwalczania szkodników, musisz przejść odpowiednie szkolenie. Ponieważ każdy stan ma inne wymagania licencyjne, możesz otrzymać program szkoleniowy pod adresem:

 • Uczelnie społeczne,
 • Program rozszerzenia uniwersytetu,
 • Centra szkoleniowe zwalczania szkodników oraz
 • Centra techniczne.

Ukończenie szkolenia w zakresie zwalczania szkodników trwa do 3 miesięcy.

Krok 3. Uzyskaj szkolenie w miejscu pracy

Po ukończeniu szkolenia następną rzeczą, którą chcesz osiągnąć, jest szkolenie w miejscu pracy. Będziesz pracować jako praktykant lub będziesz pod bezpośrednim nadzorem licencjonowanego technika zwalczania szkodników.

Inną rzeczą jest to, że niektóre firmy zajmujące się zwalczaniem szkodników oferują zarówno szkolenia w miejscu pracy, jak i edukację w klasie w celu uzyskania certyfikatu. Aplikując na ten kurs, nie musisz przechodzić szkolenia w zakresie zwalczania szkodników.

Zwróć uwagę, że każdy stan ma inne wymagania dotyczące szkolenia i powinieneś to sprawdzić.

Krok 4. Zrób test certyfikacji licencji

Po wykonaniu kroków 1-3 możesz przystąpić do egzaminu certyfikacyjnego licencji, aby zostać legalnie technikiem zwalczania szkodników.

Egzamin obejmuje różne tematy, takie jak kompleksowy test dotyczący wiedzy o pestycydach i szkodnikach, skuteczne diagnozowanie różnych sytuacji szkodników oraz przepisywanie, wdrażanie i zalecanie odpowiedniego leczenia szkodników.

Wniosek

Po przeczytaniu całego artykułu o tym, jak zostać technikiem zwalczania szkodników, możesz teraz rozważyć to jako okazję do pracy. Ponieważ zwalczanie szkodników oferuje więcej możliwości pracy w przyszłości, najlepiej jest wiedzieć, jakie masz opcje w przyszłości.

Mamy nadzieję, że ten artykuł spełni Twoje zadanie i dostarczy Ci informacji i wiedzy, których szukasz.