Jak zostać filmowcem ślubnym: 3 kroki

Jeśli jesteś ciekawy, jak zostać filmowcem ślubnym, możesz zacząć od trzech kroków. Oczywiście w przypadku tego zawodu jest wiele procesów, ale przeczytanie tych trzech kroków powinno dać ci szybki pomysł.

Polecamy również przejrzenie naszego bloga w poszukiwaniu innych zawodów związanych ze ślubem. Na przykład możesz mieć smykałkę do wystąpień publicznych, więc dlaczego nie poczytać, jak MC ślubu?

Jak zostać filmowcem ślubnym: 3 kroki

Jak zostać filmowcem ślubnym?

Krok 1. Zaplanuj swoją markę

Jeśli chcesz zostać filmowcem ślubnym, pierwszą rzeczą do rozważenia jest zaplanowanie brandingu. Najpierw przygotuj pomysł, jak chcesz zaprezentować się swoim klientom.

Niektóre przykłady decydują o Twoim logo, a nawet pomysłach marketingowych, dzięki czemu będziesz mieć unikalną tożsamość w branży wideografii ślubnej. Możesz także zastanowić się, dlaczego chcesz zostać filmowcem ślubnym, aby stworzyć lepszy branding.

Tworząc swoją markę musisz być uczciwy, ponieważ będzie ona widoczna w Twojej pracy. Ponadto autentyczność jest zawsze pozytywną cechą, ponieważ Twoi klienci zobaczą Twoją pasję do filmowania ślubów, co sprawi, że będziesz bardziej zachęcać do konkurencji.

Krok 2. Przestudiuj różne typy sprzętu

Wideografia ślubna to coś więcej niż tylko nagrywanie filmów pary w dniu ślubu i ich kompilacja. Musisz także znać różne rodzaje sprzętu, ponieważ pomogą one stworzyć twoją wizję i zrealizować twój styl jako filmowca.

Jeśli nie masz odpowiedniego sprzętu lub nie znasz się na nich, Twoja praca może okazać się rozczarowująca, a klienci nie zaufaliby Ci w ich wyjątkowym dniu. Aby rozpocząć pracę jako filmowiec ślubny, będziesz potrzebować niezawodnego aparatu, stabilizatorów, takich jak gimbale i mikrofonów, żeby wymienić tylko kilka.

Ponieważ dopiero zaczynasz, nie musisz kupować najdroższego sprzętu. Zamiast tego niektórzy nowicjusze wybierają lustrzankę cyfrową, dopóki nie przyzwyczają się do filmowania ślubów i nie wypracują własnego stylu.

Krok 3. Wybierz styl

Dzięki różnym kamerzystom ślubnym dostępnym na rynku potrzebujesz stylu, który sprawi, że się wyróżnisz. Nie ogranicza się to do tego, jak się wyróżniasz, ale do pracy, którą wykonujesz.

Upewnij się, że w Twojej pracy jest motyw, który każdy może wykryć i określić, który jest unikalny dla Ciebie. Następnie, jako początkujący, możesz skupić się na określonym stylu edycji, a nawet palecie kolorów w swoich pracach.

Nie musisz wywierać na siebie presji, jeśli odkrycie swojego stylu zajmie Ci trochę czasu. Zamiast tego zrozum, że potrzeba doświadczenia w każdym zawodzie, aby nauczyć się swojego rytmu.

Czy potrzebujesz dyplomu, aby zostać filmowcem ślubnym?

Aby zostać filmowcem ślubnym, nie jest wymagany konkretny stopień naukowy. Większość filmowców ślubnych jest pasjonatami tego rzemiosła, dlatego studiują różne sprzęty i style, aby być dobrymi w takim zawodzie.

Ale ponieważ filmowcy ślubni są zwykle samozatrudnieni, musisz być bardziej wiarygodny, aby łatwo przyciągnąć klientów. Chociaż nie ma dyplomu ukończenia studiów wyższych dla tego konkretnego zawodu, istnieją szkolenia, kursy, a nawet seminaria dotyczące wideografii.

Możesz także wziąć udział w kursie biznesowym, aby dobrze prowadzić działalność związaną z wideografią. Wreszcie, jeśli znasz kilku profesjonalnych filmowców ślubnych, rozważ zostanie stażystą lub asystentem, aby zdobyć doświadczenie w tej dziedzinie.

Co robią filmowcy ślubni?

Filmowiec ślubny jest odpowiedzialny za sfilmowanie ceremonii i różnych momentów w dniu ślubu pary. Dlatego ważne jest, aby spotkać się i porozmawiać z parą o ich oczekiwaniach, ponieważ film, który zrobisz, ukazuje ich wyjątkowy dzień.

Możesz być obecny od ślubu do przyjęcia, podobnie jak fotograf ślubny. Dlatego najlepiej byłoby porozmawiać z personelem na miejscu w sprawie sprzętu i sprzętu, szczególnie nieporęcznych, które mogą być natrętne, jeśli rozmieszczenie nie jest zaplanowane wcześniej.

Po uchwyceniu różnych momentów wydarzenia, kamerzysta ślubny będzie również tym, który będzie montował wideo. W dzisiejszych czasach często oferuje się nawet edycję tego samego dnia, aby goście mogli zobaczyć wideo w recepcji.

Ile zarabiają filmowcy ślubni?

Mediana rocznej pensji na rok 2021 dla filmowców wynosi około 45 000 USD. Pamiętaj jednak, że wiele czynników może mieć wpływ na oczekiwane zarobki filmowca ślubnego.

Na przykład, jeśli para ma konkretne prośby, mogą obowiązywać dodatkowe opłaty, więc wynagrodzenie będzie wyższe. Z drugiej strony możesz być również pracodawcą dla kogoś, zwłaszcza jako początkujący, więc wynagrodzenie nie będzie wyłącznie twoje.

Ile kosztuje kamerzysta na weselu?

Przyznaj od tysiąca dolarów do trzykrotności tej kwoty, jeśli zatrudniasz kamerzystę na swój ślub. Oczywiście wydatki będą zależeć od oczekiwanego zasięgu i innych próśb, a niektórzy filmowcy otrzymują nawet wynagrodzenie za godzinę.

Czy filmowcy ślubni są tego warci?

Warto mieć kamerzystę ślubnego, ponieważ film może wydawać się bardziej wyjątkowy niż zdjęcia, gdy widzisz ruchy w czasie rzeczywistym. A jeśli martwisz się o budżet, dlaczego nie zająć się innymi pozycjami weselnymi, takimi jak nauka DJ-owania własnego wesela?

Wniosek

I to wszystko! Właśnie rozmawialiśmy o tym, jak zostać filmowcem ślubnym i dowiedzieliśmy się, że nie będziesz potrzebować konkretnego stopnia.

Oczywiście możesz brać udział w kursach i stażach, aby zdobyć doświadczenie. Możesz jednak zacząć od budowania marki, studiowania sprzętu i tworzenia stylu.