Jak zmniejszyć zużycie energii w lodówce? 7 pomocnych wskazówek!

Czy obecnie ograniczasz swój budżet, ale nadal chcesz mieć w domu niezawodny schowek na żywność i chcesz dowiedzieć się, jak zmniejszyć zużycie energii przez lodówkę? Masz szczęście, bo przygotowaliśmy dla Ciebie siedem wskazówek! Ponadto nie musisz się martwić o uruchamianie lodówki 24 godziny na dobę, aby zapobiec zepsuciu żywności.

Przed zakupem lodówki ten czynnik jest jedną z rzeczy, które należy wziąć pod uwagę wraz z jej rozmiarem i zaawansowanymi funkcjami.

Jak zmniejszyć zużycie energii w lodówce? 7 pomocnych wskazówek!

Nie musisz kupować dużej lodówki do małej kuchni. Możesz pozostać praktycznym i kupić lodówkę o idealnym rozmiarze do przechowywania mięsa i towarów. Jeśli jednak kupiłeś już jeden i odkryłeś, że zużywa zbyt dużo energii lub twój budżet został ograniczony, to ten artykuł jest tym, którego potrzebujesz. W tym poście znajdziesz najskuteczniejsze wskazówki dotyczące oszczędzania energii. Więc kontynuuj przewijanie!

Praktyczne wskazówki, jak zminimalizować zużycie energii lodówki

Ten post będzie zawierał kilka wskazówek, gdy nadal nie masz lodówki, ale planujesz ją wkrótce kupić. Zebraliśmy również kilka najlepszych wskazówek, które możesz zastosować, aby zmniejszyć zużycie energii przez lodówkę. Te wskazówki mogą zmienić Cię w praktycznego i świadomego finansowo właściciela domu, ale to dobrze. A oto one:

Wskazówka nr 1. Wybierz energooszczędną lodówkę

Jeśli planujesz wymienić starą lodówkę lub kupić nową, powinieneś rozważyć tę wskazówkę. Zużycie energii przez lodówkę zwykle zależy od jej pojemności w stopach sześciennych. Jeśli potrzebujesz średniej wielkości lodówki, możesz wybrać rozmiary 4-6 stóp sześciennych. Bardziej rozbudowane lodówki, takie jak lodówki side-by-side, wymagają więcej energii, ponieważ mają większą pojemność.

Wskazówka 2. Zapewnij odpowiednią wentylację

Jeśli chodzi o lokalizację, upewnij się, że lodówka ma odpowiednią wentylację. Jeśli nie, będzie wymagało większej mocy, co może wpłynąć na rachunki za prąd. Jeśli jego obecne położenie znajduje się blisko ściany i jest otoczone szafkami, natychmiast przenieś je. Jeśli lodówka nie może wypuścić powietrza na boki i tył, ciepłe powietrze z kompresora popłynie z powrotem do urządzenia. Istnieje duża szansa, że ​​się przegrzeje. A ze względu na wysoką temperaturę sprawi, że system będzie pracował ciężej, co zużyje więcej energii elektrycznej.

Wskazówka nr 3. Nie zostawiaj otwartych drzwi

Ta wskazówka obejmuje również zminimalizowanie częstotliwości otwierania lodówki. Uwolnisz chłodne powietrze, a kompresor znów będzie pracował ciężej, aby zapewnić żywności o wymaganej temperaturze. A pozostawienie otwartych drzwi nie tylko przeciąży silnik lub uszkodzi termostat, ale może również doprowadzić do dalszych uszkodzeń.

Sprawdź, czy drzwi są cały czas zamknięte, aby tego uniknąć. Możesz też sprawdzić, czy uszczelka drzwi nie jest luźna i czy nie może przedostać się ciepłego powietrza do lodówki. Nie powinien zawierać pleśni i cząstek brudu. W razie potrzeby wymień go.

Wskazówka nr 4. Bądź zorganizowany

Kiedy organizujesz swoje towary i udostępniasz je, nie musisz zbyt długo trzymać otwartych drzwi. Możesz bezpośrednio dostać to, czego potrzebujesz, ponieważ już wiesz, gdzie to jest, i delikatnie zamknij drzwi. Właściwe przechowywanie żywności może również zmaksymalizować przestrzeń w lodówce. Jeśli wykorzystasz prawie całe pomieszczenie, możesz pomóc urządzeniu, zapewniając mniej miejsca do chłodzenia. Jak więc właściwie przechowywać żywność? Cóż, możesz umieścić je w pojemnikach, jeśli to możliwe i ułożyć je z jednej strony. Możesz też oznaczyć pojemniki etykietami, aby łatwo je znaleźć.

Wskazówka nr 5. Unikaj przechowywania ciepłego jedzenia w lodówce

Jeśli masz resztki z obiadu i są jeszcze ciepłe, możesz poczekać kilka minut, aż ostygną. Unikaj umieszczania ich bezpośrednio na lodówce, ponieważ ciepło może dać fałszywe sygnały do ​​termistora i spowodować obniżenie wymaganej temperatury przez termostat. A jeśli robisz to zbyt często, możesz uszkodzić lodówkę. Tak więc, gdy jedzenie ostygnie, możesz je przechowywać w lodówce i podgrzać przed spożyciem.

Wskazówka #6. Uaktualnij do nowszego modelu

Starsze modele zużywają o 66 procent więcej energii elektrycznej niż nowe. Wiemy, że chcesz zaoszczędzić pieniądze, ale nie wiesz, że wydajesz więcej niż inwestując w nowoczesną lodówkę. Istotna różnica może wynikać z zardzewiałych lub wadliwych elementów elektrycznych. Albo silnik jest wystarczająco słaby, więc wymaga więcej energii.

Wskazówka #7. Ustaw lodówkę w trybie oszczędzania energii

Nie wszystkie marki i modele wykorzystują ten tryb w swoich lodówkach, ale jeśli masz taki, powinieneś go dobrze wykorzystać. Ten tryb wyłącza grzejniki drzwi lub cewki grzewcze. A to ustawienie może zmniejszyć zużycie energii do 5-10 procent. Jedną z najbardziej energooszczędnych lodówek jest Lodówka Top Freezer Frigidaire.

Myśli zamykające

A oto kilka wskazówek, jak zmniejszyć pobór mocy lodówki. Czy to nie niesamowite, że posiadamy niezawodną lodówkę, która może zapewnić Twojemu pożywieniu wymaganą temperaturę, ale nie kosztuje Cię to dużo pieniędzy? To zmienia życie i uspokaja. Mamy więc nadzieję, że wykorzystasz podane wskazówki i będziesz nas informować, jeśli pomogły one obniżyć rachunki za prąd. Aby dowiedzieć się więcej o oszczędzaniu energii w sprzęcie AGD. Kliknij tutaj, co robi ustawienie wentylatora w klimatyzatorze. Oszczędzaj pieniądze oszczędzając energię!