Jak zmieszać olej cedrowy do zwalczania szkodników w 3 prostych krokach DIY?

Olej cedrowy jest doskonały w eksterminacji szkodników, a oto jak mieszać olej cedrowy w celu zwalczania szkodników. Olejek cedrowy lub olejek z drzewa cedrowego to olejek eteryczny o drzewnym zapachu, który jest odpowiedni do utrzymania dobrego zapachu w domu.

Jednak, aby twój dom pachniał dobrze, to nie tylko to, co robi olej cedrowy. Może również eksterminować szkodniki w twoim domu.

Jak zmieszać olej cedrowy do zwalczania szkodników w 3 prostych krokach DIY?

Ogólnie rzecz biorąc, olejek eteryczny sprawdził się w eksterminacji szkodników w Twoim domu, a jednocześnie sprawia, że ​​Twój dom ładnie pachnie. Możesz mieszać olej cedrowy z wodą i używać go jako pestycydu, ale użycie olejku eterycznego może być również całkiem skuteczne.

Dlaczego w Twoim domu są szkodniki?

W optymalnych warunkach szkodniki mogą schronić się w twoim domu, czego powinieneś unikać jako właściciel domu ze względu na związane z nimi ryzyko. Jeśli masz ciemne szczeliny w domu, masz w środku zakwaszony mop, a rozlany napój, którego jeszcze nie umyłeś, najprawdopodobniej do twojego domu wkroczy szkodnik.

Szkodniki przyciąga ciepłe powietrze, światło, żywność i wilgoć. Są to również warunki w środowisku, w którym mogą się rozwijać szkodniki. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak problemy pojawiają się w twoim domu, to są rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę.

Jak zapobiegać szkodnikom w domu

Najlepszym środkiem zapobiegawczym, jaki możesz zrobić, jest włączenie technik profilaktycznych do codziennego życia, takich jak:

 • Pozbądź się wszelkich źródeł żywności, schronienia, a nawet wody.
 • Wyrzucanie śmieci codziennie przy szczelnie zamkniętej pokrywie.
 • Przechowuj wszystkie przedmioty w zapieczętowanym i zamkniętym pojemniku.
 • Usuń bałagan, w którym szkodniki mogą pełzać i żyć.
 • Uszczelnianie pęknięć i dziur, aby wejście z zewnątrz było zablokowane.
 • Częste sprzątanie i inspekcje domu od dachu do piwnicy.

Jeśli masz różne problemy ze szkodnikami, takimi jak pleśń lub pleśń, jak umyć dom pleśnią pod ciśnieniem i czy powinieneś przeprowadzić kontrolę pleśni podczas zakupu domu jako przewodnika.

Jak mieszać olej cedrowy do zwalczania szkodników

Oto trzy proste kroki, aby zmieszać olej cedrowy w celu zwalczania szkodników.

Krok 1. Rozcieńczyć część oleju cedrowego w wodzie

 • W przypadku małych owadów, takich jak pchły, rybiki cukrowe, muchy i komary, rozcieńcz 1,3% olej cedrowy w 98,7% wody.
 • Aby pozbyć się nietoperzy ognistych, rozcieńcz 3,1% oleju cedrowego do 96,9% wody.
 • Aby pozbyć się muszek owocowych, ciem, chrząszczy i pająków, wymieszaj 5,5% oleju cedrowego z 94,5% wody.
 • Rozcieńcz 6% olej cedrowy w 94% wody, aby pozbyć się mrówek ognistych.
 • Rozcieńcz 8,3% olej cedrowy w 91,7% wody, aby pozbyć się koników polnych i świerszczy.

Krok 2. Oblicz kwotę

Aby obliczyć ilość oleju cedrowego, którą należy dodać do wody, korzystając z wartości procentowych podanych w kroku 1.

Najłatwiej to zrobić za pomocą uncji. Powiedzmy, że 1,3% oleju cedrowego to 0,13 uncji, a 98,7% wody to 9,87 uncji.

Aby zmierzyć uncję, możesz użyć małej wagi cyfrowej. Po prostu przesuń kropkę dziesiętną o jeden krok w lewo, aby przeliczyć procent na uncję.

Możesz także pomnożyć uncję do 10 lub więcej, aby uzyskać znacznie większy obszar pokrycia.

Krok 3. Spryskaj

Na koniec włóż mieszankę oleju cedrowego i wody do butelki z rozpylaczem i spryskaj ją bezpośrednio na dotknięty obszar.

Jak skuteczny jest olej cedrowy na szkodniki?

Olejki eteryczne są bardzo silnymi substancjami chemicznymi odstraszającymi owady i owady, a jednym z nich jest olejek cedrowy.

Udowodniono, że olejek cedrowy jest skuteczną kontrolą szkodników, a nie odstraszaczem owadów, w przeciwieństwie do innych olejków eterycznych.

Olejek cedrowy działa odwadniająco na szkodniki, które mogą ostatecznie wyschnąć i zginąć. Zapach wydzielany przez olejek cedrowy dezorientuje owady, blokując zdolność owada do lokalizowania feromonów rośliny.

Olejek cedrowy może również zakłócać mechanizm i chemię organizmu owada, wpływając na jego zdolność oddychania. Działa również jako larwicyd, rozpuszczając niedojrzałe owady i egzoszkielet dorosłego osobnika.

Wykorzystanie oleju cedrowego jako pestycydu jest skuteczne, podobnie jak wszystkie inne pestycydy na rynku, zwłaszcza w przypadku pluskiew, ślimaków, ciem i pcheł.

Czy olej cedrowy jest niebezpieczny dla zdrowia?

Jak każdy inny olejek eteryczny, olej cedrowy nie jest odpowiedni dla zdrowia po spożyciu. Oprócz tego niebezpieczeństwa istnieje rzadki scenariusz, w którym może podrażnić twoją skórę.

Olej cedrowy ma niską zawartość toksyn i jest stosunkowo bezpieczny, chyba że długotrwale naraża się na działanie. Chociaż jest niebezpieczny dla owadów, stosowanie oleju cedrowego może przynieść ssakom wiele korzyści.

Wniosek

Teraz, gdy omówiliśmy, jak mieszać olej cedrowy w celu zwalczania szkodników, po prostu wykonaj trzy powyższe kroki i możesz pozbyć się tych szkodników w swoim domu. Upewnij się, że podejmujesz odpowiednie środki ostrożności w postępowaniu ze szkodnikami.