Jak zmierzyć Loveseat dla Chunyi Slipcover

Narzuty tchną nowe życie w stare meble. Nie zmieniają obudowy ani tapicerki, więc nie umniejszają antycznej lub sentymentalnej wartości dzieła. Dowiedzmy się, jak zmierzyć kanapę dwuosobową do narzuty Chunyi.

Można je prać w pralce, dzięki czemu są wygodne dla rodzin i właścicieli zwierząt. Kiedy dopasowanie jest odpowiednie, pozostają na miejscu i nie trzeba ich regularnie wiercić. Ważne jest, aby wiedzieć, jak zmierzyć meble na narzutę, aby zapewnić odpowiednie dopasowanie.

Jak zmierzyć Loveseat dla Chunyi Slipcover

Dla tych, którzy nie wiedzą, co to jest sofa, odróżnimy ją od sofy. Następnie przejdziemy do mierzenia fotelika dla narzuty Chunyi. Ale najpierw przejdźmy przez podstawową terminologię.

Co to jest dwuosobowa kanapa?

Jest również określany jako krzesło do zalotów lub mini-sofa. Fotel, podobnie jak sofa, ma oparcie, podłokietniki i tapicerkę. Jednak pozwala tylko na dwie osoby na siedzeniu; średnia długość to tylko około 60 cali.

Co to jest sofa?

Dalej jest termin sofa; to różni się od fotelika. Sofa to tapicerowane siedzisko ze sprężynami i poduszkami. Nazywa się to również kanapą lub kanapą, w zależności od tego, skąd pochodzi mówca.

Posiada tapicerowane plecy i ramiona, które można w całości lub częściowo obić. Ma on pomieścić dwie lub więcej osób i ma średnią długość około 84 cali.

Co to jest narzuta?

Pokrowiec to pokrowiec ochronny do mebli tapicerowanych, który można zakładać i zdejmować. Pokrowce często składają się z materiału i można je zdjąć na sezon. Również do czyszczenia, przenoszenia lub po prostu przechowywania przez dłuższy czas.

Ludzie w Europie używają pokrowców od średniowiecza. Jednak w formalnym, konwencjonalnym okresie stawały się coraz bardziej popularne. Początkowo były to zwykłe osłony przeciwkurzowe na piękne meble w rzadko używanych miejscach.

Możesz użyć białego muślinu lub lekkiego płótna, aby przykryć wszystko, co wartościowe w pokoju. Te osłony mogą być kaczką lub wiertłem. Następnie rozważ prześcieradła dopasowane do każdego przedmiotu, chroniąc je przed słońcem, wilgocią, brudem, a nawet owadami.

Jak zmierzyć fotelik dla narzuty Chunyi?

Określ podstawowe wymiary zewnętrzne elementu

Zapisz maksymalną wysokość jako odległość od podłogi do najwyższego punktu z tyłu. Następnie zmierz szerokość kawałka od lewej zewnętrznej krawędzi do prawej zewnętrznej krawędzi. Na koniec zanotuj to i wykonaj pomiar głębokości od przodu do tyłu.

Zmierz obwód wokół całego kawałka w najszerszym miejscu i zapisz go. Nakreślenie sekcji to doskonały pomysł. Lub użyj zdjęcia o podobnej wielkości i zapisz wszystkie pomiary bezpośrednio na rysunku lub ilustracji.

Powinieneś dodać wymiary dla każdego kawałka.

Zmierz wewnętrzną szerokość krzeseł, foteli i sof. Zmierz od wewnętrznej ręki po lewej stronie do wewnętrznej ręki po prawej stronie. Zmierz szerokość części bez ramion od najszerszego punktu po lewej stronie do najszerszego punktu po prawej stronie.

Zmierz szerokość poduszki w kształcie litery T od zewnętrznej lewej krawędzi poduszki do jej zewnętrznej prawej krawędzi. Jest to poduszka do siedzenia, która wystaje z przedniej krawędzi krzesła lub podłokietników sofy. Przednie i tylne krawędzie poduszki T mają taką samą głębokość.

Zapisz szerokość wszystkich pozostałych poduszek siedzenia jako pomiar od lewej do prawej. Głębokość jest miarą od przodu do tyłu. A grubość jako pomiar od górnej do dolnej powierzchni.

Zanotuj wysokość siedziska.

Jest to narzuty, które zakrywają zdejmowane poduszki lub elementy bez zdejmowanej poduszki. Jest to odległość między podłogą a górną częścią siedziska. Zmierz wysokość oparcia tapicerowanego krzesła do jadalni bez ramienia od góry krzesła do górnej części nóg.

Następnie zmierz rozmiar przód-tył od góry krzesła do miejsca, w którym spotykają się siedzisko i wewnętrzne oparcie. Na koniec na krzesłach do jadalni zmierz grubość siedziska. To jest od przedniej krawędzi do góry i długość nogi od góry do podłogi.

Określ wymiary skrzydła

Na krzesłach skrzydłowych określ wymiary skrzydeł. Długość wewnętrzna skrzydła to odległość między wierzchołkiem skrzydła; łączy wewnętrzne ramię i skrzydło. Szerokość skrzydła to odległość między wewnętrznym szwem skrzydła a zewnętrznym szwem skrzydła.

Zmierz również zakładkę między wewnętrznym skrzydłem a oparciem krzesła. Na koniec zmierz długość zewnętrznej gałęzi od góry krzesła. I do szwu, który łączy zewnętrzne skrzydło z zewnętrznym ramieniem.

Szerokość skrzydła zewnętrznego to odległość między wewnętrznymi i zewnętrznymi szwami skrzydła w najszerszym miejscu skrzydła. W ten sposób obwód pleców fotela rozkładanego jest mierzony tylko wokół pleców i przodu pleców. W ten sposób wysokość mierzy się od podłogi do szczytu krzesła, gdy jest ono w pozycji pionowej.

Wniosek

Te kroki kończą, jak zmierzyć kanapę dwuosobową dla narzuty Chunyi. Narzuta to znacząca inwestycja, która przedłuży życie Twojego fotelika lub sofy. Dlatego musisz uzyskać prawą stronę narzuty.