Jak zmienić pręt anodowy w grzejnikach RV? 4 proste kroki!

Ten przewodnik pomoże Ci dowiedzieć się, jak wymienić pręt anodowy w nagrzewnicach RV; zostań z nami na koniec! Ilekroć dotyczy to ulepszeń systemu ciepłej wody w kamperze, takich jak wymiana pręta anodowego, może się wydawać, że w ciągu dnia nigdy nie ma wystarczającej liczby godzin.

Pręt anodowy może być używany w wielu rekreacyjnych samochodowych zbiornikach ciepłej wody, aby zapobiec rdzewieniu zbiornika centralnego. Aby zapobiec nieprawidłowemu działaniu podgrzewacza wody, musisz go wymienić.

Jak zmienić pręt anodowy w grzejnikach RV? 4 proste kroki!

Musisz po prostu postępować zgodnie z tym przewodnikiem, aby dowiedzieć się wszystkiego, co możesz chcieć wiedzieć o wymianie pręta anody nagrzewnicy RV i dlaczego tak ważne jest regularne sprawdzanie tego. Pręt anodowy w podgrzewaczu wody w Twoim kamperze nie ma nic wspólnego z zasadą, że częste serwisowanie kamperów jest najlepszym sposobem na utrzymanie inwestycji w wozidło, siodło lub przyczepę. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Co to jest pręt anodowy w podgrzewaczu wody RV? Dlaczego warto go wymienić?

Pręt anodowy w podgrzewaczu wody do przyczepy kempingowej jest elementem wymiennym. Pręt jest wykonany z substancji, która przyciąga zanieczyszczenia, które w przeciwnym razie mogłyby osadzać się na wewnętrznej ściance rdzenia, powodując korozję wymiennika ciepła lub ścian metalowych i potencjalnie powodując nieprawidłowe działanie. Ten pręt jest protektorowy, co oznacza, że ​​najpierw koroduje, chroniąc wnętrze zbiornika systemu ciepłej wody użytkowej i przedłużając jego żywotność. Proces znany jako korozja galwaniczna ma miejsce, gdy woda i metal wchodzą w kontakt.

W porównaniu do stalowego zbiornika podgrzewacza wody, pręt anodowy jest zbudowany z lżejszej, bardziej ujemnie naładowanej substancji, która przyciąga cząsteczki z wody i umożliwia im skubanie prętów, a nie wewnętrznej ściany.

Magnez, aluminium i miedź są najczęstszymi materiałami na pręty anodowe i rdzewieją, gdy nie ma nic. Twój zbiornik może szybko zardzewieć, jeśli nie wymienisz starych prętów anodowych, zanim się rozpuszczą. Kiedy grzałka koroduje, po prostu wycieka woda po podłodze kampera, co wymaga kosztownych i czasochłonnych regulacji oraz zakupu zamiennego systemu ciepłej wody, co może szybko zepsuć okres podróży.

Osady mineralne mogą przylgnąć do wymiennika ciepła i ulec uszkodzeniu, mimo że zbiornik nie rdzewieje. Bardzo ważne jest, aby raz w miesiącu sprawdzić i wymienić pręt anodowy w podgrzewaczu wody pojazdu rekreacyjnego. Zaleca się jednoczesne czyszczenie zbiorników, aby pozbyć się osadów, które mogą powodować korozję wnętrza zbiornika. Częstotliwość, z jaką podróżujesz, i czystość wody wpływają na to, jak szybko lub wolno koroduje pręt anodowy Twojego kampera.

Jeśli masz zmiękczacz wody do kampera, możesz zdać sobie sprawę, że powinieneś pracować dłużej niż rok bez konieczności jego naprawy. Dlatego też, jeśli mieszkasz na obszarze z naprawdę twardą wodą, być może będziesz musiał wymienić wędkę po sześciu miesiącach.

Kroki zmiany pręta anodowego w nagrzewnicach kampera

Oto jak zmienić pręt anodowy w grzejnikach RV:

Krok 1. Odłącz grzejnik

Przed wymianą pręta anody w zbiorniku gorącej wody kampera należy odłączyć kamper od zasilania z lądu lub wyłączyć wyłącznik systemu w skrzynce wyłącznika pojazdu kempingowego. Zamknij zawór na zbiorniku gazu, który zasila Twój podgrzewacz wody, jeśli jest zasilany propanem

Krok 2. Wyjmij podgrzewacz wody z kampera

Po wyłączeniu prądu i wody w kamperze spuść wodę ze zbiornika gorącej wody, aby sprawdzić pręt anodowy. Jeśli wyrzucisz zbiornik zaraz po wyłączeniu prądu kampera, zbiornik na wodę będzie bardzo ciepły. Możliwe jest pozostawienie wody w zbiorniku do ustabilizowania się przez wiele minut lub podjęcie działań podczas opróżniania zbiornika, takich jak założenie grubych rękawic ochronnych i pozostanie z tyłu, aby zapobiec wybuchowi.

Krok 3. Usuń pręt anodowy

Jeśli twój pręt anody przyczepi się do korka spustowego, masz szczęście, ponieważ możesz to natychmiast sprawdzić. Możesz teraz odłączyć pręt anodowy od portu, jeśli znajduje się na zewnątrz urządzenia, ale nie jest przymocowany do korka spustowego. Będziesz musiał przenieść się do wnętrza kampera, aby wymienić pręt anodowy z systemów ogrzewania gazowego o pojemności 6 lub 10 galonów, które mają pręt anodowy z przodu dna zbiornika.

Wyjmij anodę ze zbiornika za pomocą zestawu haków. Jeśli nie patrzyłeś na pręt anodowy od dłuższego czasu, może się on zaciąć z powodu rdzy, która dociera do gwintów. Aby zapewnić wystarczającą moc do usunięcia pręta anodowego z gwintów, może być konieczne użycie pręta łamacza na rękojeści śrubokręta. Możesz również zainteresować się rodzajami problemu z prętem anodowym podgrzewacza wody.

Krok 4. Wymień nowy pręt anodowy

Owiń gwinty taśmą teflonową przed zainstalowaniem nowego pręta anody RV. Aby uzyskać lepsze uszczelnienie przed wyciekami, nawiń taśmę wokół gwintów zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Użyj klucza nasadowego, aby dopasować zamienny pręt anody do otworu w zbiorniku.

To okładka!

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu nauczyłeś się zmieniać pręt anodowy w nagrzewnicach RV. Szczegółowy przewodnik omówiliśmy krok po kroku powyżej. Możesz również przeczytać o tym, co robi pręt anodowy podgrzewacza wody i jakie są części podgrzewacza wody. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!