Jak zmienić filtr lodówki Samsung? 5 prostych kroków!

Ciekawi Cię, jak wymienić filtr lodówki Samsung? Ten proces nie jest tak skomplikowany, ale przeprowadzimy Cię przez proces, jak to zrobić. Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się, dlaczego konieczna jest wymiana filtra co sześć miesięcy.

Większość lodówek Samsung ma dystrybutory lodu i wody. A filtry do wody odgrywają ogromną rolę w upewnianiu się, że uwalniana woda jest zdatna do picia. Cały brud i niepotrzebne cząsteczki są filtrowane.

Jak zmienić filtr lodówki Samsung? 5 prostych kroków!

Jednak te filtry mają ograniczoną żywotność, ponieważ mogą zostać zatkane brudem. A żeby utrzymać wydajność wody, musimy wymienić filtry. Przejdźmy więc do głównego punktu i rozpocznijmy dyskusję.

Kroki zmiany filtra lodówki Samsung

Przed wymianą filtra musisz kupić dokładnie taki filtr, który pasuje do Twojego modelu lodówki Samsung. Następnie możesz je kupić w sklepie internetowym lub lokalnym marki. Stacja lub sekcja akcesoriów zawiera filtry. Jest również dostępny w różnych wzorach i rozmiarach. Jednak większość z nich przypomina kanistry tubowe.

Łatwiej będzie, jeśli użyjesz oryginalnego filtra do wody jako przewodnika. I nie musisz sprawdzać innych rozmiarów. Jeśli masz już swój filtr do wody, nadszedł czas, aby go wymienić. Oto kroki, jak zmienić filtr lodówki Samsung.

Krok 1. Wyłącz lodówkę

Ta operacja trwa kilka minut, ale możesz również wyłączyć lodówkę za pomocą termostatu. Oszczędza energię, gdy nie jest używana. Konieczne jest również tymczasowe odcięcie dopływu wody do dystrybutora lodówki. Możesz to zrobić zamykając zawór lub odłączając linię wodną.

Krok 2. Dozuj cały nadmiar wody

Spuść nadmiar wody z dozownika, aż nic nie pozostanie. Może również pomóc w czyszczeniu wewnętrznej strony kranu. A ten krok zapewni ci czystą wodę natychmiast po wymianie filtra wody.

Krok 3. Znajdź filtr

Ponieważ Samsung ma różne modele swoich lodówek, może istnieć kilka lokalizacji, w których można znaleźć filtr. Ale niektóre z nich są widoczne po otwarciu drzwi wejściowych jednostki.

Jeśli jednak nie możesz znaleźć swojego, powinieneś sprawdzić instrukcję. Instrukcja powinna zawierać te informacje o lokalizacji filtra. Na przykład lodówki Samsung French Door zawierają filtry wody między dwoma pojemnikami na owoce i warzywa, czyli pojemnikiem przeznaczonym na owoce i warzywa.

Krok 4. Usuń i zastąp

Filtr można odłączyć, obracając uchwyt w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. I powinno się łatwo usunąć. Wyjmij nowy i czysty filtr i zidentyfikuj stronę z gumową uszczelką. Włóż filtr, wpuszczając najpierw stronę z gumową uszczelką. Następnie przymocuj filtr, obracając uchwyt zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż będzie całkowicie dokręcony.

Krok 5. Wykończenie

Przywróć dopływ wody i ponownie włącz lodówkę. I spróbuj nalać wystarczającą ilość wody. Możesz również sprawdzić, czy filtr zmienił smak Twojej wody. Następnie porównaj go ze smakiem ze starego filtra.

Znaki wskazujące na konieczność wymiany filtra

Niektóre filtry zbierają zbyt dużo brudu, a ich żywotność uległa skróceniu. Skąd więc wiedzieć, że Twój filtr do wody wymaga wymiany? Niezbędne jest natychmiastowe zajęcie się tą sytuacją. Zebraliśmy więc kilka oczywistych oznak, które wskazują, że Twoja lodówka wymaga wymiany filtra wody. A oto one:

Znak #1. Światło filtra zmieniło kolor na czerwony

Wszystkie lodówki Samsung mają na swoich wyświetlaczach lampki filtrujące. Możesz zobaczyć ten wskaźnik wraz z innymi symbolami regulacji temperatury i przyciskiem zasilania. Jeśli kontrolka filtra pozostaje niebieska, filtr jest nadal bezpieczny w użyciu i działaniu. Jednak gdy symbol zmieni się na czerwony, należy natychmiast wymienić filtr. Po wymianie powinien automatycznie zmienić kolor na niebieski.

Znak 2. Woda ma nieprzyjemny smak

Powinieneś być w stanie rozpoznać smak wody w lodówce. Nawet jeśli kontrolka filtra nie zmieniła koloru na czerwony, posmak może również wskazywać, że coś jest nie tak z filtrem. Cząsteczki brudu i inne zanieczyszczenia mogą wpływać na zaopatrzenie w wodę.

Pamiętaj też, że wewnątrz lodówki mogą rozwijać się szkodliwe organizmy, takie jak bakterie i pleśnie.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że te organizmy mogą przyczynić się do nieprzyjemnego smaku wody. Twoje kubki smakowe o tym wiedzą. Jeśli jednak twoja woda smakuje jak metal, może to być spowodowane rdzą lub korozją.

Znak #3. Brud lub czarne cząsteczki

Filtry się starzeją, a ich jakość w miarę upływu czasu jakoś się zmniejszy. Kiedy są za stare, brakuje im wydajności filtrowania wszystkich brudnych cząstek. Jeśli więc zauważysz brud w swojej wodzie, czas sprawdzić filtr. Nie chcesz, aby to zostało przez kilka dni bez zmiany, ponieważ może to prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Znak #4. Zmiany w kolorze

Ten znak zdarza się rzadko, ale nie należy pić wody, gdy zmieni kolor. Może to przypisywać różnym czynnikom, ale każdy z nich może powodować problemy zdrowotne. Gdy woda nie jest czysta i pojawiają się białe wiry, mogą pojawić się szkodliwe zanieczyszczenia. Inne kolory, takie jak jasnoczerwony, mogą wskazywać na rdzę.

Ostateczne myśli

I to wszystkie informacje, które musisz wiedzieć, jak wymienić filtr lodówki Samsung. Wymieniaj filtr co najmniej dwa razy w roku, aby uzyskać lepszą jakość wody. Wymiana filtra wody jest niezbędna do utrzymania wydajności dystrybutora Twojej lodówki. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, przeczytaj, jak czyścić filtr klimatyzatora Frigidaire. Dziękuję za przeczytanie!