Jak zmienić element w podgrzewaczu wody? 3 proste kroki!

W tym artykule zrozumiemy, jak wymienić element w podgrzewaczu wody. Jeśli twój element grzejny ulegnie awarii, być może musisz wymienić tę część w swoim podgrzewaczu wody. Jeśli wahasz się, czy wykonać to zadanie, poproś licencjonowanego technika o pomoc w wymianie elementu grzejnego.

Z drugiej strony, jeśli zrobiłeś to wcześniej i masz wiedzę na temat podgrzewaczy wody i ich funkcji, możesz szybko wykonać te kroki od razu i płynnie zakończyć tę pracę.

Jak zmienić element w podgrzewaczu wody? 3 proste kroki!

Wadliwy element grzejny wpłynie na wydajność podgrzewacza wody, ponieważ jest to główny element, który dostarcza ciepło do wody. Aby jednak ustalić, czy element grzejny powoduje awarię, możesz sprawdzić jego ciągłość za pomocą multimetru.

Sprawdzanie elementu grzejnego

Sprawdź ciągłość za pomocą multimetru, zanim wyciągniesz pochopne wnioski, że twoje elementy grzejne są uszkodzone. Istnieją multimetry cyfrowe, które można wygodnie wykorzystać przy sprawdzaniu ciągłości elementów lub podzespołów, które emitują sygnał dźwiękowy na podstawie rezystancji prądu. Tymczasem załóżmy, że twój multimetr cyfrowy nie obsługuje ustawień dźwięku lub masz multimetr analogowy. W takim przypadku możesz to sprawdzić, kalibrując, aby skalibrować. Ustaw tarczę na najniższe ustawienie rezystancji omów i dotknij końców przewodów dotykając się nawzajem, aby odczytać zero.

Zero omów rezystancji oznacza, że ​​nie ma ciągłości między elementami, twoimi końcówkami. Elementy grzejne mają ciągłość rezystancji od 10 do 30 omów, a jeśli twój multimetr się nie porusza, oznacza to, że element grzejny jest uszkodzony lub zwarty. Aby to sprawdzić, wyłącz źródło zasilania, otwórz panel dostępowy, zdejmij podkładkę izolacyjną i osłonę ochronną, a następnie zdejmij przewody mocujące. Dotknij przewodów na każdym terminalu do drugiego terminala, aby to wskazać. Czy jesteś gotowy, aby dowiedzieć się, jak wymienić element w podgrzewaczu wody? Czytaj.

Kroki zmiany elementu w podgrzewaczu wody

Nauka wymiany elementów w podgrzewaczu wody pomoże Ci ponownie ustawić podgrzewacz. Jeśli nie kupiłeś elementu grzejnego do podgrzewacza wody i nie rozumiesz jego typu i rozmiaru, możesz sprawdzić jego instrukcje obsługi. Wymiany elementów grzejnych może dokonać każdy, ale nieostrożność może prowadzić do obrażeń fizycznych lub utraty życia. Jeśli jesteś pewien, że sobie z tym poradzisz, zacznijmy, przyjacielu.

Krok 1. Wyłącz zasilanie

Tylko grzałki elektryczne obsługują elementy grzejne znajdujące się w górnej i dolnej części zbiornika wraz z termostatem. Wyłączenie zasilania urządzeń lub urządzeń jest niezbędne, zwłaszcza podczas rozwiązywania problemów. Nie próbuj zmieniać elementów grzejnych, gdy zasilanie jest włączone lub podłączone, ponieważ może to spowodować porażenie prądem. Należy pamiętać, że ludzkie ciało jest dobrym przewodnikiem elektryczności, dlatego nie jest bezpiecznie przeprowadzać jakiekolwiek rozwiązywanie problemów, jeśli źródło prądu jest otwarte.

Krok 2. Spuść wodę

Po wyłączeniu zasilania elektrycznego należy spuścić wodę ze zbiornika. Jeśli uszkodzony jest tylko górny element grzejny, możesz spuścić wodę do połowy lub pod górny panel dostępu. Jeśli usuniesz lub zmienisz dolny element, musisz opróżnić zbiornik. Usunięcie wody ułatwi dostęp do panelu. Aby rozpocząć, wyłącz dopływ wody i podłącz wąż ogrodowy do zaworu spustowego.

Poprowadź drugi koniec węża na zewnątrz lub w miejscach, w których możesz swobodnie spuszczać wodę. Odwróć zawór nadmiarowy, aby wyeliminować ciśnienie powietrza. Jeśli grzejnik nie ma zaworu nadmiarowego, otwórz najbliższy kran ciepłej wody i pozostaw go otwarty. Otwórz zawór spustowy, aby spuścić wodę. Po opróżnieniu zamknij zawór spustowy, odłącz węże i zamknij zawór nadmiarowy lub kran z gorącą wodą.

Krok 3. Wyjmij i wymień element grzejny

Spuszczanie wody może zająć trochę czasu, ale szybciej wyjąć grzałkę i ją wymienić. Poluzuj panel dostępu do elementu grzejnego, odkręcając śruby. Zdejmij panel dostępu, a następnie odwróć lub zdejmij podkładkę izolacyjną i plastikową osłonę ochronną. Poluzuj śruby, aby usunąć przewód łączący z grzałką, odkręć grzałkę za pomocą gniazda grzałki i przekręć w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, a następnie powoli wyciągnij grzałkę.

Zdobądź nowy element grzejny i umieść go na miejscu, a następnie dokręć go za pomocą elementu grzejnego. Podłącz przewody do zacisku i odwróć lub odłóż plastikową osłonę ochronną i podkładkę izolacyjną. Zainstaluj ponownie panel dostępu i zamocuj go mocno. Ten sam proces możesz wdrożyć przy wyjmowaniu i wymianie górnego lub dolnego elementu grzejnego. ANastępnie ustawisz podgrzewacz z powrotem na miejscu, możesz teraz włączyć podgrzewacz wody! Podejdź do źródła wody, włącz go, napełnij zbiornik i włącz grzejnik. Możesz również przeczytać o tym, jak czyścić zbiornik oleju opałowego.

To okładka!

Altówka! Teraz, gdy ten artykuł zawiera odpowiedź na twoje pytanie dotyczące wymiany elementu w podgrzewaczu wody, możesz zdecydować, kto wykona ten proces. Jeśli uważasz, że jesteś odpowiedni i potrafisz ostrożnie wykonać kroki, jest to dobre dla Ciebie, ponieważ dowiesz się, jak rozwiązywać problemy, jeśli element grzejny wymaga demontażu lub wymiany. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiem, jak zainstalować gazowy podgrzewacz ciepłej wody i dlaczego mój podgrzewacz ciepłej wody ciągle się wyłącza.