Jak złożyć materac. Najlepszy przewodnik po dwóch krokach

Możesz szybko nauczyć się składać materac w dwóch krokach. Musisz znać tę umiejętność, aby przypadkowo nie uszkodzić swojego łóżka, jeśli planujesz je przenosić. Pamiętaj, że nie wszystkie materace należy składać, a samo składanie odbywa się zgodnie z określoną procedurą, aby uniknąć odkształcenia materiału.

Sprawdź wcześniej instrukcje na etykiecie, jeśli możesz złożyć łóżko. W niektórych przypadkach będzie też wygodniej, jeśli ktoś pomoże Ci przy składaniu, zwłaszcza jeśli materac jest duży i szybko odskakuje. Kontynuuj czytanie tego artykułu, aby rozpocząć.

Jak złożyć materac. Najlepszy przewodnik po dwóch krokach

Jak prawidłowo złożyć materac

Krok # 1. Zapakuj swój materac

Składanie materaca można wykonać samodzielnie, w zależności od jego wielkości i grubości. Chcesz również pracować w przestronnym miejscu, aby proces był wygodniejszy. Jednak skontaktuj się z producentem, czy w pierwszej kolejności nie zaleciłby składania.

Niektóre materiały mogą ulec deformacji lub uszkodzeniu podczas zgniatania, zwijania lub składania. Nie chcesz również unieważniać gwarancji. Po potwierdzeniu tych przypomnień umieść materac w torbie na materac odpowiedniego rozmiaru.

Zakładając, że składasz materac w celu przeniesienia lub przechowywania, torba na materac ochroni go przed wilgocią i brudem. Pamiętaj tylko, aby wyczyścić materac przed włożeniem go do torby, aby przedłużyć jego żywotność. Po zakończeniu możesz zacząć składać.

Krok # 2. Złóż i zawiąż

Większość materacy ma zauważalne oznaczenie na środku, które można śledzić podczas składania. Ten przewodnik sprawi, że łóżko nie straci swojej struktury i kształtu po złożeniu. Aby utrzymać go w stanie „zamkniętym”, zawiąż złożony materac paskami z mechanizmem zapadkowym lub liną.

Uważaj na szczelność, ponieważ nie chcesz tworzyć śladów na materiale. I to wszystko! Twój materac jest gotowy do transportu lub przechowywania.

Czy można złożyć materace piankowe?

Większość materacy piankowych, w tym piankowych z pamięcią kształtu, można złożyć, o ile nie ma konkretnych wskazań producenta. Te łóżka i tak nie mają pręta granicznego, więc złożenie ich na pół nie powinno powodować problemów. Jednak najpierw musisz nauczyć się kompresować łóżka piankowe, a niektóre marki mogą zamiast tego zalecać zwijanie łóżek.

Czy można złożyć regulowane materace?

A co z łóżkami regulowanymi? Niestety przenoszenie tych typów będzie trudne, ponieważ nie możesz ich spasować. Mają części mechaniczne, które są nieporęczne i mogą ulec uszkodzeniu lub rozmontowaniu.

Jak rozłożyć materac

Teraz, gdy wiesz, co należy robić, a czego nie należy składać materac, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak go rozpakować po przybyciu do nowego miejsca. Najlepiej przenieść go do pokoju, aby uniknąć zadrapań lub rozdarć na materiale. Następnie zdejmij pokrowiec lub torbę i rozwiń zagięcie.

Możesz trzymać łóżko na boku, aby ułatwić jego przewietrzenie. Umieść go w miejscu wentylowanym i pozwól piance rozszerzyć się, jeśli to konieczne. Gdy materac osiągnie oczekiwane wymiary, odkurz powierzchnię, aby szybko go wyczyścić.

Posyp trochę sody oczyszczonej na łóżku i pozostaw na godzinę lub dwie, aby ją dezodoryzować. Następnie odkurz go i spryskaj powierzchnię środkiem dezynfekującym. Wytrzyj nadmiar wilgoci czystą szmatką, a materac powinien być gotowy do użycia.

Czy możesz zgiąć materac, aby dostać go na górę?

Podczas przemieszczania się materac można zgiąć, zwłaszcza jeśli musisz pokonywać ciasne schody. Nie powinien odkształcać materiału, ponieważ nie będzie długi, a jako uchwytu możesz użyć pasków, którymi zawiązałeś materac. Niektóre, takie jak materace typu king size, będą trudne do przenoszenia ze względu na ich rozmiar, więc zginanie ich, aby wejść na górę, jest nieuniknione.

W zależności od dostępnej przestrzeni i rozmiaru materaca wchodzenie na górę może być niebezpieczne. Ale dla spokoju możesz skonsultować się ze sklepem, jeśli może on pomóc w przeniesieniu materaca do domu. Wreszcie należy położyć nacisk na to, aby nie zginać ani nie składać łóżka przez dłuższy czas, aby zachować jego konstrukcję w nienaruszonym stanie.

Czy mogę przewozić materac bez ciężarówki?

Jeśli nie masz ciężarówki lub innego pojazdu wystarczająco dużego do przewożenia materaca, powinieneś zatrudnić osoby do przewożenia, które zrobią to za Ciebie, aby upewnić się, że nie uszkodzisz łóżka podczas podróży. Firmy spedycyjne lub firmy przeprowadzkowe będą wymagać opłat w zależności od odległości oraz wymiarów i wagi materaca, ale będzie to tego warte, ponieważ oszczędzasz czas i wysiłek. Ale jeśli masz do czynienia z mniejszym łóżkiem, może być możliwe przywiązanie go do samochodu, o ile w twoim stanie nie ma przepisów zakazujących tego.

Wniosek

Nieporęczne to główny powód, dla którego przechowywanie lub przenoszenie łóżka jest trudne. Dlatego warto wiedzieć, jak złożyć materac, aby był wygodniejszy w transporcie lub przechowywaniu. Zacznij od włożenia go do torby, która będzie działać jak ochraniacz materaca.

Następnie złóż materac na środku i unieruchom go pasami lub sznurem. Pamiętaj, aby nie trzymać złożonego materaca przez długi czas i zawsze skonsultuj się z producentem, czy zaleca tę praktykę. Zamiast tego może zajść potrzeba zwinięcia lub utrzymania łóżka w jego pierwotnej formie, aby uniknąć uszkodzenia jego stanu.