Jak złożyć dwuosobową kanapę dwuosobową?

Jeśli masz rozkładaną sofę, możesz również określić ją jako rozkładaną sofę, rozkładaną sofę lub rozkładaną sofę. Siedzisko podporządkowane jest stelażu i cienkiemu materacowi, łatwo rozkładane lub otwierane do wykorzystania jako łóżko. Dlatego nauczymy Cię, jak złożyć składany fotelik.

Innymi słowy, może służyć jako kanapa i łóżko. Na przykład rozkładana sofa jest doskonałym dodatkiem do małego domu, w którym brakuje sypialni dla gości. Po złożeniu na trzy części, rozkładana sofa może być schowana do wnętrza kanapy.

Jak złożyć dwuosobową kanapę dwuosobową?

Istnieje możliwość przykrycia sofy poduszkami, dzięki czemu można ją całkowicie schować. Jednak w celu wymiany poduszek na kanapie rozkładana sofa musi zostać ręcznie złożona i zamknięta po użyciu. Rozkładaną sofę trzyosobową należy ukończyć, uważnie śledząc każdy krok.

Aby ukończyć ten projekt, wykonaj te proste kroki. Zacznij od usunięcia wszystkich poduszek z rozkładanej sofy, a następnie prześcieradeł i koców. Więc to tylko wtedy, gdy chcesz je usunąć.

Twoja rozkładana sofa wymaga stania na końcu i podniesienia końca łóżka. Znajduje się pod ramą. Pomóż w podnoszeniu, aż złoży się na środkową część łóżka.

Podnieś nogi rozkładanej sofy, podnosząc dolną środkową część rozkładanej sofy. Wkładając rozkładaną sofę, popchnij ją pod kątem 45 stopni w kierunku dolnej tylnej części kanapy. Do tego, aż zostanie całkowicie osadzony.

Jak otworzyć swój składany fotelik dwuosobowy

Aby otworzyć rozkładaną sofę, musisz wymyślić pierwszy krok. Istnieje duża szansa, że ​​rozkładana sofa jest staromodna. Zdejmij poduszki i podnieś przedni uchwyt na podstawie, aby odciągnąć łóżko od ściany.

Zajrzyj pod przód sofy, aby znaleźć uchwyt do odblokowania ramy i opuszczenia materaca. Zrób to, zwłaszcza jeśli nie możesz zdjąć poduszek z pudła. Pod najbardziej wysuniętą częścią kanapy segmentowej automatycznie rozkłada się poduszka.

W tym celu zdejmij poduszki z oparcia i podstawy sofy. Pierwszym krokiem jest zdjęcie poduszek z oparcia sofy. Następnie każdą poduszkę pudełka należy wyjąć ze swojego gniazda i położyć.

W niektórych sofach poduszki są utrzymywane na miejscu za pomocą rzepów. Jednak w większości przypadków te poduszki odklejają się od razu. Siedząc, opierasz głowę na jednej z tych kwadratowych poduszek.

Materac można zdjąć, podnosząc drążek przed siedziskiem. Najpierw przyjrzyj się, co pozostało z poduszek skrzyniowych przed siedzeniem teraz, gdy zostały usunięte. Następnie znajdź metalowy uchwyt lub drążek.

Chwyć go mocno obiema rękami i jednocześnie pociągnij do góry i na zewnątrz. Rama łóżka powinna być łatwa do usunięcia. W niektórych nowszych rozkładanych sof sprężyny skrzynkowe są chronione przez platformę nad łóżkiem.

Ponadto może być uchwyt do podniesienia go, jeśli się wysunie. Postaw podstawę na ziemi i rozłóż dno łóżka. Jeśli możesz, maksymalnie rozłóż łóżko.

Podłogę należy położyć na ziemi, gdy nie można jej już wyciągnąć. Jeśli chcesz całkowicie otworzyć materac, chwyć górną część łóżka, które zostało złożone. Następnie wyciągnij go od razu z kanapy.

W niektórych starszych łóżkach możesz odblokować środkowy drążek, pociągając za dźwignię. Pozostaw ją odblokowaną, wyciągając tę ​​dźwignię, gdy łóżko jest rozłożone. Do złożonego materaca można doczepić materiałowe paski.

Jak złożyć składaną kanapę dwuosobową za pomocą dźwigni?

Jeśli zajrzysz pod łóżko, znajdziesz dźwignię lub uchwyt. Zacznij od szukania metalowej dźwigni lub operuj pod poduszkami na środku sofy. Następnie z tyłu kanapy poszukaj dźwigni, jeśli nie możesz jej znaleźć pod spodem.

W większości przypadków dźwignia lub uchwyt znajduje się w górnej części poduszek oparcia. Na przykład, prawdopodobnie z boku futonu znajduje się dźwignia, gdzie plecy stykają się z podstawą. Umożliwia podniesienie lub opuszczenie łóżka.

Gdy będziesz gotowy, aby go opuścić, wyciągnij tę dźwignię, popchnij tył do przodu, aby go odblokować, i opuść go. Teraz, gdy już wiesz, gdzie znajduje się uchwyt lub dźwignia, wciśnij go, aż usłyszysz kliknięcie. Trzymając dźwignię lub uchwyt, pociągnij łóżko do góry.

Pojedynczy mebel składający się z poduszek skrzyniowych i oparcia łóżka zostanie obrócony do góry. Zamiast wciskania go, spróbuj wyciągnąć go z łóżka lub obrócić.

Puść uchwyt po obróceniu łóżka do momentu, w którym nie będzie się już ruszać.

Możesz obracać sofę do tyłu, aż przestanie się poruszać. Istnieje duża szansa, że ​​oparcie Twojej sofy będzie ustawione równolegle do podłogi. Następnie jednym kliknięciem oparcie Twojego łóżka jest na swoim miejscu.

Puść uchwyt, aby łóżko było płasko z tyłu. Następnie opuść poduszki pudła z powrotem do ich pierwotnej pozycji. Tył sofy pozostanie zamocowany, ale poduszki pudła pozostaną odblokowane.

Wniosek

To proste i łatwe manewrowanie rozkładanym fotelikiem. Jeśli chcesz wiedzieć, jak złożyć składany fotelik dwuosobowy, oto proste kroki, aby to zrobić. Udostępniliśmy również przewodnik po tych nowoczesnych składanych fotelikach dwuosobowych z dźwignią.