Jak złamać nową poduszkę w 3 prostych krokach

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak włamać się do nowej poduszki, możesz uprościć ten proces do trzech kroków. Koniecznie włóż nową poduszkę po jej przybyciu, aby w pełni wykorzystać jej kształt. Pamiętaj, że potrzebujesz poduszki, aby miała odpowiednią twardość, wysokość i miękkość, aby zapewnić optymalne podparcie i wygodę.

Wszystkie poduszki zyskują na włamaniu, nawet ta popularna od Tempurpedic. Ten artykuł powinien poprowadzić Cię przez właściwy proces, ale nadal należy położyć nacisk na sprawdzenie etykiety poduszki. Twój producent może mieć szczególne wymagania dotyczące łamania materiału Twojej poduszki.

Przewodnik krok po kroku dotyczący złamania nowej poduszki

Krok # 1. Okładka i takie tam

Po otrzymaniu nowej poduszki warto ją najpierw przygotować przed następnymi dwoma krokami. Oznacza to włożenie go do poszewki o odpowiednim rozmiarze i dodanie do niej formy poduszkowej. W ten sposób poduszka staje się ładna i puszysta, jednocześnie pokazując strukturę, którą chcesz osiągnąć.

Krok # 2. Używaj poduszek rozgrzewających i koców elektrycznych

Następnym krokiem do włamania się do nowej poduszki jest nałożenie poduszki grzewczej na poduszkę. Poduszka powinna mieć średni stopień nagrzania, aby poduszka zmiękła. Możesz zostawić go na 15 minut, a następnie umieścić poduszkę pod kocem elektrycznym na ten sam czas.

Te dwa urządzenia pomogą zmiękczyć nową poduszkę, zwłaszcza jeśli zauważysz sztywność, ponieważ jest nieużywana. Należy jednak pamiętać, że różne poduszki są wykonane z różnych materiałów, a niektóre mogą być wrażliwe na ciepło. Możesz pominąć ten krok w zależności od zaleceń dotyczących poduszek i zamiast tego przejść od razu do kroku numer trzy.

Krok # 3. Pobijaj, obracaj lub wyłączaj

Ostatnim krokiem, aby przygotować poduszkę do spania, jest uderzenie, przewrócenie lub pozostawienie jej. Powodem, dla którego praktyki, które możesz wykonywać, są różne materiały na poduszki. Jednak prawie wszystkie rodzaje poduszek korzystają z bicia.

Oznacza to, że położysz nową poduszkę na powierzchni, a uderzysz ją czymś twardym, takim jak rączka miotły. Możesz również ugniatać i uderzać, aby osłabić nowe wypełnienie poduszki i zmiękczyć sztywną strukturę. Istnieją jednak poduszki, takie jak te, które wykorzystują piankę z pamięcią i bambus.

Dzięki tym poduszkom częste używanie poduszki ostatecznie sprawi, że poczujesz się bardziej dopasowany i miękki. Możesz również położyć poduszki na zewnątrz i pozwolić, aby słońce załatwiło się za Ciebie. I wreszcie, inną możliwością włamania się do nowej poduszki jest suszenie jej w suszarce na małym ogniu.

Co zrobić z nową poduszką?

Oprócz włamania, inną praktyką, którą powinieneś zrobić z nową poduszką, jest jej upranie. Pamiętaj, że ostatnią rzeczą, na jaką masz ochotę, jest zaproszenie do łóżka bakterii i innych szkodliwych patogenów lub alergenów. W zależności od marki, Twoja poduszka może nadawać się do użytku zaraz po wyjęciu z opakowania.

Jednak zachowasz spokój umysłu, myjąc go przed użyciem. Pierwszą rzeczą do sprawdzenia jest etykieta, czy można ją prać w pralce lub czy wymaga prania ręcznego. W pierwszym przypadku nie chcesz przeciążać pralki, aby zapewnić dobrą cyrkulację wewnątrz.

Z drugiej strony, możesz wycisnąć poduszkę w wannie z letnią wodą i delikatnym detergentem bez zbytniego obchodzenia się z nią. Dokładnie wypłucz poduszkę, a następnie ponownie sprawdź etykietę, czy możesz użyć suszarki, czy nie. Najważniejsze jest to, aby nie skończyć z wilgotną poduszką po jej wypraniu, ponieważ może to sprzyjać pleśni.

Jak dopasować się do nowej poduszki?

Przyzwyczajenie się do nowej poduszki może zająć pięć dni, ale może to potrwać dłużej. Przez chwilę możesz czuć się niezręcznie z formą i materiałem poduszki i musisz jej stale używać, aby bardziej ją łamać. Jednak szybciej poczujesz się komfortowo z nową poduszką, jeśli przy zakupie sprawdzisz jej właściwości.

Na przykład pamiętaj, że poduszka musi wypełniać lukę pod szyją, aby uniknąć bólu w tym obszarze, a także utrzymywać prosty kręgosłup podczas snu. Oznacza to sprawdzenie poddasza i rozmiaru poduszki, aby zapewnić dobrą pozycję do spania niezależnie od pozycji, w której śpisz. Poduszka dla osoby śpiącej na brzuchu byłaby niższa niż dla osoby śpiącej na plecach, a niektórzy mogą bardziej skorzystać na wygiętych poduszkach.

Wniosek

Po zdobyciu poduszki są praktyki, które musisz zrobić, aby jak najlepiej ją wykorzystać. Oznacza to nauczenie się, jak rozbijać nową poduszkę poprzez bicie, ugniatanie, dziurkowanie, a nawet umieszczanie w suszarce i wystawianie na działanie słońca, w zależności od zaleceń na etykiecie jej materiałów. Takie postępowanie zmiękczy poduszkę i sprawi, że będzie lepiej dopasowana do Twojej głowy i szyi.

Należy jednak zwrócić uwagę na sprawdzenie materiałów, z których wykonana jest poduszka. Na przykład w przypadku niektórych nowych poduszek można skorzystać z poduszek rozgrzewających i koców elektrycznych. Jednak niektórych wypełnień poduszek nie należy wystawiać na działanie ciepła, a aby je rozbić, należy ich często używać.