Jak zimować podgrzewacz wody? 5 prostych kroków!

Czy wiesz, jak zimować podgrzewacz wody? Niezbędnym krokiem, który należy wykonać, jest spuszczenie wody z wnętrza nagrzewnicy oraz wody z rur zasilających nagrzewnicę. Wykonanie tej pracy to podstawa. Możesz to zrobić bez proszenia przyjaciela o pomoc.

Niemniej jednak, musisz zimować swój podgrzewacz wody przed nadejściem zimy, zwłaszcza jeśli ty i twoja rodzina wyjeżdżacie z domu na wakacje. Zapobiegnie to zamarznięciu lub, co gorsza, uszkodzeniu podgrzewacza wody.

Jak zimować podgrzewacz wody? 5 prostych kroków!

Ale co oznacza zimowanie i dlaczego jest to ważne? Zimowanie zapewnia, że ​​instalacje wodno-kanalizacyjne w infrastrukturze, w tym w domu, wytrzymają mroźną zimę. Wraz z zimowaniem domu zimują inne rzeczy, w tym podgrzewacz wody. Najbardziej chcesz korzystać z podgrzewacza wody, zwłaszcza w okresie zimowym. Moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinniście wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Kroki zimowania podgrzewacza wody

W rzeczywistości istnieje kilka sposobów na zimowanie podgrzewacza wody. Można to zrobić, instalując zawory elektromagnetyczne do ochrony przed zamarzaniem. Możesz również użyć nietoksycznego płynu niezamarzającego, zwłaszcza jeśli masz podgrzewacz wody bez zbiornika. Jednak bardzo przystępnym, ale sprawdzonym skutecznym sposobem jest wyjęcie i opróżnienie jednostki podgrzewacza wody. W tej sekcji omówimy bardzo proste etapy zimowania podgrzewacza wody bez instalacji zaworów lub stosowania jakichkolwiek środków chemicznych.

Krok 1. Wyłącz podgrzewacz wody

Jeśli masz elektryczny podgrzewacz wody, uprzejmie odłącz źródło zasilania z gniazdka. Jeśli jednak masz podgrzewacz wody gazowej, po prostu odetnij gaz od źródła gazu. Istnieją gazowe podgrzewacze wody, które użytkownik musi użyć klucza w kształcie półksiężyca, aby go wyłączyć. Aby to zrobić, obróć zawór w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara tylko do połowy, aż będzie prostopadły do ​​linii. Aby potwierdzić, że rzeczywiście wyłączyłeś podgrzewacz wody, kontrolka musi zgasnąć. Na koniec znajdź skrzynkę kontrolną zwykle znajdującą się z przodu i na dole grzejnika, a następnie przestaw pokrętło w położenie wyłączenia.

Krok 2. Wyłącz wodę

Aby to zrobić, musisz zlokalizować linię wodną wychodzącą z domu, a następnie zakręcić wodę. Lokalizacja zaworu z funkcją wyłączania może znajdować się w piwnicy do miejsca, w którym linia wodociągowa wchodzi do domu, lub może znajdować się na zewnątrz, gdzie znajduje się podłączenie węża. Najlepiej byłoby, gdybyś znalazł zawór odcinający, który zwykle ma kształt koła, a następnie przekręcał go zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż woda się wyłączy.

Krok 3. Opróżnij zbiornik

Najpierw musisz zlokalizować, gdzie jest odpływ. Zwykle można go znaleźć w dolnej części zbiornika. Musi zawierać złącze, do którego można przykręcić wąż ogrodowy. Niektóre mają odpływy podłogowe, które umożliwiają skierowanie węża ogrodowego na obszar na zewnątrz, dzięki czemu woda ze zbiornika może bezpiecznie spływać. Wystarczy podłączyć wąż ogrodowy do odpływu. Następnie włącz odpływ, obracając przełącznik w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Odwróć wspornik, aby otworzyć otwór wentylacyjny. Poczekaj kilka minut, aż zbiornik całkowicie się opróżni. Jeśli jednak nie możesz tego zrobić, będziesz musiał opróżnić zbiornik za pomocą wiadra, aby wyrzucić wodę na zewnątrz.

Krok 4. Opróżnij krany zlewu

Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć wszystkie krany zlewowe w Twoim domu. Należą do nich wszelkiego rodzaju krany znajdujące się w piwnicy, pokoju wypoczynkowym i te, które są w kuchni. Tylko pamiętaj, aby zidentyfikować wszystkie baterie zlewowe, aby móc je wszystkie opróżnić. Celem na tym etapie zimowania podgrzewacza wody jest odprowadzenie niewielkiej ilości wody przez baterie zlewu. Po prostu pozwól kranom otworzyć się na co najmniej 5 do 6 minut, wtedy jesteś dobry.

Krok 5. Zawijanie

Ten ostatni krok w rzeczywistości nie jest wymagany, ale jeśli chcesz korzystać z podgrzewacza wody po tak mroźnym sezonie, ten krok byłby bardzo istotny. Za pomocą izolacji i owinięcia taśmą klejącą owinąć wszystkie rury prowadzące do wewnątrz i na zewnątrz górnej części nagrzewnicy tak, aby izolacja nadal znajdowała się na swoim miejscu. Przykryj podgrzewacz wody kocem. Musiałeś kupić pokrowiec specjalnie zaprojektowany do podgrzewacza wody, a może sam wykonałeś pokrycie w domu. Każda z tych osłon wystarczy do ochrony twojego zbiornika, biorąc pod uwagę, że ta, którą wykonałeś w domu, jest z arkusza materiału izolacyjnego. Myślę, że warto przeczytać o przewodniku bezpieczeństwa promienników podczerwieni.

To okładka!

Mam nadzieję, że na końcu tego artykułu nauczyłeś się zimować podgrzewacz wody. Niech powyższa treść poprowadzi Cię do skutecznego zapobiegania zamarzaniu podgrzewacza wody w zimie. Dzięki temu możesz mieć pewność, że będziesz mógł korzystać z podgrzewacza wody po sezonie chłodniczym. Dziękuję za przeczytanie do tego punktu artykułu. Twój czas i wysiłek są bardzo doceniane. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiem, dlaczego mój grzejnik się nie włącza i jak wyczyścić grzejnik ścienny.