Jak zimować myjkę ciśnieniową? 6 prostych kroków!

Czy chcesz dowiedzieć się, jak zimować myjkę ciśnieniową? Wymaga przeczytania instrukcji obsługi, użycia stabilizatora paliwa w celu zabezpieczenia silnika, pozbycia się roztworu czyszczącego po naciśnięciu spustu oraz przepłukania całego układu. Następnie dodaj produkt anty-wolny i przechowuj go na sezon zimowy.

Wykonaj wymienione kluczowe kroki, aby maszyna działała dobrze. Niestety większość gwarancji nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych niewłaściwym przechowywaniem lub zamarzaniem.

Jak zimować myjkę ciśnieniową? 6 prostych kroków!

Zamarznięcie może spowodować jedynie pęknięcia i wydmuchanie uszczelek w obudowie, co prowadzi do awarii działania, słabego ciśnienia wody i nieszczelności. Ponadto silnik gazowy, który stoi godzinami, powoduje więcej problemów, takich jak zepsuta benzyna, ponieważ zatyka przewód gazowy myjki ciśnieniowej. Jest o wiele więcej do nauczenia się, więc najlepiej zagłębić się w ten artykuł!

Kroki zimowania myjki ciśnieniowej

Jak więc zimować myjkę ciśnieniową? Przygotuj się na poniższe kroki, ponieważ wykonanie każdego z nich zajmie tylko kilka minut:

Krok 1. Przygotowanie instrukcji obsługi

Przygotuj instrukcję obsługi, aby zimować myjkę ciśnieniową. Wiedz, że każdy jest unikalnym modelem, który można znaleźć ze specjalnymi wymaganiami. Myjkę ciśnieniową należy zimować po dokładnym zrozumieniu instrukcji zawartych w instrukcji obsługi.

Krok 2. Korzystanie ze stabilizatora paliwa

Użyj stabilizatora paliwa zgodnie z zaleceniami w myjce gazowej, aby zabezpieczyć silnik. Z benzyną może się zdarzyć, gdy zostanie ona pozostawiona w miesiącach zimowych. Po pierwsze, po reakcji z tlenem okazuje się mniej łatwopalny, ponieważ zmniejsza to palność, więc uruchomienie silnika jest trudne. Silnik wtedy pryska i pracuje nierówno. Porównaj go ze świeżym gazem, a zobaczysz, że jest już stary. To okropne, jeśli wiesz, że gaz jest ciemniejszy.

Po drugie, węglowodory benzynowe tworzą gumę po reakcji z tlenem. Guma pozostaje na każdej powierzchni przewodu paliwowego, powodując z czasem awarię silnika i przedwczesną wodę. Wtedy stabilizator paliwa pomaga rozwiązać problemy. Utrzymuje benzynę tak świeżą, jak to możliwe i bardziej przedłużoną. W tym przypadku nie tworzą się cząstki gumy. Stabilizator usuwa również wszelkie wcześniej opracowane maź. Wybierz produkty, takie jak Sta-Bil, Star Tron i amp; o wiele więcej, które działają. Następnie umieść stabilizator paliwa na benzynie. Pozwól silnikowi pracować przez 2 lub 3 minuty, aby kontynuować podróż do całej linii gazowej.

Krok 3. Pozbywanie się roztworu czyszczącego

Wypuść wodę z myjki ciśnieniowej po naciśnięciu jej spustu. Pozbądź się roztworu czyszczącego spływającego z toru detergentu. Następnie spłucz, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty.

Krok 4. Płukanie układu myjki ciśnieniowej

Pozostaw myjkę ciśnieniową na kilka minut po włożeniu rurki doprowadzającej detergent do czystej wody. Następnie usuń detergent z myjki ciśnieniowej. Czy mógłbyś go wyłączyć i wymienić wąż? Następnie naciśnij spust, aby uwolnić wodę z żyłki. Możesz również przeczytać o zimowaniu i przechowywaniu myjki ciśnieniowej.

Krok 5. Ochrona myjki ciśnieniowej z dodatkiem środka przeciw zamarzaniu

Przechowuj myjkę ciśnieniową w idealnym środowisku, w temperaturach poniżej zera. Dodaj trochę środka przeciw zamarzaniu, który go uratuje. Wypróbuj Briggs & marka Stratton; jest znany, jeśli chodzi o oszczędzanie pompy. Jednak na rynku jest też więcej marek do znalezienia. Zamocuj oszczędzacz pompy do wlotu wody pralki podczas korzystania z funkcji oszczędzania pompy. Klikaj na jego przycisk, aż zobaczysz piana wydostająca się z dyszy. Odłącz go po zakończeniu. Zamrożenie powoduje, że myjka ciśnieniowa jest chroniona i nasmarowana. Temperatura powyżej zera nie wymaga już środka przeciw zamarzaniu. Mimo to smarowanie, które przynosi, jest znaczące.

Krok 6. Przechowywanie

Przechowuj myjkę ciśnieniową, aby była łatwo dostępna w sezonie zimowym. Przechowuj go w środku, szczególnie w dzikim środowisku. Garaż lub piwnica to zawsze najlepszy wybór do rozważenia. Dobrze, że tanie pokrowce mogą chronić urządzenie przed wilgocią i kurzem przez całe zimowe miesiące. Najlepiej też wiedzieć, jak przechowywać myjkę ciśnieniową.

Inne wskazówki dotyczące zimowania myjki ciśnieniowej

Poniżej znajduje się więcej wskazówek, jak zimować myjki ciśnieniowe we właściwy sposób.

Wskazówki nr 1. Benzyna

Spuść benzynę ze zbiornika, przewodów paliwowych i gaźnika. Napełnij zbiornik gazem i dodaj trochę stabilizatora paliwa do spryskiwaczy. Uruchom go przez kilka minut, aż stabilizator paliwa zacznie krążyć w elementach.

Wskazówki nr 2. Bateria

Odłącz akumulator, aby nie rozładowywał się powoli.

Wskazówki nr 3. Oszczędzanie pompy

Dodatek oszczędzający pompę zapobiega pękaniu uszczelek, kolektora i tłoków.

Wskazówki nr 4. Smar

Wyjmij świece zapłonowe i spryskaj cylindry i gaźnik smarem. Pozwól silnikowi się obrócić, aby dobrze pokryć elementy.

Wskazówki nr 5. Olej

Wymień filtr paliwa, filtr oleju i olej, aby uniknąć gromadzenia się szlamu w zimie. Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, jak wymienić olej w myjce ciśnieniowej.

Wskazówki #6. Węże

Odłącz węże od myjki ciśnieniowej na całą zimę. Usuń pozostałości roztworu czyszczącego, aby przechowywać je później.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak zimować myjkę ciśnieniową, aby zmniejszyć ryzyko zużycia wewnętrznych uszczelek. Myjka ciśnieniowa działa dobrze, aby utrzymać wysokie ciśnienie. Pomaga później nie znaleźć uszkodzonej lub zepsutej maszyny. Już dziś zimuj swoją myjkę ciśnieniową, zanim będzie za późno!