Jak zimować i przechowywać myjkę ciśnieniową? 5 prostych kroków!

Czy uszkodziłeś jakąkolwiek część myjki ciśnieniowej z powodu niewystarczającej wiedzy na temat zimowania i przechowywania myjki ciśnieniowej? Te sześć kroków pomoże Ci uzyskać dłuższą żywotność Twojej maszyny i uniknąć od czasu do czasu zakupu części zamiennych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Niewłaściwe przechowywanie maszyn jest jednym z najczęstszych błędów, których nikt nie powinien lekceważyć. Może to nie wpłynąć na Twoje urządzenie wcześniej, ale w końcu uszkodzenia mogą pojawić się po kilku miesiącach.

Najlepiej jest unikać takich sytuacji lub powtarzania się, prawda? Nikt nie chce wymieniać oryginalnych części i kupować kolejnych w kolejnych miesiącach. Unikaj uszkodzenia zbiorników na mydło, węży, różdżek i innych części myjki ciśnieniowej, stosując najbardziej natychmiastowe i skuteczne sposoby przechowywania myjki ciśnieniowej i inne niezbędne czynności konserwacyjne.

Dlaczego właściwa konserwacja jest koniecznością?

Sprzedawcy kupując dowolne urządzenia w sklepie często wyjaśniają, jak o nie dbać i jak ważne jest utrzymanie ich sprawności. Aby uzyskać dostęp do wiarygodnych informacji, udostępniane są broszury lub dokumenty. Podobnie jak w takich sytuacjach, myjka ciśnieniowa musi działać prawidłowo. Nie ma znaczenia, czy posiadasz myjkę ciśnieniową zasilaną elektrycznie, bateryjnie czy gazowo, ponieważ ten artykuł dokładnie je omówi. Być może zgubiłeś podręczniki lub nie chcesz zawracać sobie głowy szukaniem ich nigdzie.

Dlaczego przedstawienie zależy od tego, jak sobie z nim radzi właściciel? Załóżmy, że oleje pomp są już brudne i mają dużo brudu? Musi zostać zmieniony, ale nadal używany w kilku czyszczeniach? Uderzenie jest śmiertelne. Olej z pompy dostaje się do wnętrza silnika, pełni rolę środka smarnego i dostaje się do każdego kawałka. Z powodu brudu i brudu nie spełni swojej roli, powodując tarcie i rozdarcie.

Kroki przechowywania myjki ciśnieniowej

Chociaż myjki ciśnieniowe są dostępne w różnych typach, prawidłowe przechowywanie jest prawdopodobnie podobne. Nie ma co się mylić. Przeczytaj uważnie kroki. Jeśli właśnie skończyłeś czyszczenie i chcesz dowiedzieć się, jak zimować i przechowywać myjkę ciśnieniową, nadal jest ciepła. W porządku. Zachowaj ostrożność, ponieważ inne części pralki są gorące.

Krok 1. Dozownik mydła do płukania

Jeśli Twoja myjka ciśnieniowa ma dozownik mydła i używała go przez cały dzień, być może będziesz musiał spłukać pozostałe w środku mydło. Sprawdź rurkę syfonową i wyjmij ją z dozownika mydła. Ustaw pralkę na niższe ciśnienie, a następnie pozwól wodzie płynąć przez co najmniej jedną lub dwie minuty. Ten czas jest różny i zależy od tego, jak gęsty lub mocny jest twój detergent.

Krok 2. Odciąż myjkę ciśnieniową

Ponieważ myjka ciśnieniowa utrzymuje ciśnienie, zaleca się jej uwolnienie. Najpierw wyłącz myjkę ciśnieniową i wąż ogrodowy. Jeśli masz elektryczny, równie dobrze możesz odłączyć go od gniazdka. Weź różdżkę do spryskiwacza i wypuść pozostałe powietrze i wodę. Należy pamiętać, że ciśnienie jest nadal wysokie i nigdy nie należy kierować go na kogoś, ponieważ może to spowodować obrażenia skóry. Zablokuj pralkę i pozwól jej ostygnąć. Wiesz, dlaczego moja myjka ciśnieniowa się nie uruchamia.

Krok 3. Spuść wodę

Twoja myjka ciśnieniowa radzi sobie z ciśnieniem wody. Nawet po opróżnieniu dozownika mydła i spryskiwacza w wężach nadal znajduje się nadmiar wody. Następnie należy odłączyć wąż ogrodowy i wąż spryskiwaczy. Po wyciągnięciu tych węży zauważysz, że wypływa trochę wody, a to jest nasz nadmiar wody. Dowiedz się, jak odprowadzać gaz z myjek ciśnieniowych.

Krok 4. Niech ostygnie

Jeśli masz dzieci w domu, jest to bardzo ważne. Pomogłoby, gdybyś zawsze przypominał im, aby nie dotykali myjki ciśnieniowej po użyciu, ponieważ powierzchnia jest gorąca. Niektórzy właściciele domów często określają wysoką temperaturę powierzchni jako „palenie”.

Krok 5. Przechowuj w suchym miejscu

Myjkę ciśnieniową należy przechowywać w suchym i bezpiecznym miejscu, zwłaszcza jeśli mieszkasz w zimnych obszarach lub przeżywasz sezon zimowy lub odwrotnie. Myjki ciśnieniowe zasilane gazem należy trzymać z dala od gorących powierzchni jako paliwa. Możesz również użyć smaru do pomp lub środka przeciw zamarzaniu, aby zapobiec wysychaniu olejów. Następnie przykryj myjkę ciśnieniową specjalną powłoką, która może zatrzymywać wilgoć. Możesz używać odzieży z tkaniny, ale nie nadaje się do kontaktu z wodą. Dowiedz się, jak przechowywać myjkę ciśnieniową.

Inne czynności konserwacyjne związane z konserwacją myjki ciśnieniowej

Należy regularnie sprawdzać części myjki ciśnieniowej, takie jak węże, o-ringi, olej pompy, zbiorniki paliwa i świece zapłonowe. Węże są podatne na rozerwanie z upływem czasu, podobnie jak oringi. Słabe oringi powodują wyciek wody pomiędzy połączeniami dwóch złączy. Z drugiej strony, oleje pompy należy wymieniać co trzy miesiące. Upewnij się, że nie przechowujesz paliwa przez dłuższy czas w zbiorniku paliwa, chyba że nałożysz na niego stabilizatory paliwa.

To okładka!

Umiejętność przechowywania myjki ciśnieniowej jest niezbędna. Myjki ciśnieniowe są kosztownymi narzędziami do czyszczenia i aby utrzymać dobrą jakość działania, należy obchodzić się z nimi z należytą ostrożnością i nigdy nie zaniedbywać ich konserwacji. Teraz wiesz, jak zimować i przechowywać myjkę ciśnieniową!