Jak zimować elektryczną myjkę ciśnieniową? 4 proste kroki!

W miarę zbliżania się sezonu zimowego musisz się martwić, jak zimować elektryczną myjkę ciśnieniową. Jeśli nie przechowujesz go prawidłowo, kompresor może być poważnie uszkodzony i może nie działać po zakończeniu sezonu zimowego. Kiedy ludzie porównują to do myjek gazowych, elektryczne myjki ciśnieniowe wymagają niewielkich lub żadnych napraw.

Elektronicznie sterowane myjki ciśnieniowe są również łatwe w utrzymaniu, ponieważ nie wymagają płynów ani świec zapłonowych, z wyjątkiem myjek ciśnieniowych zasilanych gazem. Jednak, gdy przychodzi czas na przechowywanie myjki wysokociśnieniowej na zimę, musisz najpierw zimować przed odpowiednim przechowywaniem.

Jak zimować elektryczną myjkę ciśnieniową? 4 proste kroki!

Jeśli taka elektryczna myjka ciśnieniowa nie będzie właściwie konserwowana, sprężarka może ulec osłabieniu lub, w najgorszej sytuacji, myjka ciśnieniowa może całkowicie przestać działać. Jak więc prawidłowo zimować elektronicznie sterowaną myjkę ciśnieniową do przechowywania w zimie? W tym artykule dowiesz się, jak zimować w ciągu około pięciu minut, aby gwarancja była nadal ważna, a myjka ciśnieniowa uruchomi się przy pierwszej próbie, jeśli wyjmiesz ją z magazynu tuż po zimie.

Celem przygotowania myjki ciśnieniowej do gromadzenia zapasów podczas mrozów jest utrzymywanie nawilżonych uszczelek wewnętrznych, gdy nie są one używane. Utrzymywanie myjki ciśnieniowej w ujemnych temperaturach spowoduje poważne uszkodzenie uszczelek korpusu, pęknięcie węża i ostatecznie uniemożliwi korzystanie z urządzenia. Etanol resztkowy w zbiorniku oleju/przewodach paliwowych może powodować rdzewienie rur i inne poważne problemy w niższych temperaturach.

Kroki zimowania elektrycznej myjki ciśnieniowej

Oto kroki, jak zimować elektryczną myjkę ciśnieniową. Przeczytaj poniżej, aby się dowiedzieć!

Krok 1. Użyj instrukcji myjki ciśnieniowej

Podręcznik użytkownika jest świetnym punktem wyjścia podczas zimowania myjki ciśnieniowej. Każdy model jest inny, a Twój może mieć określone kryteria. Instrukcja obsługi poinstruuje Cię, jak zimować myjkę ciśnieniową bez utraty gwarancji. Przeczytaj 9 sposobów korzystania z myjki ciśnieniowej, która rozwali Twój umysł.

Krok 2. Stabilizacja paliwa

Ponieważ maszyna elektryczna nie ma silnika gazowego, pierwszą i jedyną rzeczą, o którą musisz się martwić, jest mechanizm sprężarki do przechowywania. Napełnij plastikowy pojemnik świeżą wodą i włóż rurkę infuzyjną z myjki ciśnieniowej. Jeśli twój układ nie zawierał rurki infuzyjnej do roztworu czyszczącego, włóż wodę dalej do działającej dyszy myjącej.

Krok 3. Oczyść wodę do czyszczenia

Zacznij od napełnienia miski wodą z kranu i włożenia węża częściowego podciśnienia proszku do prania. Podłącz wąż i włącz wodę. Przełącz myjkę ciśnieniową i spryskuj wodą przez 2 minuty za pomocą pistoletu. To usunęłoby z konstrukcji wszystkie roztwory proszków do prania. Teraz wyjmij wąż z wodą. Pociągnij pistolet jeszcze raz, aby wyczyścić proces wśród całej wody.

Krok 4. Przechowywanie myjki ciśnieniowej

Aby uniknąć uszkodzenia zamarzniętych ciał stałych i znajdujących się pod nimi uszczelnień, należy przechowywać podkładki wewnątrz i w ciepłym miejscu. Aby zabezpieczyć wewnętrzne osłony, dodaj płyny „Pump Saver” na końcówkę dyszy. Najbardziej akceptowalnym sposobem na przechowywanie myjki ciśnieniowej jest naprawdę przyjemne, suche miejsce, takie jak połączona piwnica lub garaż. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak przechowywać myjkę ciśnieniową oraz zimować i przechowywać myjkę ciśnieniową.

Nie zapomnij zakryć myjki ciśnieniowej

Cząsteczki, owady, pajęczyny, wilgoć i rdza są trzymane na dystans dzięki pokrywom do przechowywania. Jeśli z jakiegoś powodu musisz zostawić myjkę ciśnieniową, bez wątpienia będziesz potrzebować osłony chroniącej ją przed światłem słonecznym. Płótno owija się wodoodpornym pokryciem, takim jak polietylen, które umożliwia oddychanie, jednocześnie chroniąc przed wnikaniem wody. Rzeczywiście mogą być wodoodporne, chroniące przed wodą lub wodoodporne. Oczywiście, gdy jesteś na zewnątrz, niezbędna jest wodoodporna osłona.

To okładka!

Teraz musiałeś się nauczyć, jak zimować elektryczną myjkę ciśnieniową. Zimowanie myjki ciśnieniowej to doskonały sposób na przedłużenie żywotności myjki ciśnieniowej. Zimowanie jest wymagane, aby woda nie zamarzała w pralce, co mogłoby spowodować jej nieodwracalne uszkodzenie. Należy podjąć kilka środków ostrożności, jeśli myjka ciśnieniowa powinna być przechowywana przez ponad dwa miesiące.

Właściwe zimowanie myjki ciśnieniowej zapewni, że będzie ona działać znacznie dłużej i nie będzie wymagać kosztownych napraw. Jeśli urządzenie jest elektryczne, nie trzeba było kupować nowego, ponieważ zazwyczaj nie były one przeznaczone do naprawy.

Przed przechowywaniem myjki ciśnieniowej na zimę postępuj zgodnie z przedstawionymi krokami. Jak widziałeś, nie ma wielu kroków związanych z utrzymywaniem myjki ciśnieniowej w ruchu sezon po sezonie. Te środki drastycznie zmniejszą chropowatość powierzchni uszczelek wewnętrznych, umożliwiając wydajną pracę urządzenia. Dzięki nim nie natkniesz się również na rozbitą maszynę wczesnym latem. Jeśli uważasz, że ten artykuł był pomocny w zimowaniu myjki ciśnieniowej, powiedz nam o tym i podziel się nim z przyjacielem, aby im również pomóc.