Jak zgasić ogień świecy

Świece nadają pomieszczeniu aromat, a migoczący płomień tworzy relaksującą atmosferę. Dowiedz się, jak bezpiecznie i skutecznie ugasić ogień świecy. Ponieważ ogień jest szkodliwy, należy zachować ostrożność podczas używania zapalonych świec w swoim domu, zwłaszcza jeśli masz zwierzęta lub dzieci.

Sposoby gaszenia świecy

Ciesz się

Pierwsza i najbardziej oczywista – zgaszenie płomienia to zdmuchnięcie świecy. Jest wydajny i zawsze działa. Jednak prawdopodobnie pali się i dymi, ponieważ świeca jest nadal wystawiona na działanie powietrza.

Jak zgasić ogień świecy

Eliminuje wszelkie cudowne perfumy wydzielane przez świecę i zastępuje je przydymionym smrodem. Więc zdmuchnięcie świeczki jest skuteczne. Nie jest to jednak najbardziej pachnący sposób.

Korzystanie z wąchaczy

Innym narzędziem do gaszenia płomienia świecy jest tłumik. Ssawka, znana również jako gaśnica, to maleńki metalowy „kapelusz” w kształcie stożka lub dzwonka. Umieszcza się go na knotze i płomieniu, aby go ugasić.

Gaśnice, czasami nazywane tabakierami, są nadal sprzedawane i używane, mimo że są uważane za antyki. Są niedrogie i można je kupić w większości sklepów ze świecami lub u sprzedawców internetowych. Nie musisz wychodzić i kupować tłumika do świec, jeśli go nie masz; po prostu stwórz swój własny.

Zrób formę z folii, która jest trochę większa niż naparstek. Jeśli użyjesz wystarczająco dużego arkusza folii aluminiowej, możesz zwinąć jeden koniec, aby zapewnić długi uchwyt dla tłumika. Zapobiega kontaktowi palców z płomieniem, który gasisz.

Snuffers są najskuteczniejsze na cienkich lub stożkowych świecach. Mogą pokryć cały wierzchołek obszaru woskowego, pozbawiając płomień powietrza. Zgaszenie płomienia świecy jest najprostszym sposobem na jego ugaszenie bez wydzielania dymu.

Możesz użyć dostępnych na rynku tłumików do świec, które są całkiem atrakcyjne. Gaśnice do świec, zwane również gaśnicami świec, mają kształt dzwonków i są przymocowane do smukłego słupa. Możesz położyć na świecy, zwłaszcza płomień, dzwoneczek, który skutecznie go zgaśnie.

Użyj łyżki do knota

Na rynku dostępne są łyżki knotowe, które pozwalają na zagięcie knota w wosk. Procedura jest stosowana od tysiącleci i może służyć do gaszenia pożaru. Ponieważ fani świec gardzą dymem, możesz pomyśleć o zatrudnieniu czerpaka z knotem.

Zamykanie płomienia przez powlekanie knota woskiem jest wydajne i proste. Ułatwi również późniejsze ponowne zapalenie świecy. Jeśli nie masz czerpaka do knota, wystarczy pęseta.

Po prostu włóż knot do rozgrzanego wosku i zanurz go. Pozwoli to na szybkie wyciągnięcie knota i uniknięcie jego zgubienia w kałuży wosku. Głównie w tym celu tworzone są łyżki knotowe, które również znacznie zapobiegną tunelowaniu w świecy.

Po zgaszeniu knota należy go odpowiednio wyprostować. Następnie należy wyjąć knot z wosku i odpowiednio go wygładzić. Musisz być bardzo ostrożny, aby nie złamać knota ani nie wyciągnąć go z samej świecy.

Będzie dość podatny na działanie roztopionego wokół niego wosku. Robiąc to, używaj lekkiego dotyku. Gdy w ten sposób zgaśniesz świecę, kondycjonujesz również knot, dzięki czemu będzie można go znacznie lepiej wykorzystać w przyszłości.

Korzystanie z palców

Może wydawać się to trochę przesadne, ale czy wiesz, że możesz również ugasić płomień palcami? Na początek zwilż opuszki palców, przesuwając je po ustach. Aby zabić płomień, większość osób używa palców i kciuka.

Możesz jednak użyć dowolnych dwóch palców. Zwilżenie opuszków palców jest niezbędne, ponieważ chroni je przed ciepłem wytwarzanym przez płomień. Możesz również zanurzyć opuszki palców w wodzie, jeśli chcesz.

Następnie wystarczy ścisnąć knot i jak najszybciej go uwolnić. Kiedy wilgotne opuszki palców dotykają knota, wilgoć powoduje jego śmierć. Nie musisz ryzykować, ponieważ płomień usunie wilgoć również z twoich palców.

Będziesz odczuwać ciepło przez krótki czas, ale natychmiast zniknie. Będzie też skwierczący dźwięk, który wygląda i wydaje się niezwykle znaczący, głównie jeśli wykonujesz go przed publicznością. Ale nie martw się; skwierczący dźwięk jest spowodowany parowaniem wilgoci z opuszków palców, a na palcach nie będzie żadnych śladów.

Musisz zdusić płomień.

Inną metodą gaszenia świecy jest przykrycie jej pokrywką. Wiele sprzedawanych obecnie świec jest sprzedawanych w słoikach z dopasowanymi wieczkami. Więc jeśli uratujesz blat, będzie gotowy do użycia, gdy przyjdzie czas na zgaszenie płomienia.

Umieść pokrywkę na górze słoika bez dociskania jej lub zatrzaskiwania; po prostu umieść go na wierzchu. Pokrywka uszczelnia świecę przed dodatkowym powietrzem. Niestety, powoduje to, że płomień zużywa cały tlen w swoim ograniczonym środowisku i ginie.

Ta metoda wytwarza bardzo mało dymu lub tlenia. Wszelki dym powstały po zgaszeniu płomienia jest uwięziony pod pokrywą i nie śmierdzi w pomieszczeniu. Nie bój się, jeśli przypadkowo wyrzucisz czapkę.

Na wierzchu połóż półmisek lub talerz o większej podstawie niż ujście słoika ze świecą. Zachowaj ostrożność, jeśli używasz konkretnego słoika ze świecą, którego użyjesz ponownie i nie chcesz poplamić sadzą. Dzięki nim wiesz już, jak ugasić ogień świecy.

Wniosek

Jak więc ugasić ogień świecy? Wymienione powyżej są różne metody gaszenia świecy. Ostrożnie wybierz sposób, który najlepiej pasuje do Twojej sytuacji lub preferencji.