Jak zeskrobać podłogi uszkodzone przez wodę: 5 skutecznych kroków

Podłogi drewniane zaczynają wyglądać na zużyte po kilku latach; konieczne jest nauczenie się zeskrobywania podłóg uszkodzonych przez wodę. Skrobanie może pomóc przywrócić oryginalne piękno drewnianej podłogi.

Do tego majsterkowania potrzebne będą specjalne skrobaki lub papier ścierny. projekt. Możesz również poprosić o pomoc profesjonalistę, jeśli wystąpią znaczne szkody.

Jak zeskrobać podłogi uszkodzone przez wodę: 5 skutecznych kroków

Oznaki zalania

Podłogi drewniane są uszkadzane przez wodę w wyniku wycieków, zalania lub powodzi. Właściciele domów muszą nauczyć się rozpoznawać oznaki uszkodzenia przez wodę i naprawić źródło, zanim zaczną skrobać.

Oto, jak rozpoznać, że masz podłogę uszkodzoną przez wodę:

1. Wypaczanie

Możesz zauważyć pewne zniekształcenia na swojej podłodze. Łuszczenie się, bąbelkowanie lub pękanie oznacza zbyt duże nagromadzenie wilgoci na powierzchni.

2. Zapach

Gromadzenie się wilgoci prowadzi do gnicia i pleśni, które powodują piżmowy zapach. Jeśli zaczniesz czuć coś nietypowego na swojej podłodze, oznacza to uszkodzenie przez wodę.

3. Ukoronowanie

Podłogi kurczą się od spodu, gdy tracą wilgoć, więc możesz zauważyć, że deski stają się zaokrąglone.

4. Bańki

Ten znak jest przeciwieństwem ukoronowania; Twoje deski podłogowe zwijają się w górę, gdy spód wchłonie wilgoć. Deski wybrzuszają się z boku z pustym środkiem.

5. Wyboczenie

Kiedy twoja podłoga się ugina, odrywa się od podłoża. Deski będą łuszczyć się w górę, co utrudnia chodzenie po powierzchni.

6. Przebarwienia

Ciemne plamy lub plamy na drewnie mogą być oznakami rozwoju pleśni. Pleśń oznacza, że ​​na drewnianej podłodze jest za dużo wilgoci.

Proces krok po kroku, jak zeskrobać drewnianą podłogę

Skrobanie ręczne to jeden ze sposobów naprawienia uszkodzeń spowodowanych przez wodę na podłogach drewnianych. Usunie plamy i uszkodzoną warstwę, a po wypolerowaniu Twoja podłoga będzie wyglądać na odnowioną.

Istnieją również alternatywne sposoby naprawy podłogi. Oto kilka sposobów naprawy uszkodzonych przez wodę podłóg drewnianych.

Krok 1. Przygotuj swoje materiały

Możesz użyć papieru ściernego do zeskrobywania podłóg, ale specjalne skrobaki mogą zrobić lepiej. Oto inne materiały, których będziesz potrzebować do swojego projektu:

  • Szlifierka
  • Dodatkowe ostrza do skrobaków
  • Aplikator lub pędzel
  • Olej lakierniczy
  • Sprzęt ochronny, taki jak rękawiczki i nakolanniki

Krok 2. Zacznij skrobać podłogę

Użyj swoich narzędzi, aby zeskrobać podłogę zgodnie z deskami. Kontynuuj to od ściany do ściany, aż dotrzesz do drugiego końca pokoju.

Krok 3. Zmień ostrza i wykończ całą podłogę

Jeśli czujesz mniejszy opór na skrobaku, musisz wymienić ostrze. Kontynuuj skrobanie, aż drewno będzie czyste i nie będzie już lśniące.

Krok 4. Rozpocznij szlifowanie

Niektóre części wykończenia drewna są zbyt trudne do usunięcia ręczną skrobaczką. Możesz raz przesunąć szlifierkę po powierzchni, aby usunąć te kawałki.

Krok 5. Zastosuj lakier do drewna

Po zeskrobaniu całej podłogi możesz nałożyć lakier do drewna. Użyj swojego aplikatora do nałożenia jednej warstwy, a następnie nałóż drugą warstwę po 24 godzinach.

Po wykonaniu tych czynności Twoja podłoga znów będzie wyglądać jak nowa i nie będzie żadnych śladów poprzednich uszkodzeń spowodowanych przez wodę.

Jednak skrobanie nie może naprawić wybrzuszonych podłóg, więc oto przewodnik, jak spłaszczyć podłogę uszkodzoną przez wodę.

Uszkodzone podłoże

Podłoże to betonowa lub drewniana część pod główną podłogą. Podtrzymuje strukturę Twojego domu i dodaje dodatkową warstwę ochronną z ziemi.

Czasami nadmierne uszkodzenie przez wodę może wpłynąć na podłoże, powodując jego spleśnienie i wypaczenie. Możesz naprawić uszkodzenie, jeśli dzieje się to tylko na małych obszarach, ale musisz wymienić całą podłogę, jeśli jest za duża.

Powódź zwykle powoduje tak rozległe uszkodzenia podłogi. Wysusz obszar, gdy zobaczysz, że jest wystawiony na działanie wody.

Możesz poprosić o pomoc profesjonalistę, jeśli szkoda jest zbyt duża. Twoje podłogi będą wymagały renowacji.

Jak konserwować drewnianą podłogę

Po wszystkich naprawach i renowacjach musisz postarać się o utrzymanie podłogi w dobrym stanie. Oto najlepsze sposoby, w jakie możesz to zrobić.

1. Użyj dywaników lub wykładzin

Dywany i wykładziny mogą chronić podłogę przed zalaniem lub zarysowaniami. Umieść trochę w miejscach o dużym natężeniu ruchu, aby uzyskać dodatkową wyściółkę.

2. Czy czyszczenie punktowe

Wytrzyj wszystkie wycieki, gdy tylko je zauważysz, aby zapobiec poważniejszym uszkodzeniom.

3. Regularnie czyścić

Czyszczenie punktowe może pomóc w powstawaniu plam, ale regularne czyszczenie może uchronić podłogę przed poważniejszymi problemami. Gdy podłoga będzie czysta, będzie mniej gnicia i pleśni.

4. Wypróbuj dokładne czyszczenie

Profesjonaliści zawsze wykonają najlepszą pracę, dlatego najlepiej jest okresowo zatrudniać sprzątaczkę do swoich podłóg.

5. Bądź delikatny

Zarysowanie podłogi może tworzyć szczeliny, w których utknie woda. Zachowaj ostrożność podczas przenoszenia ciężkich lub ostrych przedmiotów.

Zachowaj ostrożność podczas przenoszenia ciężkich mebli i poproś gości, aby uważali podczas noszenia twardych butów. Nie przeciągaj stołów ani krzeseł po podłogę, aby zapobiec zarysowaniom.

Dzięki tym wskazówkom Twoja podłoga będzie wyglądać pięknie przez długi czas. Nie będziesz musiał się zbyt często martwić o skrobanie.

Wniosek

Uszkodzenia spowodowane przez wodę mogą mieć poważny wpływ na drewniane podłogi. Deski stają się nierówne, pleśnieją, a nawet pachną.

Możesz odnowić powierzchnię, jeśli wiesz, jak zeskrobać podłogę uszkodzoną przez wodę. Wydatki będą minimalne, a nieprzyjemne ślady naprawisz.