Jak zdjąć poszewkę poduszki z materaca w 7 krokach

Jak zdjąć poszewkę poduszki z materaca w 7 krokach

Wiedząc, jak zdjąć poszewkę poduszki z materaca, nie musisz kupować nowej. Gwarantują one długotrwałe działanie przy odpowiedniej pielęgnacji.

Wszystkim ciężkim śpiącym osobom możesz zapewnić komfort, którego szukasz, dzięki materacom z poduszką. Ponieważ pomagają złagodzić bóle i bóle ciała, są zdecydowanie jednym z bardziej popularnych materacy. Co więcej, dostępne są w przystępnych cenach.

Jak zdjąć poszewkę poduszki z materaca w 7 krokach

Dbanie o materac to wielka sprawa. Z biegiem czasu i przy ciągłym użytkowaniu wyściółki materaca mogą się kompresować, prowadząc do zagłębień powierzchniowych. Dlatego odpowiednia pielęgnacja może wiele zdziałać, aby zapewnić dłuższą żywotność materaca z poduszką.

Korzyści z używania materaca z poduszką

Jednym z najpopularniejszych wyborów dla kotek jest materac z poduszką górną. W większości przypadków są zbudowane na fundamencie, który ma wewnętrzną sprężynę, a także inną warstwę wyściółki na górze. Zazwyczaj można je znaleźć w luksusowych hotelach.

Zapewniają dodatkowy komfort i miękkość

Użytkownicy materacy z poduszką twierdzą, że spanie na jednym sprawia, że ​​czujesz się, jakbyś spał na chmurze przez całą noc. Górna warstwa może być wykonana z pianki z pamięcią, bawełny, lateksu i wielu innych rodzajów materiałów, w zależności od tego, co wolisz.

Równomiernie rozkładają Twoją wagę

Potencjalne dolegliwości, takie jak punkty nacisku, są eliminowane, gdy waga jest odpowiednio rozłożona. Z tego powodu materac wierzchni typu poduszka niewątpliwie może poprawić jakość Twojego snu.

Większość z nich nie zatrzymuje ciepła

Ponieważ te materace nie pochłaniają ciepła ciała, możesz być pewien, że nie będziesz musiał zajmować się regulacją temperatury, gdy leżysz w łóżku.

Twój przewodnik dotyczący usuwania poszewki poduszki z materaca

Materac z poduszką jest taki sam, jak typowy materac, ale zapewnia dodatkową korzyść w postaci komfortu. Wynika to z grubości dodatkowej warstwy przyszytej do góry. Ta wyściółka może być wykonana z bawełny, lateksu, pianki poliuretanowej lub pianki memory.

Jeśli jesteś dumnym posiadaczem tego typu materaca, najlepiej nauczysz się zdejmować poszewkę poduszki z materaca. Gdy to zrobisz, oto kilka dodatkowych wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć czyszczenie.

Krok 1: Zbadaj cały materac

Przed zdjęciem poszewki dokładnie obejrzyj cały materac. Ponieważ materac ma kilka warstw sprężyn i pianki, istnieje niebezpieczeństwo uszkodzenia wierzchniej warstwy poduszki lub pianki na materiale owijającym podczas zdejmowania.

Krok 2: znajdź zamek błyskawiczny

Po zbadaniu materaca zlokalizuj zamek błyskawiczny. Jeśli tak, to dobra wiadomość: poszewkę poduszki można zdjąć i ponownie założyć. W przeciwnym razie musisz go odciąć nożyczkami. Zwróć uwagę, że jest to trwałe i nieodwracalne usunięcie.

Krok 3: poszukaj szwu i przetnij je

Jak kroisz poszewkę na poduszkę? Poszukaj szwu, który utrzymuje poszewkę poduszki na materacu. Pamiętaj, aby przeciąć obwód materaca ostrymi nożyczkami. Zacznij od tego, który jest najbliżej materiału wierzchniego poduszki.

Krok 4: Przygotuj arkusze piankowe

Nawet jeśli poszewka została usunięta, materac bez poszewki można nadal odzyskać. Przygotuj arkusze pianki o rozmiarze 2 cali, odpowiednio do długości i szerokości materaca. Sprawdź, czy folia piankowa jest wystarczająco szeroka, aby pokryć wszystkie wymiary.

Krok 5: Zszyj arkusz na miejscu

Umieść to prześcieradło na materacu i zszyj na miejscu. Możesz mieć proste i duże szwy wykonane w odległości 12 cali od siebie. Zapobiega to przesuwaniu się prześcieradła podczas zakładania nowego pokrycia na materac.

Krok 6: Umieść tkaninę tynkarską na folii piankowej

Twoja tykająca tkanina powinna mieć dodatkowe 2 cale długości i szerokości materaca. Po zszyciu materiału upewnij się, że szwy są rozwarte. Tkaninę tynkarską należy ułożyć na folii piankowej prawą stroną do góry.

Krok 7: Rozpocznij szycie biczowe

Rozpocznij szycie biczowe od nóg łóżka, używając nici tapicerskiej i zakrzywionej ręcznej igły tapicerskiej. Przypnij materiał na miejscu przed zszyciem wezgłowia materaca. Z obu stron materiał należy również mocno przypiąć przed zszyciem.

Jak czyścić wierzch poduszki

Jeśli chodzi o typ zdejmowany, zaufaj, że odkurzacz wykona zadanie dobrze. To usuwa wszelkie cząsteczki kurzu, które są zwykle widoczne w materacach. Musisz tylko dopilnować, aby podczas odkurzania uwzględnić wszystkie szczeliny i szwy.

Aby pozbyć się niechcianych zapachów z materaca, najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest soda oczyszczona. Po prostu posyp wszystko i pozostaw na około 30 do 60 minut. Oczywiście nadal musisz odkurzyć sodę oczyszczoną, aby nie pozostała na materacu.

A co z problemami z plamami? Nie ma problemu. Spryskaj biały ocet bezpośrednio na plamę i pozostaw na 10 minut. Zetrzyj plamę ręcznikiem papierowym, a następnie dokładnie nałóż sodę oczyszczoną, pozostawiając ją do wyschnięcia. Następnie odkurz produkt.

Podsumowanie

Kiedy nauczysz się zdejmować poszewkę poduszki z materaca, sprzątanie będzie już gotowe. Ważne jest, aby pokazać swojemu materacowi z poduszką taką, na jaką zasługuje. W ten sposób możesz mieć gwarancję dobrego snu.