Jak zdemontować podkładkę Maytag? 3 proste kroki!

Martwisz się, jak zdemontować podkładkę Maytag? Podkładkę Maytag można rozebrać, gubiąc i wymieniając uszczelkę bagażnika. W tym celu obróć uszczelkę bagażnika. Unikaj chwytania uszczelki bagażnika dookoła pierścienia węglowego. Za pomocą śrubokręta poluzuj trzy śruby mocujące zewnętrzny pojemnik do wsporników pojemnika. Wyjmij zewnętrzną wannę z pralki Maytag.

Zdejmowanie szafki do mycia to pierwszy krok w demontażu pralki Maytag. Kiedy zdemontujesz podkładkę Maytag, będziesz mieć bezpośredni dostęp do działających mechanizmów maszyn.

Jak zdemontować podkładkę Maytag? 3 proste kroki!

Przyspiesza naprawy, a jednocześnie daje szansę na zbadanie i naprawienie problemów w całej pralce. Podkładka Maytag jest trzymana razem tylko kilkoma śrubami. Aby zrozumieć wszystkie metody demontażu pralki, przeczytaj ten artykuł!

Kroki stosowane podczas demontażu podkładki Maytag

W tym akapicie dowiesz się, jak zdemontować podkładkę Maytag? Oto następujące kroki, które są używane do celów demontażu.

Krok 1. Odłącz przewód zasilający

Wyjmij przewód zasilający pralki Maytag z gniazdka. Odcinaj wodę tylko przy kranach na ścianie. Odsuń pranie na bok od ściany i umieść wiadro pod wężami doprowadzającymi wodę na tylnym panelu pralki. Za pomocą takiej pary szczypiec zaciskanych na rurze, zwolnij złącza węży wodnych z tyłu pralki.

Końcówki węży włożyć do wiader po wyjęciu ich z myjki. Pozostanie woda i był to świetny sposób na trzymanie pod ręką ręcznika do sprzątania rozlanych płynów.

Krok 2. Odkręć panel

Sprawdź wszystkie trzy śruby mocujące panel sterowania z tyłu pralki w górnym tylnym rogu panelu sterowania. Za pomocą śrubokręta krzyżakowego odkręć trzy śruby. Odkręć haczyki na podstawie przełącznika z otworów w górnej części podkładki, obracając ją do przodu.

Umieść małe kawałki taśmy samoprzylepnej na przewodach podłączonych do różnych elementów urządzenia sterującego. Zrób zaznaczenie ołówkiem na filmie, aby pokazać, do którego komponentu łączy się każdy przewód. Wyciągnij końcówkę kabla z gniazda komponentowego, aby odłączyć przewody od każdej części. Przełącznik temperatury, przełącznik prędkości i przełącznik ciśnienia są dostępne ze sterownika. Gdybym był tobą, przeczytaj, jak zdjąć przedni panel pralki Maytag.

Krok 3. Odkręć nakrętki

Za pomocą śrubokręta oddzielne śruby mocują dolny panel dostępu do przedniej części pralki. Śruby będą skierowane w stronę podłogi na dolnej krawędzi panelu dostępu. Aby zdjąć panel dostępu z pralki, odciągnij go daleko od urządzenia. Dostęp do pompy, silnika napędowego i paska napędowego pralki można uzyskać po wymianie panelu dostępu.

Wykręć śrubę regulacyjną, która mocuje dolną część panelu przedniego do boków pralki. Za pomocą klucza nasadowego poluzuj śruby. Aby odłączyć podstawę panelu przedniego od płyty górnej, pociągnij podstawę panelu przedniego do siebie i pociągnij w dół.

Nałożyć taśmę uszczelniającą na górny panel pokrywy myjącej. Za pomocą klucza nasadowego ściągnij dwa zabezpieczenia systemowe z górnej konferencji w kierunku krawędzi podkładki. Podnieś górny panel jak maskę pojazdu, podnosząc przednią tylną część górnego panelu. Dwa zawiasy na tylnym górnym prawym panelu umożliwiają utrzymanie go w profesjonalnej pozycji. Masz już pełny dostęp do pozostałych elementów pralki, takich jak wanna, zespół napędowy i zawory wlotowe wody. Tak więc, dodatkowa informacja dla Ciebie, wiedz, jak zresetować moją podkładkę Maytag.

Jak zdemontować nasadkę podkładki Maytag

Zdemontuj kołpaki podkładek, które spoczywają na tej konsoli, zdejmij je z tyłu podkładki. Odłącz od spodu zaślepek końcowych. Wyeliminuj konsolę z pokoju. Pociągnij konsolę do tyłu pralki. Pozwól mu zwisać ze stawów, które utrzymują go na miejscu.

Pod konsolą poszukaj dwóch solidnych mosiężnych haczyków. Umieść ostry śrubokręt w otworach zacisków i odsuń je od siebie, chyba że zwolnisz zaciski. Odłączyć również wtyczkę przyłączeniową wyłącznika drzwi. Następnie zdejmij pokrywę pralki, otwierając pokrywę maszyny. Cała obudowa jest zdejmowana, odsłaniając wannę i wszystkie jej elementy.

Umieść pojemnik mocno na miejscu poniżej przedniej krawędzi otworu pralki. Przesuń obudowę do przodu po przechyleniu jej do tyłu. Podnieś to.

Aby zdjąć mieszadło, pociągnij je mocno lub zawiąż wokół niego sznurkiem i przeciągnij pod maszynę. Następnie zdejmij pierścień wiadra w kształcie pączka Ofita z górnej części plastikowego pojemnika. Takim śrubokrętem podważ wypustki otaczające pierścień, uważając, aby ich nie złamać. Na koniec wyjmij wewnętrzny kosz na podkładkę z mieszadła, odkręcając nakrętkę klucza. Kolejna pomocna informacja dla ciebie, proponuję przeczytać o tym, jak zresetować podkładkę Kenmore.

To okładka!

Czytanie tego artykułu to dla Ciebie po prostu świetna zabawa. Mieliśmy nadzieję, że wszyscy zrozumiecie, jak zdemontować podkładkę Maytag i krok w demontażu kołpaka podkładki Maytag. Przeczytaj uważnie wszystkie te kroki, aby nadrobić zaległości. Więcej pomysłów na naprawę pralki znajdziesz w artykule Naprawa pralki DIY. Dziękuję, przyjacielu, że w końcu z nami jesteś!