Jak zbudować system myjki ciśnieniowej? 8 prostych kroków!

Jak zbudować myjkę ciśnieniową? Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby najpierw zebrać potrzebne materiały, umieść jego podstawę na danej ramie, zabezpiecz tył podstawy ramy, w której znajdują się zbiorniki powietrza i wody, i podłącz pompę wodną do zbiornika powietrza i wody, sprawdź paliwo zgodnie z powinno być wystarczająco napełnione, umożliwić pracę urządzenia przez 2 do 3 minut i przetestować działanie całego systemu.

Zaprawdę, Google ma do zaoferowania prawie wszystko, co każdy zaczyna okazywać jako mistrz majsterkowania. Rzecz w tym, że to wcale nie jest trudne.

Jak zbudować system myjki ciśnieniowej? 8 prostych kroków!

Wystarczy zapewnić odpowiednią wiedzę, narzędzia i doświadczenie, aby zbudować system myjki ciśnieniowej. Moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinniście wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Kroki budowy myjki ciśnieniowej

Zapoznaj się z gadżetami i narzędziami potrzebnymi do zbudowania myjki ciśnieniowej. Upewnij się, że uzyskałeś pomysł z systemem, który zamierzasz stworzyć, rodzajem mocy wyjściowej PSI i mocą silnika, z której działa. Oto kroki, jak zbudować myjkę ciśnieniową:

Krok 1. Zbieranie wymaganych materiałów

Najpierw zbierz potrzebne materiały do ​​budowy systemu myjki ciśnieniowej. Zapewnij ramę, w której mieści się silnik silnika i podtrzymuje cały ciężar zbiornika myjki ciśnieniowej. Zapewnij dodatkowe miejsce na wąż do wody, jeśli go użyjesz.

Krok 2. Umieszczanie podstawy do użycia ramy

Umieść podstawę na ramie, której będziesz używać. Umieść go na środku i na podstawie. Bezpiecznie umieść silnik elektryczny za pomocą śrub i elementów mocujących.

Krok 3. Umieszczanie tylnej części ramy

Ustaw tył podstawy ramy odpowiedniej do zbiorników powietrza i wody. Upewnij się, że rama jest zabezpieczona, a wąż z wodą ogrodową jest podłączony do kranu, a także do zbiornika na wodę.

Krok 4. Podłączanie wody i zbiornik powietrza do pompy wodnej

Zdobądź wodę & zbiornik powietrza podłączony do pompy wodnej. W związku z tym doprowadzaj go do węża ciśnieniowego. Upewnij się, że myjka ciśnieniowa zasilana gazem lub elektrycznie jest wyłączona.

Krok 5. Sprawdzanie paliwa

Sprawdź, czy jest wystarczająco dużo paliwa. Napełnij myjkę gazową na tyle, aby mogła działać. Sprawdź dokładnie gniazdko elektryczne podłączone do ciśnienia elektrycznego, aby działało całkowicie. Zdobądź przedłużacz, jeśli przewód zasilający jest krótki.

Krok #6 Upewnienie się, że zbiornik na wodę został napełniony

Napełnij zbiornik na wodę i sprawdź prawidłowo połączenia węży. Dodatkowo zabezpiecz system myjki ciśnieniowej i włącz go.

Krok 7. Umożliwienie pracy elektronarzędzia

Pozwól, aby elektronarzędzie pracowało przez około 2 do 3 minut. Wystarczy sprawdzić, czy wentyluje prawidłowo. Sprawdź, czy wąż jest prawidłowo skontrolowany z końcówki lub końcówki węża. Spuść wodę, a następnie dostosuj jej ciśnienie, sprawdzając dyszę.

Krok 8. Testowanie funkcjonalności

Przetestuj system pod kątem funkcjonalności. Usuń inne możliwe materiały łamliwe wokół lub w obrębie obszaru, który będziesz czyścić.

Inne rzeczy potrzebne do budowy elektrycznej myjki ciśnieniowej w domu

Zacznij od przejrzenia tych części, które wymagają konstrukcji. Przygotuj następujące rzeczy potrzebne do budowy elektrycznej myjki ciśnieniowej w domu.

#1. Silnik gazowy/silnik elektryczny

Najczęstsze i najmniejsze spotykane w gospodarstwach domowych działają przy użyciu domowego zasilacza. Większe części działają również ze sprężonym silnikiem benzynowym. To ten sam silnik, który widzisz w większości kosiarek. Moc jest zwykle mierzona około trzech do czterech kilowatogodzin. System myjki ciśnieniowej gazowej nadaje się do obsługi intensywnego czyszczenia na zewnątrz, podczas gdy źródło zasilania jest trudno dostępne. Po pierwsze, długie ciągnące się typy kabli wydawały się niewygodne i niebezpieczne.

#2. Przystawka do czyszczenia

Może to mieć postać pistoletu obok pędzla, szorowania i różdżki. Zależy to od pracy sprzątania.

#3. Typ węża wysokociśnieniowego

Ten wąż działa na początku linii, która działa od myjki ciśnieniowej do końcówki czyszczącej. To najlepiej radzi sobie z wodą pod wysokim ciśnieniem. Wąż jest wzmocniony siatką drucianą z 2 i więcej warstwami z tworzywa sztucznego o dużej gęstości. W takim przypadku użyj węża z oceną typu wysokociśnieniowego. Rozważ margines bezpieczeństwa jako trzysta procent dla podkładki ocenianej na około dwa tysiące PSI. Wąż jest bezpieczniejszy, ponieważ wytrzymuje około sześciu tysięcy PSI. Dowiedz się, jak naprawić wąż do myjki ciśnieniowej.

#4. Pompa wody

Pompa wodna rozprowadza wodę w sposób odpowiedzialny. Jego serce jest podobne do ręcznej pompy. Jest napędzany z dużą prędkością za pomocą silnika gazowego lub elektrycznego. Jego silnik popycha pompę, która zasysa wodę w kranie. Tryska również spod strumienia wody. Jego pompa idealnie radzi sobie z przepływem wody na poziomie około jednego do dwóch galonów na każdą minutę. Możesz również przeczytać o tym, jak wymienić olej w pompie myjki ciśnieniowej.

#5. Wlot wody

Ten wąż łączy główne źródło wody z systemem myjki ciśnieniowej. Zwykle większość wlotów jest wyposażona w filtry, które zapobiegają przedostawaniu się zanieczyszczeń i brudu do całej pralki, a następnie zapychaniu całej rzeczy. Na pewno nie lubisz najmniejszego przemiału w wodzie pod ciśnieniem. Albo zadadzą obrażenia tylko po tym, jak zostaną wystrzelone na końcu z dużą prędkością.

To okładka!

Teraz nauczysz się, jak zbudować myjkę ciśnieniową, najpierw zbierając potrzebne materiały, umieszczając jej podstawę na danej ramie, zabezpieczając tył podstawy ramy na zbiorniki powietrza i wody i podłącz pompę wodną do powietrza i wody zbiornika, sprawdź, czy paliwo powinno być dostatecznie napełnione, pozwól urządzeniu pracować przez 2 do 3 minut i przetestuj działanie całego układu. Ponadto dowiesz się, co przygotować do budowania systemu. Pomocne może być przeczytanie o tym, jak zbudować przyczepę do myjek ciśnieniowych.