Jak zbudować obsługę klimatyzatora okiennego? 8 prostych kroków!

Jak zbudować wspornik klimatyzatora okiennego? Aby zbudować wsparcie dla klimatyzatora okiennego, musisz wykonać osiem prostych kroków i kilka trwałych materiałów.

Chodzi o to, że klimatyzatory to niezbędny sprzęt gospodarstwa domowego. Niektóre są dość drogie. Dlatego powinny być trzymane w bezpiecznym miejscu, aby się nie zmarnowały.

Jak zbudować obsługę klimatyzatora okiennego? 8 prostych kroków!

Ustawiliśmy obsługę klimatyzatorów okiennych, ponieważ połowa z nich będzie na zewnątrz, aby pompować ciepło pochodzące z domu. Niebezpieczeństwo upadku, jeśli nie jest odpowiednio podparte i opiera się tylko na wąskich ramach okiennych. Cóż, jest o wiele więcej rzeczy, które powinieneś wiedzieć o obsłudze klimatyzatorów, więc po prostu czytaj dalej!

Dlaczego konieczne jest zbudowanie obsługi klimatyzatora okiennego?

Instalowanie klimatyzatorów okiennych nie jest trudne. Jeśli jednak urządzenie waży więcej niż sto funtów, będzie wymagało dodatkowego podparcia, ponieważ jest bardziej podatne na upadki. Wspornik lub wspornik zapobiegną jego upadkowi i potencjalnemu zranieniu właścicieli domów oraz uszkodzeniu domu i samego klimatyzatora.

Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa, wsparcie budynku pomaga również w utrzymaniu klimatyzatora, aby można było oczekiwać długoterminowej jakości.

Wspornik AC można kupić w sklepach AGD. Nie ma jednak gwarancji, że wspornik będzie pasował do rozmiaru klimatyzatora. Wygodniej jest ustawić obsługę klimatyzatora, ponieważ możesz dostosować rozmiar. Zaoszczędzisz również pieniądze, ponieważ potrzeba tylko kilku materiałów.

Jeśli desperacko potrzebujesz wsparcia AC w ​​oknie, czytaj dalej, aby znaleźć rozwiązanie swojego problemu. Zacznij od wykonania prostych instrukcji.

Przewodnik krok po kroku, jak zbudować obsługę klimatyzatora okiennego

Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz mieć wsparcie dla klimatyzacji w oknie? Nie martw się; oto jak zbudować wspornik klimatyzatora okiennego:

Krok 1. Zmierz szerokość okna

Weź szerokość okna za pomocą taśmy mierniczej. Zmierz głębokość i szerokość kanału ramy okiennej, przez który przechodzą slajdy.

Krok 2. Przytnij tarcicę do rozmiaru szerokości okna

Do tego kroku potrzebny jest kawałek drewna o wymiarach dwa na cztery i wyrzynarka. Na tarcicy obrysuj ołówkiem szerokość okna. Następnie za pomocą wyrzynarki przytnij tarcicę na szerokość okna, zgodnie z obrysem.

Krok 3#. Skopiuj szerokość kanału na tarcicę

Użyjesz tych samych narzędzi i tarcicy, które wycinałeś w poprzednim kroku w tym kroku. Śledź szerokość kanału na czterocalowej powierzchni tarcicy. Trzeba to zrobić na obu końcach. Zaznacz szerokość na obu końcach ołówkiem. Typowa szerokość kanału to pół cala. Więc będzie bardziej prawdopodobne, że zrobisz pół cala na obu końcach.

Krok 4. Narysuj głębokość kanału na czterocalowej powierzchni tarcicy

Za pomocą ołówka zaznacz głębokość kanału na górnej i dolnej krawędzi czterocalowej powierzchni tarcicy. Następnie zaznaczyć połowę głębokości kanału również na górnej i dolnej krawędzi. Przed krawędziami powinny znajdować się dwie linie. Linie, które narysujesz w tym kroku, powinny być prostopadłe do linii narysowanych w drugim kroku.

Krok 5. Wytnij rogi

Pomogłoby, gdybyś już zrobił znaki w kształcie litery L na rogach. Następnie prześledź te ślady do ściętych rogów. Po zakończeniu cięcia będziesz mieć wycięcie na obu końcach, które powinno pasować do kanału twojego okna.

Krok 6. Przymocuj tarcicę do ramy okna

Dopasuj wycięcie do bocznych prowadnic okna. Umieść tarcicę na dolnej części szyby. Twój klimatyzator jest teraz ustawiony na umieszczenie przez okno.

Krok 7. Umieść drewno i górne wargi AC do siebie

W razie potrzeby wyreguluj drewno. Pomogłoby, gdybyś umieścił go dokładnie nad klimatyzatorem. Upewnij się, że górna warga klimatyzatora naciska na drewno.

Krok 8. Wywierć otwory i włóż śruby

Za pomocą wiertarki wykonaj otwory w tarcicy przez górne wargi klimatyzatora. Wkręty, które sprawią, że wspornik będzie wystarczająco mocny, aby utrzymać klimatyzator, zostaną włożone.

Upewnij się, że śruba, najlepiej drewniana, przechodzi również przez otwory w tarcicy. Następnie, aby zagwarantować jego wytrzymałość, dokręć go śrubokrętem.

Rzeczy, o których należy pamiętać przy tworzeniu obsługi klimatyzatora okiennego

Wskazówka nr 1. Dopasuj kolor ramy do drewna

Wspornik klimatyzatora, który ma inny kolor niż rama okienna, jest niewątpliwie nieatrakcyjny. Jeśli pomalujesz go na ten sam kolor co okna, będzie się on wtapiał i nie umniejszał ogólnego wyglądu domu.

Wskazówka 2. Wybierz odpowiednie okno do swojego klimatyzatora

Oczywiście to okno musi znajdować się blisko gniazdka elektrycznego. Weź pod uwagę solidność okna, a także jego lokalizację w domu. Na przykład lepiej jest wybrać okno pośrodku domu, aby równomiernie rozprowadzać zimne powietrze.

Wskazówka nr 3. Nosić sprzęt ochronny

W budowę podpory zaangażowane było cięcie i wiercenie. Aby uniknąć obrażeń, należy używać rękawic i okularów ochronnych.

Wniosek

Dobrze obsługiwany klimatyzator zmniejsza ryzyko jego uszkodzenia i zmarnowania. Powinniśmy z niego korzystać ostrożnie, tak jak z innymi sprzętami AGD, bo zainwestowaliśmy pieniądze.

Możesz zaoszczędzić pieniądze, ucząc się, jak zbudować własną obsługę klimatyzatora okiennego. Ale zanim zaczniesz, upewnij się, że masz wszystkie niezbędne materiały i znasz procedury zapewniające trwałość i długowieczność wsparcia.

To wszystko na temat „jak zbudować obsługę klimatyzatora okiennego?” Mam nadzieję, że z tego tekstu mogłeś się czegoś nauczyć. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o obsłudze klimatyzatora, kliknij tutaj, jak zbudować wspornik montażowy klimatyzatora.