Jak zbudować cokół do pralki i suszarki? 9 prostych kroków!

Martwisz się, jak zbudować cokół na pralkę i suszarkę? Nie martw się, musisz kupić wysokiej jakości drewno, aby stworzyć podstawę pod pralkę i suszarkę. Wymagane jest drewno liściaste, szafka z melaminy, panele z koralików i rama z twardego drewna. Chociaż podane są dokładne specyfikacje, należy użyć wymiarów konkretnej pralki i suszarki.

Kiedy budujesz ramę, zrób 2 cale do ich całkowitej długości, a podczas przycinania nóg, zwymiaruj swoje kosze na pranie lub cokolwiek innego, co będziesz przechowywać. Może być powlekany w dowolnym kolorze, aby pasował do twojego sprzętu, lub może być utrzymany w kolorze białym.

Jak zbudować cokół do pralki i suszarki? 9 prostych kroków!

Po wykonaniu ramek dodaj szuflady, aby utrzymać detergenty i tkaniny, sprawi to, że Twoja pralnia będzie czysta i będziesz mógł z łatwością prać swoje ubrania bez żadnych zakłóceń. Jest o wiele więcej rzeczy, których powinieneś się nauczyć, aby zbudować podstawę dźwiękową dla swojej pralki i suszarki, więc przeczytaj ten artykuł do końca.

Kroki budowania podstawy pod pralkę i suszarkę

Budowa cokołu jest bardzo czasochłonna; większość ludzi dzwoni do ekspertów, aby to zrobić, ale jeśli potrafisz sam to zbudować, dlaczego dzwonisz do eksperta? Przeczytaj uważnie poniższe kroki, aby dowiedzieć się, jak zbudować cokół pod pralkę i suszarkę:

Krok 1. Zrób plan cokołu

Aby rozpocząć, określ długość i szerokość pralki i suszarki. Cokoły muszą mieć co najmniej ten rozmiar. Rozmiar ma znaczenie dla budowy cokołu, więc najpierw zrób plan i wytnij ramy. Następnie możesz stworzyć jeden długi postument, który zmieści się zarówno pod pralką, jak i suszarką.

Krok 2. Zrób drewnianą ramę

Uzyskaj wysokiej jakości drewniane stojaki, wytnij je, aby zbudować ramę, najpierw sprawdź długość i szerokość dna pralki i suszarki, aby łatwo przyciąć krawędź o dokładnym rozmiarze. Powinieneś użyć 2×5 po jednej stronie i 2×6 po drugiej. Następnie dzieląc obszar z grubsza na trzy części, utwórz dwie podpory, aby zmieściły się w ramach.

Krok 3. Zrób nogi

Twoje kosze muszą przesuwać się między ramkami. Dlatego nogi muszą być wystarczająco długie. Zmierz wysokość koszy, dodaj około cala i przytnij 2×6 do tej długości. Zrób kolejną długość o sześć cali dłuższą i spryskaj ją lakierem, aby uzyskać efekt polerowania. Narysuj wycięcie tylko na jednym końcu, aby przesunąć ramę 2×6 i drugą szczelinę z drugiej strony, aby zmieścić się na 2×5 po wyschnięciu. Za pomocą wyrzynarki wytnij nacięcia zgodnie z ilustracją. Kontynuuj technikę dla pozostałych trzech stron.

Przymocuj mniejsze stopy do większych między szczelinami za pomocą 2,5-calowych nakrętek pokładowych, tworząc nogi dla każdego rogu z pomalowaną częścią skierowaną w stronę cokołu. Umieść część w rogu i nałóż klej budowlany na dłuższe wycięcie, aby dobrze wsunąć się w ramę 2×6.

Jak pokazano, wytnij otwory na sondę w nodze i przymocuj ją do ramy za pomocą 2,5-calowych śrub pokładowych. Kontynuuj z pozostałymi porcjami w ten sam sposób.

Krok 4. Umieść dolną półkę

Przytnij panel ze sklejki na wymiary dolnej ramy za pomocą okrągłej piły i stalowej linijki. Aby dopasować dyskusję wokół nóg, skręć ze sobą dwa kawałki 2×6 i użyj ich do zaznaczenia otworów na końcach. Do wycięcia nacięć można użyć wyrzynarki. Umieść panel na miejscu, a następnie użyj śrub wykończeniowych 2,5 cala o długości kilku cali po obu stronach iz tyłu, aby przymocować go do ramy, jak wskazano.

Krok 5. Dodaj górną ramkę

Nałóż klej samoprzylepny na otwory w górnej części stóp. Następnie, jak wskazano, umieść ramę 2×4 na swoim miejscu. Użyliśmy 2,5-calowych śrub do desek przez zewnętrzną część konstrukcji i w stopy.

Krok 6. Zamocuj beadboard

Zamocuj kawałek belki do tylnej części ramy, wypoziomuj górną część konstrukcji i na bok, tak aby projekt był skierowany do środka. Co kilka cali przymocuj panel za pomocą wkrętów pokładowych 1,4 cala. Połącz drugi panel tylny z pierwszym w ten sam sposób.

Krok 7. Wykonaj ramiaki

Aby zrobić cokół, utwórz dwa 1x4m i cztery 1x5m na żądaną wysokość, umieść 1x4m w dół z jednej strony, wypoziomuj z przednią krawędzią i zabezpiecz go śrubami. Następnie zbuduj kredens, mocując 1x5m w kierunku przedniej strony cokołu, zakrywając płaską krawędź 1x4m. Powtórz procedurę dla drugiego przedniego narożnika, a następnie umieść 1x5m na tylnych krawędziach obu stron.

Krok 8. Dodaj szyny

Jak pokazano, każda szyna boczna 1x4m powinna być oznaczona tak, aby pasowała między ramiakami. Powinny być przycięte na długość i zbite razem. Zainstaluj dolną przednią szynę, aby zakryć spód panelu ze sklejki i powtórz proces dla pozostałych dwóch przednich ogrodzeń. Rama eksponująca pod szyną dolną zostanie zamaskowana za pomocą listwy w kolejnym etapie.

Krok 9. Dodaj listwę panelową

Przednie i boczne części listwy panelowej należy oznaczyć, ukosować i zamontować na poziomie górnej części drewna. Do wypełnienia wszystkich szwów, otworów po gwoździach i szczelin po śrubach należy użyć uszczelniacza do malowania. Po zagruntowaniu drewnianego blatu pomaluj cokół. Dowiedz się, jak usunąć panel sterowania ze sportu duetu Whirlpool.

To okładka!

Jesteśmy bardzo podekscytowani, że dowiedziałeś się wszystkiego o tym, jak zbudować postument pod pralkę i suszarkę. Po przeczytaniu tego posta z łatwością rozwiniesz piedestały, ale skup się na krokach wymienionych powyżej. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami! Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiem, jak podłączyć pralkę i suszarkę i za ile mam sprzedać moją pralkę i suszarkę.