Jak zatrzymać cykliczną darowiznę? 3 proste kroki!

Czy kiedykolwiek zadawałeś sobie pytanie: „Jak zatrzymać powtarzającą się darowiznę?” Poświęć kilka minut na ten artykuł, a dowiesz się wszystkiego o anulowaniu planów darowizn. Będziesz także w stanie dowiedzieć się więcej na temat powtarzających się darowizn oraz korzyści, jakie przynosi to organizacjom charytatywnym i darczyńcom.

Przed wszystkim innym zrozummy, co to jest cykliczna darowizna; Dzieje się tak, gdy dawca dokonuje stałej i ciągłej darowizny zamiast dawać tylko raz lub dwa razy. Ustala się regularne składki, które darczyńcy zaplanowali do dostarczenia; może to być codziennie, co tydzień lub co miesiąc. Powtarzające się darowizny są również określane jako powtarzające się prezenty.

Jak zatrzymać cykliczną darowiznę? 3 proste kroki!

Ważne jest, aby wiedzieć, jak działa Twój plan darowizny i dlaczego. Więc następnym razem, gdy planujesz ponownie przekazać darowiznę, będziesz mieć większą wiedzę na ten temat. Pomaga to być bardziej elastycznym w podejmowaniu decyzji dotyczących bycia darczyńcą na cele charytatywne.

Dlaczego powinienem otrzymywać powtarzające się darowizny

Zmniejsza to wagę finansową twoich zwolenników, którzy chcą dawać. Pozwala im to na segregację darowizn przez cały rok bez konieczności wyciskania śmiesznej kwoty ze swoich oszczędności. Do końca roku przekażą dokładną kwotę, jaką chcieliby, tylko przy mniejszym stresie i obciążeniu finansowym. Powtarzające się darowizny były rozwiązaniem dla wielu, którzy chcieliby wspierać organizację, a jednocześnie zaspokajać swoje osobiste potrzeby i pragnienia.

Dlaczego comiesięczna darowizna jest bardziej preferowana

Comiesięczne darowizny są traktowane jako rodzaj darowizny cyklicznej. Istnieje ustalona kwota, która jest przekazywana w określonym czasie i dniu. Chociaż istnieje wybór cotygodniowych i rocznych darowizn, wydaje się, że darowizny miesięczne są najpopularniejszą opcją zarówno dla darczyńców, jak i organizacji charytatywnych. Więc dlaczego tak jest?

Zwykle ci, którzy wybierają okres miesięczny, to ci, którzy są zobowiązani do powtarzających się darowizn lub powtarzających się prezentów. Wynagrodzenia są zazwyczaj podawane raz lub dwa razy w miesiącu; w ten sposób mogą konsekwentnie przekazywać darowizny. Organizacje charytatywne faworyzują comiesięcznych darczyńców, ponieważ mogą ustalić przewidywalny budżet. Mogą również wnieść większy wkład w porównaniu z tymi, którzy zdecydują się na coroczną darowiznę. To duża pomoc dla organizacji charytatywnych; oto powody, dla których warto inwestować w comiesięczne darowizny:

Powód nr 1. Roczny dochód

Zaobserwowano, że comiesięczne darowizny cykliczne skutkują zwiększonym rocznym dochodem. Możliwe, że nie wywiera to presji na dawcę, aby przekazał znaczną sumę pieniędzy za jednym razem, ale raczej odbywa się to co miesiąc.

Powód 2. Wzmacnia wsparcie

Powracający darczyńcy mają tendencję do budowania silniejszych relacji z organizacją charytatywną i ich celem. Dzięki ich ciągłym interakcjom otrzymuj więcej informacji o organizacji i bądź na bieżąco z bieżącymi postępami.

Powód nr 3. Elastyczność

Powracający darczyńcy mogą po prostu edytować, jak będą wyglądały ich darowizny. Mogą dostosować się, zwiększając lub zmniejszając, ile chcą dać w dowolnym momencie. Mogą się również zmienić, gdy przechodzą ich darowizny, ale jak wspomniano, comiesięczne darowizny są najwygodniejszą opcją. Darczyńcy mogą nawet wstrzymać darowizny na miesiąc lub dwa.

Powód nr 4. Oszczędność czasu

Powtarzające się darowizny są wielkim hitem dla zapracowanych ludzi, którzy uwielbiają darowizny na cele charytatywne, ale muszą nadal szlifować swoją pracę i pensje. Ponieważ są pewni, że ich wynagrodzenie jest w stanie obsłużyć jednocześnie ich wydatki i darowizny na cele charytatywne, potrzebują tylko wygody, jaką jest czas. Załatwią sprawę automatyczne transakcje poprzez powtarzające się darowizny.

Jak zatrzymać cykliczną darowiznę?

Oczywiście, że możesz. Jeśli zastanawiasz się, „jak zatrzymać cykliczną darowiznę?” nie jesteś sam. Wszyscy w pewnym momencie doszli do kryzysu finansowego, który zmusił ich do zmniejszenia niektórych wydatków. Oto kroki, co zrobić, aby anulować powtarzające się darowizny.

Krok 1. Skontaktuj się ze swoją organizacją

Skontaktuj się z organizacją, której przekazujesz darowiznę, i poinformuj ją o swoich zamiarach. W przypadku organizacji charytatywnych zwykle mają numer lub adres e-mail, pod którym można się z nimi skontaktować. Jednak ważne jest, aby upewnić się, że te witryny i liczby działają i są zgodne z prawem, zanim przekażesz darowiznę na jakąkolwiek organizację charytatywną.

Krok 2. Poczekaj na potwierdzenie

Gdy już to omówisz, będziesz musiał poszukać dowodu, że Twoje konto zostało zwolnione z powtarzających się darowizn. Nie chciałbyś, żeby jakieś ukryte transakcje zaskoczyły Cię kilka miesięcy później. Możesz wysłać e-mail w tej sprawie lub sprawdzić na swoim koncie bankowym, czy organizacja nie znajduje się już na Twojej liście darowizn.

Krok 3. Sprawdź ich strony internetowe

Dla niektórych mają swoją oficjalną stronę internetową, na której możesz poruszać się po ustawieniach, aby edytować szczegóły płatności. Możesz edytować lub anulować subskrypcję swojej organizacji i zatrzymać wszelkie aktywne darowizny cykliczne.

Wniosek

Jak zatrzymać cykliczną darowiznę? Jesteś teraz profesjonalistą w obsłudze konta darowizn. Mamy nadzieję, że Twój proces przebiegnie sprawnie i nie zapomnij upewnić się, że został oficjalnie anulowany. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu! Przeczytaj także o tym, jak anulować darowiznę k-love i jak anulować miesięczną darowiznę aclu.