Jak zarejestrować darowiznę w QuickBooks? 5 prostych kroków!

Jak zarejestrować darowiznę w QuickBooks? Cóż, najpierw musisz mieć konto, a następnie wykonać kilka prostych kroków, takich jak. Tworzysz profil dawcy i wypełniasz niektóre formularze. Możesz być właścicielem małej firmy lub bierzesz udział w małej kampanii zbiórki pieniędzy w jakiejś sprawie.

Bez względu na powód, trudno jest zarządzać stanem finansowym tego typu firm, zwłaszcza jeśli masz niewielką lub mniejszą wiedzę z zakresu rachunkowości.

Jak zarejestrować darowiznę w QuickBooks? 5 prostych kroków!

Niezależnie od tego, czy zakładasz małą firmę, ważne jest, aby mieć świadomość ponoszonych wydatków. Jednak nawet przy odrobinie wiedzy musisz wiedzieć, jak nimi zarządzać. Czy nadal próbujesz znaleźć sposób na prowadzenie rejestru i śledzenie darowizn, które pochodzą z Twojej kampanii pozyskiwania funduszy? Jednym ze sposobów jest użycie QuickBooks, aby zmniejszyć obciążenie pracą. W tym artykule dowiesz się, jak to działa.

Podręczne książki

QuickBooks to internetowe oprogramowanie księgowe, które może wykonać obliczenia za Ciebie, jeśli prowadzisz firmę lub otrzymujesz pieniądze. Oprogramowanie oblicza na podstawie wyjątków VAT, kosztów fakturowania i list płac. QuickBooks może również funkcjonować jako wstępna autoryzacja środków elektronicznych i opcje śledzenia dla pracowników. Podsumowując, QuickBooks jest internetowym asystentem księgowym, który odcina Twój czas na obsługę stanu finansowego Twojej firmy.

Kroki rejestrowania darowizny w QuickBooks

Jak więc zarejestrować darowiznę w QuickBooks? Cóż, jest to stosunkowo proste, jak rejestracja. Musisz jednak wykonać kilka prostych kroków, aby pomyślnie utworzyć i zarejestrować darowiznę za pomocą QuickBooks. Oto następujące:

Krok 1. Zaloguj się

Pierwszym krokiem jest zalogowanie się na konto QuickBooks, znalezienie zakładki „Non-profit” i wybranie „Wprowadź darowizny” z menu rozwijanego. Następnie z rozwijanego menu wybierz „Zlecenie klienta” i wybierz darczyńcę, który zapewnia dotację.

Krok 2. Utwórz profil dawcy

Jeśli nie masz skonfigurowanych darczyńców ani dotacji, wybierz dodaj nowego darczyńcę lub dotację. Następnie zostaniesz poproszony o uzupełnienie profilu dawcy. Po utworzeniu profilu darczyńcy należy go wybrać i wybrać go jako darczyńcę dla aktualnej darowizny.

Krok 3. Dodaj nowy przedmiot

Po wybraniu profilu darczyńcy, wybierz odpowiednią pozycję dla typu darowizny z kolumny pozycji. Jeśli chcesz utworzyć przedmiot, kliknij „Menu listy” i utwórz nowy przedmiot z menu „Lista przedmiotów”.

Krok 4. Wypełnianie formularza

Wybierz typ przedmiotu jako urządzenie i wybierz konto, z którego wpłacisz darowiznę. Poszukaj kolumny Klasa i wybierz projekt odpowiedni dla darowizny. Darowizna może być na cele charytatywne lub powinna zostać zdeponowana. Pomogłoby, gdybyś wpisał kwotę i całkowitą darowiznę. Być może będziesz musiał dostosować rodzaj darowizny, aby móc wybrać opcję „Dostosuj”, aby włączyć niektóre opcje w formularzu.

Krok 5. Wydrukuj, zapisz i zamknij

Po wypełnieniu formularza możesz kliknąć ikonę drukowania lub samo słowo „Drukuj”. Być może będziesz musiał kliknąć konto, na które wpłacisz darowiznę, ale czasami wybór nie pojawia się, ponieważ jest ona już bezpośrednio wpłacona. A następnie kliknij Zapisz i zamknij kartę.

Darowizna w punkcie sprzedaży Quickbooks

Korzystając z QuickBooks Point of Sale, możesz zarejestrować darowiznę, logując się na swoje konto i używając opcji „Utwórz paragon sprzedaży”. Następnie w menu klienta kliknij „Dodaj nowy” i wpisz nazwę organizacji, w której przekazałeś darowiznę.

Wypełnij formularz, wpisując datę, przedmiot i opis przedmiotu, który podarowałeś. Możesz wpisać stan przedmiotu lub kilka innych cech oraz rok produkcji. Określ ilość przedmiotu, który podarowałeś i włóż kwotę każdego przedmiotu w gotówce. Możesz zmienić lokalizację podatku i zwolnić ją z wszelkich opłat podatkowych, a następnie kliknąć zapisany formularz.

#1. Konto wydatków

Jeśli chcesz założyć konto wydatków, musisz najpierw przejść do menu listy po zalogowaniu i wybrać „Plan kont”. Z menu wybierz nowe konto i wypełnij formularz, który pojawi się na ekranie. Na koniec zapisz plik pod nazwą, która pozwoli Ci zidentyfikować samo konto.

#2. Bankowość

Po utworzeniu konta wydatków przejdź do zakładki „Bankowość”, aby utworzyć paragon i czek. Następnie wybierz z menu opcję „Wypisz czek” i wybierz konto bankowe, z którego zostanie opłacony wydatek. Wybierz przycisk „Dodaj nowy” i dokonaj płatności, wpisując nazwę organizacji, na którą chcesz przekazać darowiznę. Następnie dodaj datę, numer czeku i odpowiednie pola, które należy wypełnić. Wybierz „Pozycje według konta” i zapisz nazwę konta, do którego chcesz współtworzyć. Kliknij przycisk Zapisz, aby zapisać wszystko, w tym wydatki i konto.

Wniosek

Teraz, gdy wiesz, jak zarejestrować darowiznę w QuickBooks, rejestrowanie i śledzenie wydatków biznesowych będzie znacznie łatwiejsze niż wcześniej. Dzięki QuickBooks nigdy więcej drapania po głowie, ponieważ Twoje obawy związane z zarządzaniem finansami zostaną zaspokojone. Możesz również zapoznać się z tymi artykułami, aby dowiedzieć się, jak skonfigurować darowiznę PayPal i jak zrobić ulotkę dotyczącą darowizny.