Jak zapobiegać zanieczyszczeniu pestycydami przez zwalczanie szkodników: 5 sposobów

Jeśli chcesz pozbyć się szkodników bez maksymalizacji swojego śladu ekologicznego, oto przewodnik, jak zapobiegać zanieczyszczeniu pestycydami przez zwalczanie szkodników.

W jaki sposób stosowanie pestycydów powoduje zanieczyszczenie

Pestycydy to szerokie określenie, które odnosi się do każdej substancji chemicznej stosowanej do eliminacji lub zwalczania szkodników. Insektycydy, środki chwastobójcze, fungicydy i inne pestycydy służą do ochrony upraw przed owadami, chwastami, grzybami i innymi szkodnikami.

Jak zapobiegać zanieczyszczeniu pestycydami przez zwalczanie szkodników: 5 sposobów

Odgrywają również ważną rolę w produkcji żywności. Zabezpieczają lub poprawiają plony, a także określają, ile razy można zasiać plony na tym samym kawałku ziemi każdego roku.

Jednak niewłaściwe stosowanie pestycydów wpływa na zanieczyszczenie. Oto obszary, w których powoduje takie niszczenie środowiska:

Drenaż

Grunty rolne są często dobrze zdrenowane, a odwadnianie terenu pomaga poprawić naturalny odwadnianie. Nadmiar wody opadowej i wody do nawadniania może być zwykle zawarty w strukturze gleby.

W rezultacie pestycydy i pozostałości (a także azotany i fosforany) mogą być szybko przeniesione na rozległy obszar geograficzny, zanieczyszczając wody gruntowe i słodkowodne.

Mobilność gleby

Wszystkie pestycydy mają różną charakterystykę ruchliwości w strukturze gleby, zarówno w pionie, jak iw poziomie. Resztkowe herbicydy mają przyczepiać się do struktury gleby po natychmiastowym podaniu.

Rozpuszczalność w wodzie

Wiele pestycydów jest rozpuszczalnych w wodzie, ponieważ muszą być podawane z wodą, aby mogły zostać połknięte przez cel. Im wyższa rozpuszczalność pestycydu, tym większa szansa na wypłukanie.

Chociaż herbicydy resztkowe mają zmniejszoną rozpuszczalność, co pomaga w wiązaniu gleby, ich trwałość w glebie może powodować dodatkowe problemy.

Zarządzanie nawadnianiem

Pestycydy z większym prawdopodobieństwem przedostają się do wód gruntowych i powierzchniowych podczas nawadniania upraw. Nawadnianie gleb nasyconych lub w tempie przekraczającym szybkość penetracji gleby zwiększa spływ, który może nieść ze sobą pestycydy.

Nawadnianie, które zachęca do szybkiego przepływu wody w dół dalej niż strefa korzeniowa roślin, sprzyja również wchłanianiu pestycydów do wód gruntowych. Dotyczy to szczególnie miejsc, w których gleby o gruboziarnistej teksturze wymagają częstego nawadniania.

Aby zmniejszyć możliwość przedostawania się pestycydów do wód gruntowych, niezbędne jest odpowiednie zarządzanie nawadnianiem.

Jak zapobiegać zanieczyszczeniu pestycydami

Istnieje wiele rzeczy, które można wykonać, aby ograniczyć możliwość skażenia pestycydami.

Zmniejszenie niebezpieczeństwa przeniesienia pestycydu do wód powierzchniowych lub gruntowych, ograniczenie ilości stosowanego pestycydu oraz zmniejszenie trwałości lub ruchu aktywnych składników to tylko niektóre ze zwykłych taktyk.

1. Właściwa aplikacja

Pestycydy powinny być stosowane wyłącznie w odpowiednich warunkach pogodowych i zgodnie z określonymi technikami aplikacji. Korzystne w tym zakresie są zalecenia dotyczące oprysku wydawane przez samorządy.

Przenoszenie pestycydów jest ograniczone dzięki BMP (najlepszym praktykom zarządzania), które ograniczają spływanie, erozję gleby lub poprawiają zawartość materii organicznej w glebie. Bufory nadbrzeżne, płodozmian, rolnictwo konturowe, uprawa pasowa i systemy uprawy uproszczonej lub uprawy zerowej to przykłady BMP.

2. Właściwe przechowywanie

Najlepszym sposobem uniknięcia przypadkowego rozlania jest przechowywanie pestycydów w ognioodpornym, odpornym na zalanie systemie przechowywania. Jest też dość tania w porównaniu z kosztami sprzątania skutków wypadków, wycieków czy pożarów.

3. Prawidłowe procedury przed i po

Zanieczyszczenia pestycydami można uniknąć na wiele sposobów, w tym wybierając odpowiednie pestycydy, odpowiednie mieszanie pestycydów i techniki załadunku. Przygotowanie i sadzenie rozsadników umożliwia szybkie kiełkowanie upraw, minimalizując w ten sposób choroby i insekty w początkowym sezonie, a tym samym zmniejszając zużycie pestycydów.

Bardzo ważne jest również prawidłowe wyrzucanie pojemników z pestycydami, które należy trzykrotnie myć. Pestycydy mogą przedostawać się do środowiska z zanieczyszczonych pojemników otwartych na deszcz.

4. Ochrona i uzdatnianie wody

Toksyczne związki w pestycydach i herbicydach zagrażają zarówno środowisku, jak i zdrowiu ludzi. Substancje te stanowią poważne zagrożenie dla ludzi, zwierząt, gatunków wodnych i roślin.

Jednak dzięki skoordynowanym wysiłkom na rzecz ochrony wód źródłowych przed pestycydami i kombinacjami chemicznymi, a także ulepszonej technologii usuwania zanieczyszczonej wody, napływ pestycydów do ludzi z wodą pitną można zredukować do kroplówki dla kolejnych pokoleń.

5. Wybierz mniej toksyczne alternatywy

Pestycydy są używane do zabijania lub zwalczania danego szkodnika. Pestycydy, które są „selektywne”, niszczą tylko kilka silnie powiązanych organizmów.

Inne mają szersze spektrum działania, zabijając różne szkodniki, a także stworzenia niebędące celem.

Większość pestycydów ma szkodliwe konsekwencje dla środowiska. Na przykład niektóre pestycydy o minimalnej toksyczności dla ludzi mogą być bardzo trujące dla pożytecznych owadów, takich jak pasożytnicze osy lub inne pożądane organizmy, takie jak pszczoły miodne, dżdżownice lub bezkręgowce wodne.

Wiedza o tym skłoni Cię do przejrzenia tego przewodnika, aby dowiedzieć się, czy kontrola szkodników jest bezpieczna. Większość herbicydów preferencyjnie eliminuje niektóre chwasty, ale jeśli nie są odpowiednio traktowane, mogą również niszczyć cenne rośliny ogrodowe.

Jeśli obawiasz się wpływu zwalczania szkodników na ludzi i środowisko, możesz również zdecydować się na metody niepestycydowe. Dowiedz się więcej o tym, jak kontrolować szkodniki oprócz zwalczania szkodników.

Wniosek

Właściciel domu lub nie, musimy wiedzieć, jak zapobiegać zanieczyszczeniu pestycydami przez zwalczanie szkodników. Śmierć już puka do drzwi Ziemi; nie bądźmy tego powodem.