Jak zapobiec zwijaniu się koców w suszarce? 3 niesamowite wskazówki!

Martwisz się, jak zapobiec zwijaniu się koców w suszarce? Ustawiając temperaturę suszarki na typowym ustawieniu ciepła, używając piłki tenisowej, używając worków do prania i susząc jednocześnie tylko jeden koc. Wszystkie te rzeczy pomagają uniknąć zbijania się koców w suszarce.

Większość ludzi myje swoje koce fachowo, ale może to być dość kosztowne i nie zawsze jest to wykonalne dla każdej osoby. Jeśli chcesz zachować pieniądze, z pewnością możesz sam wysuszyć koce i uzyskać znakomite wyniki.

Jak zapobiec zwijaniu się koców w suszarce? 3 niesamowite wskazówki!

Jedyną trudnością, z jaką boryka się większość ludzi, jest to, że koce mogą czasami zwinąć się w suszarce, co jest niewygodne. Tak, suszenie koców w niektórych przypadkach wydaje się o wiele bardziej skomplikowane niż ich czyszczenie. Z pewnością nie chcieliby, aby drogie pokrycia były po prostu zwijane. Przyjrzyjmy się bliżej, jak zapobiegać plątaniu się koców w suszarce. Najlepiej też wiedzieć, jak zapobiegać zwijaniu się koca w suszarce.

Wskazówki, jak zapobiegać zwijaniu się koców w suszarce

Czasami koce zwijają się w suszarce i trudno jest naprawić takie koce po wyjęciu ich z suszarki. Ale przestań się martwić, jak zapobiec zwijaniu się koców w suszarce. Poniżej napisaliśmy kilka sugestii. Nakładając je na swoje koce, możesz rozwiązać takie problemy. Zaczynajmy!

#1. Wybierz odpowiednią odpowiednią temperaturę i tryb

Zmarszczki powstają, gdy łańcuchy polimerowe w kocach niszczą się z powodu wysokiej temperatury lub zdarzeń środowiskowych. W rezultacie dostosowanie ciepła jest najszybszym sposobem uniknięcia tego problemu. Należy zwrócić szczególną uwagę na temperaturę suszenia tkaniny. Rozrywając wiązania kowalencyjne w strukturze i powodując ekstremalną utratę wody. Co więcej, wiele osób ma tendencję do sprawdzania swoich telefonów, udostępniając je.

Kiedy wilgotny wiatr z zewnątrz przedostaje się do koca, pozwalając mu stopniowo się zwijać, taka praktyka jest niebezpieczna. W suszarkach często dostępne będą różne ustawienia suszenia, charakteryzujące się różnym czasem trwania i temperaturą dla każdej tkaniny.

Swobodna, ciężka odzież, jedwab, wełna i bawełna to tylko niektóre z najczęstszych ustawień maszyn. Możesz dostosować metodę suszenia, aby pasowała do konkretnych rodzajów koców w Twoim domu!

Sugerujemy suszenie ciężkich koców w trybie Super Dry przez około 124 minuty. Aby nie uszkodzić tkaniny droższych koców, w tym koca z polaru, zaleca się użycie ustawienia Suszenie do przechowywania przez około 1 godzinę. Należy pamiętać, że należy wysuszyć koc, aż będzie lekko wilgotny, a następnie pozostawić do wyschnięcia na powietrzu. Kiedy ubrania wysychają na zewnątrz, pozostają całkiem nieruchome. Jest to idealne rozwiązanie dla mechanizmu odbudowy grupy hydroksylowej, całkowicie przywracając materiał do poprzedniego stanu.

#2. Używaj piłek tenisowych

Włożenie piłki tenisowej do suszarki wyglądało dziwnie. Wydaje się jednak, że są one bardzo przydatne do mycia podczas wykonywania czynności. Koce są często mieszane kilka razy w trakcie cyklu prania poprzedzającego suszenie z powodu rotacji bębna. Ponieważ tekstylia są w ciągłym kontakcie z dużą prędkością, powstają siły elektrostatyczne i tarcie, które przyciągają inne nitki i zbijają się w koc.

Piłki tenisowe mają na zewnętrznej stronie pęczek włókien i składają się głównie z polaru lub wełny. To potężna substancja magnetyczna. Na przykład, nosząc bluzę z kapturem i przytulając inną osobę na mrozie, często możesz poczuć małe szarpnięcie.

Kiedy piłki tenisowe są umieszczane w suszarce, tarcie wytwarza elektryczność statyczną za pomocą przeciwstawnych jonów. W rezultacie, gdy wrzucisz piłkę do suszarki i koca, moc przeniesie się przez jeden przedmiot na inny, zmniejszając tarcie, prowadząc koc do piłki. zaraz po umyciu.

Piłka tenisowa spoczywająca w bezruchu nie będzie już działać, jeśli będzie trzymana przez dłuższy czas lub dziś wieczorem, co oznacza, że ​​zagniecenia rozwiną się głównie na kocu, gdy jest ułożony jeden na drugim, marnując złożone wyniki, które wykonałeś wcześniej. Najlepiej również wiedzieć, jak zainstalować wąż spustowy pralki i jak naprawić pralkę, która nie będzie spływać.

#3. Używając worków do prania

Worek na pranie to woreczek składający się z drobno dzianej nylonowej siatki z otworami, które zapobiegają rozciąganiu się i uszkadzaniu włókien. Worki na pranie są szczególnie pomocne w ochronie przed przegrzaniem wełny lub kocyków sprężystych w suszarce. Ponadto worek do prania może gromadzić energię i minimalizować elektryczność statyczną wytwarzaną przez tarcie koca.

Aby zapobiec porażeniu prądem, wymień worek na pranie podczas umieszczania go w suszarce. Umieszczenie worków na pranie w suszarce pomaga zapobiegać zbijaniu się koców w suszarce i zapobiegać uszkodzeniu koców przez ciepło suszarki.

To okładka!

Mieliśmy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie po prostu zabawą, a po przeczytaniu tego artykułu wszyscy nauczycie się, jak zapobiegać zwijaniu się koców w suszarce. Powyżej wspomnieliśmy o doskonałych wskazówkach. Jeśli skorzystasz z tych wskazówek przed włożeniem koca do suszarki, miejmy nadzieję, że zapobiegniesz ich zbijaniu się w suszarce. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami.