Jak zapobiec uszkodzeniu ogrodzenia przed wodą ze studni: 4 proste kroki

Zapobieganie uszkodzeniu ogrodzenia przez wodę ze studni jest łatwe dzięki tym czterem krokom dotyczącym zapobiegania uszkodzeniom ogrodzenia przez wodę ze studni. Zminimalizuj okres naprawy granic, stosując środki zapobiegawcze dla studni i innych źródeł wody.

Ogrodzenia chronią nasze domy. To pierwsza linia obrony, jaką masz na swojej posesji. Zapewnienie, że te struktury są bezpieczne i trwałe, jest czymś, na co należy zwrócić uwagę.

Jak zapobiec uszkodzeniu ogrodzenia przed wodą ze studni: 4 proste kroki

Istnieje kilka rodzajów ogrodzeń, ale kroki, które przedstawimy, skupią się przede wszystkim na drewnianych rodzajach ogrodzeń. Ponieważ drewniane ogrodzenia są jednym z powszechnie stosowanych ogrodzeń i łatwo ulegają uszkodzeniu przy długotrwałym kontakcie ze źródłami wody, takimi jak woda, istnieje wiele sposobów ochrony i konserwacji tych drewnianych ogrodzeń.

Kroki, jak utrzymać ogrodzenie z dala od wody w studni

Czy spływająca woda ze studni sprawia, że ​​ogrodzenie jest słabe i niestabilne konstrukcyjnie? Nie martw się więcej, ponieważ oto kroki, które musisz podjąć, aby woda ze studni nie uszkodziła twojego ogrodzenia.

Krok 1. Identyfikacja i wybór materiałów

Jeśli potrzebujesz drewnianego ogrodzenia, które wytrzyma długo i jest prawie odporne na uszkodzenia, lepiej poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z różnymi rodzajami drewna. Różne lokalizacje i zastosowania będą miały wpływ na wietrzenie drewna. Wybór odpowiedniego materiału jest jedną z Twoich głównych trosk.

Krok 2. Właściwa konstrukcja i umieszczenie

Spływająca i stojąca woda może łatwo uszkodzić drewno, wchłaniając wodę szybciej niż ogrodzenia z drutu i żelaza. Właściwa konstrukcja i rozmieszczenie w znacznym stopniu przyczyniłyby się do zachowania drewnianych ogrodzeń.

Tworząc słup i ramy swojego ogrodzenia, staraj się podnieść poziom granic nieco wyżej i nie dotykając ziemi. Ziemia zatrzymuje wilgoć i stąd pochodziłaby woda ze studni. Upewnij się, że jest miejsce na przepływ wody i jest wolne od przeszkód drewnianego ogrodzenia.

Tworząc post, postaraj się najpierw wykonać solidne wsparcie pod spodem. Wylany beton byłby dobrym wyborem jako podpora i elewacja drewnianego słupka. Postaraj się nie posadzić słupka bezpośrednio do ziemi, ponieważ szybko zniszczyłby on drewnianą podstawę.

Krok 3. Zastosuj swoje powłoki ochronne

Nałożenie kilku powłok ochronnych na ogrodzenia zawsze będzie korzystne. Te powłoki, takie jak podkład, hydrofobowy uszczelniacz i farby, bardzo pomogłyby w ochronie ogrodzeń. Po pewnym czasie mogą się one również zużyć, więc od czasu do czasu należy próbować monitorować stan ogrodzenia.

Wybierając powłoki, pamiętaj o obróbce, jaką przeszło Twoje drewniane ogrodzenie. Wybierz odpowiednią warstwę uszczelniacza do nałożenia na drewno, która uzupełni obróbkę, którą przeszło.

To samo dotyczy żelaznych i drucianych ogrodzeń. Właściwe nałożenie i dobór uszczelniaczy hydroizolacyjnych bardzo pomoże na dłuższą metę.

Krok 4. Właściwe monitorowanie i konserwacja

Monitorowanie stanu ogrodzenia i wykonywanie prac konserwacyjnych nie jest takie trudne. Musisz starać się szukać możliwych uszkodzeń lub potencjalnych źródeł uszkodzeń i jak najszybciej zająć się nimi.

Woda ze studni może pozostać na powierzchni przez długi czas, jeśli nie zostanie usunięta jak najwcześniej, zwłaszcza w porze deszczowej. Instalacja i czyszczenie systemów odwadniających może pomóc w zapobieganiu długotrwałemu narażeniu ogrodzenia na stojącą wodę ze studni.

Jakie są najczęstsze problemy z ogrodzeniem i ich przyczyny?

Typowe problemy z ogrodzeniem to korozja, szczególnie w przypadku ogrodzeń metalowych, głównie z powodu światła słonecznego i wilgoci. Oprócz rdzy, korozja może również przybierać formę pleśni, którą można zaobserwować na ogrodzeniach z drewna.

Innym częstym problemem jest deformacja słupka i ugięcie. Tego rodzaju uszkodzenia zwykle wynikają z wietrzenia pręta i ram. Może to być również spowodowane erozją gleby, powodującą przechylanie się słupka.

Plamy są również częstym problemem w przypadku ogrodzeń, zwłaszcza tych pomalowanych. Plamy łatwo zmywają się z metalu, a także mogą być trwałym uszkodzeniem drewnianych ogrodzeń.

Ta ostatnia zawierałaby luki i dziury. Można to przypisać zwierzętom, takim jak na przykład owady. Zły dobór materiałów może być również jednym z czynników.

Jakie są najlepsze zabiegi na ogrodzenia?

Najlepsze zabiegi będą ostatecznie zależeć od rodzaju ogrodzenia, które planujesz użyć i zbudować. Przez większość czasu zabieg, którego chciałbyś szukać, służy do celów hydroizolacji, co w zasadzie jest potrzebne w przypadku wszystkich rodzajów ogrodzeń. Jeśli jednak użyjesz ogrodzenia drewnianego, dobrym wyborem będzie również zapobieganie rozwojowi pleśni i inwazji owadów.

Wniosek

Cztery kroki, jak zapobiegać uszkodzeniom ogrodzenia przed wodą ze studni, to coś, o czym chciałbyś wiedzieć i zastosować, zwłaszcza gdy używasz ogrodzeń do ochrony swojej własności. Niezależnie od tego, czy niechciani intruzi wchodzą, czy zwierzęta próbujące wyjść, wytrzymała i niezawodna ściana jest tym, czego potrzebujesz.