Jak zaplanować wesele z budżetem 1000 $

Możesz dowiedzieć się, jak zaplanować wesele z budżetem 1000 USD, o ile skategoryzujesz elementy weselne. Omówimy wskazówki dotyczące wyboru wszystkiego, od miejsca, po fotografię, abyś nie czuł się tak, jakbyś przegapił ślub swoich marzeń.

Uważamy również, że możesz skorzystać z przeczytania, jak zaplanować wesele bez konsultantki ślubnej. Niezatrudnienie planisty może również oznaczać dodatkowe oszczędności w całkowitych kosztach budżetu weselnego.

Jak zaplanować wesele z budżetem 1000 $

Kompletny przewodnik dotyczący planowania ślubu za jedyne 1000 USD

  • Miejsce

Jednym z największych odbiorców weselnego budżetu jest miejsce uroczystości. Biorąc to pod uwagę, możesz wziąć ślub o wartości 1000 USD tylko wtedy, gdy będziesz mieć mały ślub lub rozważysz coś szybkiego, jak ślub cywilny.

Koszt ślubu w sądzie zaczyna się od 25 USD, ale pamiętaj, że będziesz musiał również zapłacić za licencję na małżeństwo i inne potencjalne opłaty za ceremonię. Z drugiej strony, jeśli wybierzesz ślub kościelny, być może będziesz musiał jedynie przekazać darowiznę.

  • Odbiór

Kolejnym potencjalnie kosztownym elementem ślubu jest przyjęcie. A jeśli masz budżet tylko 1000 USD, musisz znaleźć tanią lokalizację przyjęcia, skrócić uroczystość, ograniczyć liczbę gości lub zorganizować przyjęcie na swoim podwórku.

Pamiętaj, że poza wynajęciem recepcji, musisz także zapłacić za muzykę, oświetlenie, catering i napoje. Dzięki temu zaoszczędzisz więcej na wydatkach, jeśli przyjęcie jest już Twoje.

Możesz również przeczytać, co zrobić zamiast wesela, aby poznać inne opcje.

  • Urzędnik

Przeczytaj, ile płacisz księdzu za ślub, jeśli będziesz miał ślub katolicki. Inną opcją jest wyświęcenie przyjaciela, który będzie legalnie odprawiał Twój ślub.

Wybierz urzędnika, który może cię prawnie związać, więc nie będziesz potrzebować wielu ceremonii, aby zapewnić ważne małżeństwo i uniknąć dodatkowych kosztów. Możesz mieć celebransa w dowolnym miejscu weselnym, ale pamiętaj, że będziesz potrzebować innej ceremonii, takiej jak ślub cywilny lub religijny, aby ślub był oficjalny.

  • Zaproszenia

Ponieważ masz ograniczony budżet, taniej będzie wysyłać zaproszenia online, a nie bezpłatnie wysyłać karty pocztowe. Najprawdopodobniej urządzasz małe wesele, więc dopuszczalne jest wysyłanie zaproszeń pocztą elektroniczną.

Po prostu sprawdź u swoich gości, czy go otrzymali, abyś mógł sfinalizować liczbę pracowników na catering i miejsca. Możesz także poprosić znajomych i rodzinę o kontakt z nimi.

  • Strój

Suknie ślubne i garnitury dla pana młodego mogą być kosztowne, ale nadal chcesz wyglądać jak najlepiej w dniu ślubu. Zawsze możesz wybrać niedrogie stroje, a następnie wydać więcej na ich dostosowanie przez krawca, aby uzyskać jak najlepsze dopasowanie.

Ty i twój partner możecie również szukać wyprzedaży lub wypożyczyć suknię i smoking, a może to zarobić mniej niż 100 dolarów. Pożyczanie od przyjaciół i rodziny powinno być również akceptowalne.

  • Makijaż i włosy

Być może jesteś już kompetentna w robieniu makijażu, więc dlaczego nie zrobić makijażu ślubnego samodzielnie? Możesz również poprosić przyjaciela lub członka rodziny o włosy, aby dokończył styl.

Ale jeśli masz trochę więcej do wydania, oto jak znaleźć wizażystę na wesele.

  • Jedzenie i napoje

Możesz strategicznie podejść do jedzenia i napojów, aby nie przekroczyć budżetu weselnego w wysokości 1000 USD. Na przykład, zamiast kolacji, dlaczego nie zorganizować brunchu lub przyjęcia herbacianego na przyjęcie, aby zaoszczędzić na kosztach jedzenia?

Pozwoli to również pominąć potrzebę napojów alkoholowych, gdzie posiadanie otwartego baru może być drogie. Jeśli jest to małe wesele, możesz również zdecydować się na styl potluck, chociaż może to być niezręczne, ponieważ zaprosiłeś swoich gości.

Następnie, jeśli chodzi o tort weselny, nie ma potrzeby posiadania czegoś warstwowego lub wielkiego. Zamiast tego pyszny, ale prosty, okrągły tort będzie fantastycznym tortem weselnym.

  • Kwiaty

Wskazówka, aby zaoszczędzić na kosztach ślubu na kwiaty, w tym na bukiet ślubny, gorsety, butonierki i dekoracje, jest zmieszanie ich ze sztucznymi kwiatami. Możesz także wykonać mniejsze aranżacje z mniejszą ilością kwiatów.

Masz ogród? Możesz nawet dowiedzieć się, jak zrobić własny bukiet ślubny i aranżacje.

  • Fotografia i filmowanie

Nie chcesz zbytnio rezygnować z fotografii ślubnej i filmowania, ponieważ spojrzysz wstecz na zdjęcia i filmy, aby zapamiętać ten wyjątkowy dzień. Zamiast tego zdecyduj się na nowych fotografów lub kamerzystów, ponieważ zazwyczaj oferują oni tańsze pakiety dla swoich pierwszych klientów.

Możesz również zapytać studenta fotografii lub chętnego przyjaciela lub krewnego, chociaż ten drugi może być trudny. Pamiętaj, że Twoi goście również są tam, aby świętować z Tobą, więc bierz ich pod uwagę tylko wtedy, gdy zgłoszą się na ochotnika.

Wniosek

I to wszystko! Nauczyliśmy się planować wesele przy budżecie 1000 dolarów, pomijając niektóre elementy weselne.

Głównym na wynos jest ograniczenie liczby gości i rozważenie mniej ważnej ceremonii i przyjęcia. Ważne jest, aby być w legalnym związku małżeńskim i mieć przy sobie najbliższych przyjaciół i rodzinę.

Prosimy o zapoznanie się z tymi pytaniami, które należy zadać planując wesele, aby skutecznie zorganizować swoje wydarzenie.