Jak zaplanować ślub w 3 miesiące: krok po kroku

Pary, które chcą wiedzieć, jak zaplanować ślub w 3 miesiące, z powodzeniem mogą to zrobić w 9 krokach. Jest to kompletna lista kontrolna z harmonogramem, która pomoże Ci uzyskać wszystko, czego potrzebujesz w ciągu trzech miesięcy przed dniem ślubu.

Miesięczne planowanie ślubu może być przytłaczające, ale jest bardzo wykonalne. A jeśli budżet jest dla Ciebie problemem, napisaliśmy również przewodnik, jak zaplanować wesele z budżetem 1000 USD, więc możesz to również sprawdzić.

Jak zaplanować ślub w 3 miesiące: krok po kroku

Jak zaplanować ślub w 3 miesiące: pełna lista kontrolna tego, co robić

10 do 12 tygodni przed ślubem

  • Krok 1. Ustaw budżet weselny

Ponieważ do ślubu masz tylko trzy miesiące, pamiętaj, że masz ograniczony czas na oszczędzanie. Usiądź więc ze swoim partnerem i przedyskutuj ustalony budżet zgodnie z oszczędnościami.

Jednak nadal możesz oszczędzać, gdy zbliżasz się do dnia ślubu, ponieważ płatności i wydatki nie zostaną podane za jednym razem. Oto kilka wskazówek dotyczących płacenia za wesele, jeśli uważasz, że możesz sobie pozwolić na więcej.

  • Krok 2. Ustal wymagania dotyczące małżeństwa

Przed ustawieniem i zaaranżowaniem elementów weselnych musisz upewnić się, że nie będziesz mieć żadnych problemów ze wszystkimi wymogami i legalnościami ślubu. Na przykład dokumenty prawne wymagane do zawarcia małżeństwa obejmują licencję na zawarcie małżeństwa.

Najlepiej byłoby porozmawiać z wyświęconym urzędnikiem, aby prawnie zjednoczyć ciebie i twojego partnera. Jeśli zdecydujesz się, aby twój ślub był odprawiany przez przyjaciela, porozmawiaj z nim o jego obowiązkach, w tym o złożeniu aktu małżeństwa po ceremonii potwierdzającej małżeństwo.

  • Krok 3. Zabezpiecz datę ślubu

Mając budżet i przepisy prawne, możesz zabezpieczyć datę ślubu. Istnieją pomocne wskazówki, jak wybrać datę ślubu, ale pamiętaj, że masz tylko trzy miesiące.

Pozostaje tylko zdecydować, czy będzie to dzień powszedni, czy weekend, i oczywiście ogólna pora ślubu, czy chcesz ją rano, po południu, czy wieczorem. Prawdopodobnie rezerwacje na miejsca weselne i u sprzedawców są już pełne, więc prawdopodobnie będziesz mieć swój ślub od poniedziałku do czwartku w nocy w tygodniu, aby goście wzięli udział.

  • Krok 4. Zdobądź miejsce

Gdy już zabezpieczysz swój czas na wesele, możesz zacząć szukać miejsc weselnych. Pochłonie to większość Twojego budżetu, więc wybierz odpowiednio miejsce weselne.

Po wybraniu miejsca porozmawiaj z nimi o wszystkich elementach pakietu, aby dowiedzieć się, co musisz później uzgodnić ze sprzedawcami wesel. Musisz także znać zasady korzystania z lokalu, aby odpowiednio przygotować się do ślubu.

  • Krok 5. Wyślij, a następnie zapisz daty

Chcesz również zrobić i wysłać zapisać daty ślubu, ponieważ masz krótki okres przed rzeczywistą datą ślubu. Pomoże to gościom w przygotowaniu się do podróży lub potencjalnego zakwaterowania.

Ponieważ jednak masz tylko trzy miesiące do ślubu, byłoby niesprawiedliwe, aby Twoi goście wzięli udział w wydarzeniu, które wymagałoby od nich znacznych podróży. Niezależnie od tego, przeczytaj, jak zająć się ślubem, zapisz poprawnie daty.

8 do 10 tygodni przed ślubem

  • Krok 6. Zaplanuj strój ślubny

Na dwa miesiące przed ślubem musisz zabezpieczyć swój strój ślubny na trzymiesięczny okres planowania ślubu. Może trzeba to zmienić lub ty i twój partner możecie dostać sukienkę lub garnitur na zamówienie.

Pomogłoby, gdybyś również porozmawiał z weselem na temat ich strojów ślubnych. Pamiętaj, że przygotowanie stroju ślubnego na wesele zajmuje krawcowi.

6 do 8 tygodni przed ślubem

  • Krok 7. Zarezerwuj dostawców ślubnych

Musisz znaleźć dostawców ślubnych na osiem tygodni przed ślubem, a następnie zarezerwować ich, aby uniknąć kłopotów w dniu ślubu. Jednak może to być trudne w tak krótkim czasie, więc możesz potrzebować wielozadaniowych sprzedawców specjalizujących się w tego typu weselach.

Możesz też sprawdzić, czy da się zrobić jakieś weselne elementy. Oto, na przykład, jak przygotować własny ślub.

Krok 8. Wyślij zaproszenia ślubne

Rozpocznij wysyłanie zaproszeń ślubnych na 6 do 8 tygodni przed ślubem. Zaproszenia będą bardziej szczegółowe, aby ułatwić gościom przygotowanie.

Możesz także zabezpieczyć, ile i kto będzie obecny na liście gości. Co więcej, ten czas jest idealny na rejestrację i aktualizację swojej ślubnej strony internetowej dla gości, którzy wręczą prezenty ślubne.

3 do 5 tygodni przed ślubem

  • Krok 9. Sfinalizuj wszystko na wesele

Nie chcesz, aby tydzień lub dwa przed ślubem były stresujące. Wystarczy go zostawić do sprawdzenia strojów ślubnych i innych drobnych przygotowań.

Więc na trzy do pięciu tygodni przed ślubem zabezpiecz wszystko u sprzedawców. Sfinalizuj przysięgi, potwierdź wymagania i stwórz harmonogram dnia ślubu.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, jak w 9 prostych krokach zaplanować ślub w 3 miesiące.

Mamy nadzieję, że podana przez nas oś czasu pomoże Ci wszystko zaaranżować, abyś czuł się zrelaksowany w miarę zbliżania się dnia ślubu. Zachęcamy do przejrzenia naszego bloga w poszukiwaniu konkretnych przewodników ślubnych.