Jak zapieczętować zaproszenia ślubne: 4 najlepsze opcje

Istnieją cztery sposoby, aby dowiedzieć się, jak zapieczętować zaproszenia ślubne. Najpierw porozmawiamy o tradycyjnych sposobach, takich jak użycie wosku, a także o innych metodach, jeśli chcesz bardziej dekoracyjnego podejścia.

Zalecamy również przeczytanie o tym, czyje imię jest pierwsze na zaproszeniach ślubnych, aby uniknąć błędów w treści, zanim je zapieczętujesz. W końcu ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest to, że po zaklejeniu kopert niechcący nie przestrzegasz standardowej etykiety zaproszenia ślubnego.

Jak zapieczętować zaproszenia ślubne

Naklejki

Najłatwiej zapieczętować zaproszenia ślubne za pomocą naklejek. Masz możliwość kupowania gotowych w sklepach rzemieślniczych, a nawet możesz zrobić je własnymi.

Jeśli sam wykonasz naklejki, możesz je odpowiednio dostosować, aby pasowały do ​​motywu zaproszeń ślubnych. Ale jeśli nie masz czasu lub budżetu, nawet naklejki kupione w sklepie są dostępne w różnych wzorach do wyboru.

W końcu Twoi odbiorcy prawdopodobnie i tak odetną tę część koperty z zaproszeniem na ślub. Tylko upewnij się, że naklejki mają odpowiedni rozmiar, aby pomyślnie zamknąć zaproszenia ślubne i nie rozleją się w poczcie.

Wosk

Bardziej eleganckim podejściem do pieczętowania zaproszeń ślubnych jest użycie wosku. Obecnie dostępne są zestawy w różnych kolorach, a nawet pieczątki.

Jeśli chcesz wydać więcej, możesz nawet dostosować pieczątkę. Na przykład, być może ty i twoja druga osoba możecie zaprojektować symbol unikalny dla twojego ślubu.

Innym pomysłem jest stworzenie pieczątki za pomocą swojego monogramu. Ale jeśli uważasz, że nie jest konieczne kupowanie niestandardowej pieczątki, wybierz najbardziej zbliżoną do motywu ślubu.

Wstążki

Jeśli czujesz się wyjątkowo przebiegły i chcesz czegoś bardziej wyjątkowego, aby przypieczętować zaproszenia ślubne, rozważ związanie ich wstążkami. Ale znowu są stosunkowo tanie i masz swobodę łączenia różnych typów i kolorów zgodnie z Twoim motywem.

Klasyczną opcją jest satynowa wstążka lub cokolwiek błyszczącego na zaproszenia ślubne. Następnie ułóż wstążki, aby zwiększyć bezpieczeństwo i estetykę.

Czy Twój motyw ślubny jest rustykalny? Możesz nawet zamienić wstążki sznurkami, o ile starannie je zwiążesz, aby zaproszenie się nie rozplątało.

Dekory

Jeśli chcesz zaoszczędzić na zaproszeniach ślubnych, koniecznie pamiętaj o ich wadze do wysyłki. Ale jeśli masz tylko kilku gości, dlaczego nie pozwolić sobie na dekorowanie zaproszeń za pomocą ich pieczęci?

Przykładami elementów i dekorów do pieczętowania zaproszeń ślubnych są prasowane kwiaty lub suszone liście. Mogą być przykładem w wiązce zawartej w kwiatach i zieleni, którą będziesz miał na weselu.

Dla niektórych wyjątkowych gości możesz nawet użyć szpilek i broszek. Nie krępuj się przeszukiwać pchle targi w poszukiwaniu zabytkowych elementów, które mogą zmienić proste zaproszenie ślubne w coś bardziej ekstrawaganckiego, co Twoi goście z pewnością pokochają.

Czy liżecie koperty ślubne?

Koperty ślubnej najlepiej nie lizać, wbrew przekonaniu, że jest to sposób na ich zaklejenie. Ta praktyka rozpoczęła się od pomysłu, że dziąsła na kopercie są aktywowane po wprowadzeniu wilgoci.

Jednak nadal możesz sprawić, że koperta będzie skutecznie przylegać, zwilżając gumową uszczelkę bez lizania, ale wilgotną gąbką. Uniemożliwisz połknięcie kleju, a także będzie bardziej higieniczne.

Maile nie należą do znaczących źródeł transmisji wirusów i innych błędów, które mogą być obecne w ślinie. Jednak nadal lepiej jest oszczędzić swoim gościom weselnym jakiejkolwiek potencjalnej ekspozycji.

Czego używać zamiast lizać koperty?

Gąbki i waciki

Zamiast używać śliny do zwilżania dziąsła na kopercie, użyj innego narzędzia i wody. Na przykład możesz zamoczyć gąbkę domową, a następnie zwilżyć gumę do koperty do zaklejenia.

Inną opcją, która zapewnia większą kontrolę, jest bawełniany wacik zanurzony w wodzie. W przeciwieństwie do gąbki, która może nasączyć zbyt dużo wody, nie ryzykujesz zamoczenia koperty wacikiem.

Klej w sztyfcie

Klej w sztyfcie jest tani, ale skuteczny do zaklejania kopert ślubnych. Nie są brudne i mogą nawet lepiej zabezpieczyć kopertę niż polegać na gumie.

Możesz nawet sprawdzić sklepy rzemieślnicze pod kątem kleju w sztyfcie opracowanego specjalnie do zaklejania kopert. Tylko upewnij się, że nie używasz zbyt dużo, bo koperta może się pomarszczyć.

Czy zapieczętujesz wewnętrzną kopertę ślubną?

Przygotowując zaproszenia ślubne, nie zakleja się wewnętrznej koperty. Zamiast tego pozostawiasz wewnętrzną kopertę otwartą, gdy wkładasz ją do zewnętrznej koperty, która zostanie zapieczętowana.

Co więcej, zauważysz, że koperty wewnętrzne nie mają gumy do zaklejania, tak jak koperta zewnętrzna. Mają one również służyć jako dodatkowa ochrona, ale nie trzeba ich przyklejać ani zamykać.

Ważne jest, aby bezpiecznie zapieczętować zaproszenia ślubne, aby uniknąć potencjalnego wysyłania pustych, co może prowadzić do większych wydatków. Aby uzyskać więcej wskazówek, przeczytaj, jak zaoszczędzić pieniądze na zaproszeniach ślubnych.

Czy możesz nakleić kopertę na taśmę i wysłać ją pocztą?

Kopertę pocztową można zakleić taśmą, o ile jest to typ akceptowalny do zamykania kopert. Niektóre taśmy, takie jak domowe, są akceptowane tylko do wzmocnienia zamknięcia.

Wniosek

I to wszystko! Aby podsumować najlepsze sposoby na pieczętowanie zaproszeń ślubnych, możesz użyć naklejek, wosku, wstążek, a nawet dekorów, takich jak kwiaty i broszki.

Pamiętaj, że wystarczy zabezpieczyć swoje zaproszenia do wysyłki na koniec dnia i nie musisz przepłacać za ich pieczętowanie. Zapraszam do podzielenia się wybraną metodą poniżej w komentarzach!