Jak zapalić gazowy podgrzewacz wody? 5 prostych kroków!

Zastanawiasz się, jak zapalić gazowy podgrzewacz ciepłej wody? Podgrzewacze wody to podstawowa konieczność w zimie. Jednak gazowe podgrzewacze wody okazują się bardzo wydajne i są tańsze, ale większość ludzi nie wie, jak można zapalić gazowy podgrzewacz ciepłej wody.

Możemy go szybko zapalić zapalniczką lub zapałką. Palnik wewnątrz zbiornika pomaga podgrzać wodę. Szybko podgrzewa wodę i może bez względu na niską moc. Oprócz tego gazowy podgrzewacz wody kosztuje mniej, ponieważ jest energooszczędny.

Jak zapalić gazowy podgrzewacz wody? 5 prostych kroków!

Korzystanie z gazowego podgrzewacza wody na początku może wydawać się skomplikowane, ale tak nie jest. Przetwarzanie na gazowym podgrzewaczu wody jest dość wygodne, jeśli znasz odpowiednią metodę; w przeciwnym razie może to być również niebezpieczne dla twojego życia. Do instalacji i pracy dom powinien mieć lepsze źródło zasilania gazem. Gazowe podgrzewacze wody mają szybszy system pracy, ale trzeba być bardzo świadomym podczas piorunów.

Kroki zapalania gazowego podgrzewacza gorącej wody

Za pomocą lampki kontrolnej zapalamy gazowy podgrzewacz wody. Działa poprzez rozpalanie palnika, który następnie podgrzewa wodę. Oto kroki, jak zapalić gazowy podgrzewacz ciepłej wody:

Krok 1. Pouczające

Czasami nawet trzeba to ponownie zapalić, ale dlaczego? Gdy nie ma dopływu gazu, automatycznie gaśnie i przestaje działać. Nie uruchamia się samoczynnie po dostarczeniu gazu. Więc najlepiej byłoby, gdybyś ponownie ją zapalił. Gdy dowiemy się, że nasza kontrolka zgasła, musimy sprawdzić, czy woda wypływająca z kranu jest gorąca, czy nie. Dzieje się tak głównie dlatego, że przychodzi zimna woda.

Krok 2. Lokalizacja zaworu regulacyjnego gazowego podgrzewacza wody

Teraz, jak sprawdziłeś, jest wyłączony. Następnym krokiem będzie lokalizacja zaworu regulatora gazu. Jak sama nazwa wskazuje, zwykły zawór zarządza i reguluje przepływ gazu docierającego do palnika. Umieszczony jest na zewnątrz grzałki i ma na sobie pokrętło. Najpierw zakręcimy zawór pokrętłem i poczekamy kilka sekund. Teraz umieścimy palnik pilotowy pod nagrzewnicą. Upewnij się, że żadna blokada nie może uszkodzić trasy dostaw. Odbywa się to poprzez zdjęcie pokrywy dostępu.

Krok 3. Włączanie dopływu gazu palnika pilotowego

Teraz kolejnym krokiem jest ponowne przekręcenie zaworu regulacyjnego nagrzewnicy gazowej. Po obróceniu go do pilota wciskamy i przytrzymujemy w dół. W niektórych podgrzewaczach wody należy przytrzymać czerwony przycisk, który zapala przepływ gazu w palniku pilotowym. Na przykład niektóre grzejniki gazowe mają wbudowany zapalnik piezoelektryczny, na którym czerwony lub czarny przycisk może zrobić to samo.

Ale nawet jeśli nie masz tych wbudowanych funkcji, możesz szybko skorzystać ze swoich. Należy wcisnąć i przytrzymać zawór regulatora do pilota, który kieruje przepływ gazu do palnika pilotowego. Wreszcie nadszedł czas na odpalenie pilota palnika jak wciskamy przycisk. Usłyszysz kliknięcie, gdy zapalnik zacznie iskrzyć. Co więcej, jeśli zastanawiasz się, jak zapalić gazowy podgrzewacz ciepłej wody za pomocą zapalniczki, zapalniczka do grilla jest idealnym rozwiązaniem. Będziesz musiał położyć jaśniejszy płomień na palniku, a on się zapali. Być może zainteresuje Cię również informacja, jak długo działa podgrzewacz ciepłej wody.

Krok 4. Ponowne przytrzymanie i zwolnienie pokrętła

Ponieważ palnik pilotowy nagrzewnicy gazowej jest teraz zapalony, następnym krokiem będzie ponowne przytrzymanie zaworu regulacyjnego. Będziemy musieli to wytrzymać przez około minutę. Czujnik bezpieczeństwa termopary sprawdza, czy płomień działa dobrze, czy nie.

Powyższy proces podgrzewa czujnik termopary, aby sprawdzić, czy podgrzewacz wody działa prawidłowo. Teraz zwolnisz pokrętło zaworu i sprawdzisz, czy płomień nadal się świeci. Następnie włączysz pokrętło. Po zapaleniu palnika usłyszysz dźwięk macicy. Znowu będziesz musiał zdjąć osłony dostępu. Po wciśnięciu przycisku zapalarki przytrzymaj i ponownie wciśnij pokrętło przez 20 sekund. Następnie zwolnij pokrętło i sprawdź niebieski płomień.

Krok 5. Oświetlenie automatycznego podgrzewacza wody

W przypadku automatycznego podgrzewacza wody najpierw wyłącz gaz. I puść gałkę z pilota do pozycji wyłączonej. Ma to na celu wydalenie pozostałego gazu. Powinno to zająć 5 minut. Ustaw podgrzewacz wody na niski poziom i przestaw proces w tryb pilotażowy. Wciśnij zapalnik i przesuń tarczę w dół. Przytrzymaj go w dół przez 30 sekund, a następnie świszczący dźwięk. Gdy zobaczysz, że palnik jest teraz zapalony, otwierając małe okienko, ustaw żądaną temperaturę, ale przed ustawieniem ciepła musisz wiedzieć, jak wyregulować temperaturę swojego podgrzewacza wody.

To okładka

Chociaż nauczyliśmy się, jak zapalić gazowy podgrzewacz ciepłej wody, nadal nie działa; możesz wejść na stronę usług hydraulicznych i zlecić im wykonanie pracy. Musisz mieć etykietę z konkretnym podgrzewaczem wody, dzięki której dowiesz się, jak to działa. Co więcej, może być niebezpieczne, jeśli poczujesz jakikolwiek gaz, więc unikaj ponownego zapalania w tym stanie. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiem, dlaczego mój podgrzewacz ciepłej wody ciągle się wyłącza, a podgrzewacz ciepłej wody wydaje dźwięki podczas ogrzewania.