Jak zaoszczędzić pieniądze na zaproszeniach ślubnych: 3 wskazówki

Istnieją trzy sposoby dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak zaoszczędzić pieniądze na zaproszeniach ślubnych. Sprawdź te rekomendacje od nas, jeśli chcesz uniknąć zbyt dużych wydatków na zaproszenia ślubne, niezależnie od tego, czy wysyłasz pocztówki, czy korzystasz z Internetu.

Mówiąc o zaproszeniach na ślub, wysłanie za dużo lub za mało będzie również kosztować więcej. Rozważ przeczytanie naszego przewodnika na temat liczby dodatkowych zaproszeń ślubnych, które należy zamówić, aby uniknąć tego powszechnego błędu podczas liczenia zaproszeń.

Jak zaoszczędzić pieniądze na zaproszeniach ślubnych: 3 wskazówki

Najlepsze sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy na zaproszeniach ślubnych

Utrzymaj prostotę

Jednym z najlepszych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na zaproszeniach ślubnych jest zwracanie uwagi na to, jak dekorujesz zaproszenia. Niestety, łatwo jest zapomnieć, że więcej elementów dekoracyjnych i dostosowań na zaproszeniach ślubnych sprawi, że będą one również droższe, ponieważ tworzenie ich jest zabawne.

Ale jeśli się nad tym zastanowić, projektowanie i dekorowanie zaproszeń ślubnych może wpłynąć na ich cenę. Na przykład użycie zbyt wielu elementów spowoduje, że zaproszenia będą cięższe, co oznacza, że ​​ich cena wysyłki również będzie wyższa.

W zależności od wybranego przez Ciebie sposobu „pisania” na zaproszeniach, drukarnia może również pobierać wyższe opłaty. Na przykład, jeśli wysyłasz wiele zaproszeń, rozsądniej byłoby je wydrukować po 2 USD za sztukę niż wygrawerować po 15 USD za sztukę.

Najpierw ustal praktyczność

Oprócz ćwiczenia „mniej znaczy więcej” ze stylami i dekoracjami na zaproszeniach ślubnych, musisz również pamiętać o praktyczności podczas ich tworzenia. Zaczynasz od wybrania tańszej papeterii, ponieważ rodzaj papieru wpłynie również na ostateczną cenę zaproszeń ślubnych.

Konkretnym porównaniem byłby karton, który jest tańszy niż papeteria bawełniana. Chcesz również uniknąć przesadzania z dekorami i materiałem samej koperty, ponieważ po otwarciu prawdopodobnie i tak zostanie wyrzucona.

Na koniec nie zapominaj, że nie musisz uwzględniać wszystkiego w swoim pakiecie zaproszeń ślubnych. Możesz rozważyć pozostanie przy tylko zaproszeniu i karcie odpowiedzi, a następnie przejść na wersję cyfrową lub skorzystać z witryny ślubnej, aby podać informacje o przyjęciu i inne szczegóły, aby zaoszczędzić na drukowaniu i wysyłce.

Rozważ zaproszenia online

Być może najtańsze rozwiązanie zaproszenia ślubne dla par z ograniczonym budżetem jest cyfrowe lub online. W dzisiejszych czasach coraz częściej wysyła się zaproszenia ślubne za pośrednictwem Internetu.

Unikniesz kosztów wysyłki, a nawet kosztów druku, ponieważ zaproszenia nie będą wykorzystywać materiałów ani wymagać podróży do poczty. Zaproszenia online powinny również szybko i bezpiecznie dotrzeć do nawet odległych gości.

Aby uniknąć nieporozumień z gośćmi lub zapomnieć o dacie ślubu, miejscu i innych ważnych informacjach, możesz również napisać je na swojej ślubnej stronie internetowej. W ten sposób jest łatwo dostępny dla gości i nie byłoby powodu, aby nie dowiedzieli się o twoich prośbach i instrukcjach.

Jaki jest najtańszy sposób na wysłanie zaproszeń ślubnych?

Trzymaj się używania zwykłych kopert i zaproszeń, które do nich pasują

Upewnij się, że używasz standardowych kopert, a zaproszenia, które wyślesz, mają odpowiedni rozmiar i kształt. Na przykład trzymaj się prostokątnych zaproszeń ślubnych, aby zmieścić kopertę o wymiarach 5 na 7 cali, aby zaoszczędzić na wysyłce.

Utrzymaj lekkie zaproszenia na ślub

Oprócz rozmiaru i kształtu sprawdź swoje zaproszenia ślubne, aby nie ważyły ​​zbyt wiele. Spodziewaj się, że przekroczą uncję, więc rozważ przejście na technologię cyfrową dla innych części pakietu zaproszeń ślubnych, aby zaoszczędzić na kosztach wysyłania zaproszeń ślubnych.

Dwukrotnie sprawdź informacje przed wysłaniem zaproszeń na ślub

Konieczność ponownego wysłania zaproszenia z powodu nieprawidłowych informacji lub wysyłki do niewłaściwych odbiorców będzie Cię kosztować więcej. Przyzwyczajaj się do sprawdzania podczas ich wykonywania, aby uniknąć potencjalnych błędów z informacjami na zaproszeniach.

Przejdź do świata cyfrowego

Zamiast wybierać tylko niektóre dokumenty z pakietu zaproszeń wysyłane online, dlaczego nie przejść w pełni cyfrowo? Różne witryny pomogą Ci wybrać, które najlepiej pasują do Twojego budżetu.

Jaki jest średni koszt 100 zaproszeń ślubnych?

Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, aby określić, ile wydasz na sto zaproszeń ślubnych. Średnio pary wydadzą co najmniej 700 USD na zaproszenia ślubne, ale może to osiągnąć tysiąc dolarów lub potencjalnie więcej, w zależności od materiałów, projektów, dodatków i kosztów wysyłki.

Czy taniej jest kupić lub zrobić zaproszenia ślubne?

Zaproszenia ślubne mogą być tańsze, jeśli pamiętasz o materiałach. Pamiętaj jednak, ile zaproszeń zrobisz i czy masz na nie czas.

Czy jesteś zainteresowany trasą DIY dla swoich zaproszeń? Następnie wypróbuj ten samouczek, jak wykonać akrylowe zaproszenia ślubne.

Ile kosztują znaczki na zaproszenia ślubne?

Znaczki na zaproszenia ślubne mogą być poniżej dolara za każde zaproszenie. Jednak może być drożej, jeśli zaproszenie nie ma standardowego rozmiaru i wagi.

Kto zazwyczaj płaci za zaproszenia ślubne?

Rodzina panny młodej tradycyjnie pokrywa większość wydatków na ślub, w tym zaproszenia. Nie ma jednak konkretnej zasady, kto powinien za co zapłacić na każdym weselu.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie podzieliliśmy się wskazówkami, jak zaoszczędzić pieniądze na zaproszeniach ślubnych, w tym pamiętając o prostocie i praktyczności.

Oczywiście możesz również rozważyć przejście na technologię cyfrową i wysłanie zaproszeń online, aby zaoszczędzić na kosztach wysyłki i drukowania.