Jak zaoszczędzić na ślubnych kwiatach: 4 najlepsze porady

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zaoszczędzić na ślubnych kwiatach, rozważ te cztery cenne wskazówki! Podzielimy się nawet alternatywami dla kompozycji kwiatowych na weselach i podpowiemy Ci, co oprócz bukietów mogą nosić druhny.

Ale najpierw możesz też chcieć wiedzieć, kto płaci za kwiaty ślubne. Poznaj odpowiednio etykietę płatności i budżet na kwiaty.

Jak zaoszczędzić na ślubnych kwiatach: 4 najlepsze porady

Jak zaoszczędzić na ślubnych kwiatach: przewodnik budżetowy

Badanie kwiatów

Przede wszystkim zrób rozeznanie na temat kwiatów ślubnych, aby nie dać się przekonać do czegoś potencjalnie kosztownego. Zacznij od tych, które chciałbyś na swój ślub, w tym kolorystykę tematu, ponieważ twoje badania pozwolą ci również zapoznać się z tym, czego możesz się spodziewać po wydatkach.

Możesz zrobić tablicę inspiracji i przynieść ją do kwiaciarni, co ułatwi omówienie korekt i zmian w zależności od budżetu. Kwiaciarnia powie Ci, które kwiaty pasują do Twoich możliwości finansowych, jakie są dostępne kolory i w razie potrzeby potencjalnie tańsze lub łatwiejsze alternatywy dla niektórych kwiatów ślubnych.

Możesz również zapoznać się z naszym poradnikiem, ile kwiatów na wesele, dzięki czemu będziesz mieć pojęcie o wydatkach. Wielkość i liczba kwiatowych potrzeb weselnych będzie oczywiście dyktować budżet.

Budżet na większe kwiaty

Jednym z najlepszych sposobów na zaoszczędzenie na kosztach ślubnych kwiatów jest samodzielne wykonanie aranżacji. Następnie możesz zamówić w kwiaciarni duże kwiatowe kwiaty, dzięki czemu nie będziesz potrzebować tylu łodyg, ergo oszczędzając na wydatkach na kwiaty.

Może się wydawać, że zamawianie dużych kwiatów jest kosztowne w porównaniu z mniejszymi łodygami. Jednak będziesz potrzebować mniej łodyg z dużymi kwiatami.

Będziesz także nadal wyglądać tak, jak chcesz na wesele, nie będąc oczywistym, że wkładasz kwiaty. Pamiętaj, aby dobrze rozmieścić kwiaty, aby dekoracje i bukiety lokalu wyglądały spójnie.

Proste kompozycje kwiatowe

Oczekuj, że egzotyczne kwiaty i bogate aranżacje będą droższe niż proste ozdoby i minibukieciki. Jeśli więc masz ograniczony budżet na kwiaty ślubne, pamiętaj, aby zachować prostotę.

Kwiaciarnia zazwyczaj doradzi, które kwiaty są łatwiejsze do zdobycia w porównaniu z tymi, które nie są w sezonie. Kwiaty, które również trzeba pozyskać gdzie indziej, będą droższe, więc trzymaj się lokalnych kwiatów.

A co do aranżacji, nie trzeba być ekstrawaganckim. Możesz także użyć innych tańszych elementów do dekoracji sali i zmniejszyć liczbę kwiatów potrzebnych na wesele.

Wypełniacze do kwiatów ślubnych DIY

Ostatnią wskazówką, aby obniżyć koszty kwiatów ślubnych, jest skorzystanie z wypełniaczy i zieleni. Są tańsze niż kwiaty, a aranżacja nie będzie wyglądać tak, jakbyś użyła mniejszej liczby kwiatów przy odpowiedniej stylizacji.

Korzystanie z zieleni i liści sprawi, że Twoje bukiety i ekspozycje będą bardziej efektowne wizualnie ze względu na różne tekstury i kolory. Weź pod uwagę eukaliptus, bluszcz, a nawet zioła lub łodygi w swoich kompozycjach kwiatowych.

Niektóre inne tańsze opcje wypełniaczy to trawa, suszone kwiaty, owoce cytrusowe, jagody, metalowe dekory i sztuczne kwiaty. Oto jak zrobić bukiet ślubny ze sztucznymi kwiatami.

Jaka jest średnia kwota wydana na kwiaty na wesele?

Pary wydają średnio około 1500 dolarów na kwiaty ślubne. Jednak zakres jest dość hojny i wynosi od 700 do 2500 USD.

Jaka byłaby rozsądna kwota do wydania na twoje kwiatowe potrzeby weselne? Zwykle 7% jest realistyczne dla kwiatów ślubnych, aby uzyskać to, czego chcesz, bez poświęcania innych elementów ślubnych.

A jeśli chcesz liczb, bukiet ślubny może zaczynać się od 160 USD, 75 USD za mniejsze bukiety weselne, 25 USD za gorsety i butonierki oraz 300 USD za dekoracje kwiatowe w lokalu. Nie musisz podążać za tymi wydatkami, ale mogą one być Twoim przewodnikiem w utrzymaniu budżetu weselnego.

Jak nie wydawać pieniędzy na kwiaty na weselu?

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na kwiaty ślubne, rozważ te wskazówki i alternatywy:

 • Zbierz kwiaty ze swojego ogrodu; możesz również poprosić o kwiaty od przyjaciół i rodziny
 • Używaj sztucznych kwiatów, takich jak jedwab i inne kwiaty z tkaniny
 • Rozważ alternatywy bukietów
 • Użyj innych dekoracji na recepcji (np. drapowania z tkaniny, mini rzeźb, świec lub lampionów)
 • Ponowne wykorzystanie kwiatów z innych okazji
 • Zarezerwuj miejsce, które nie wymaga dekoracji

Czego mogę użyć zamiast kwiatów na mój ślub?

Zamiast kwiatów rozważ je jako elementy centralne, alternatywy bukietów, alternatywy staników i inne kwiatowe potrzeby:

 • Wieńce
 • Tkaniny
 • Girlandy
 • Zieleń
 • Balony
 • Latarnie
 • Lampki strunowe
 • Owoce
 • Kwiaty z papieru/tkaniny
 • Bransoletki
 • Książki

Co oprócz kwiatów mogą nosić druhny?

Zamiast klasycznych mini-bukiecików druhny mogą nosić inne przedmioty do ołtarza. Pomoże to obniżyć koszty wydatków na kwiaty ślubne, a nawet sprawić, że będzie to bardziej sentymentalne.

 • Torby
 • Kosze
 • Latarnie
 • Parasole
 • Balony

Jakie znaczenie mają kwiaty w dniu ślubu?

Kwiaty są niezbędne w dniu ślubu nie tylko ze względu na estetykę, ale także ze względów symbolicznych. Na przykład para może mieć ulubiony kwiat lub jakiś konkretny kwiat, który według nich najlepiej reprezentuje ich związek.

Ze względów estetycznych kwiaty są jednym z klasycznych dekoracji ślubnych ze względu na tekstury i kolory, które dodają do miejsca. Wyglądają również elegancko i z łatwością wpasują się w każdy motyw ślubny.

Wniosek

I to wszystko! Aby podsumować, jak zaoszczędzić na kwiatach ślubnych, nadaj priorytet badaniom, używaj dużych kwiatów, wybieraj prostsze aranżacje i korzystaj z wypełniaczy.

Mamy nadzieję, że pomoże to w utrzymaniu budżetu; daj nam znać poniżej, jeśli masz więcej wskazówek do podzielenia się!